متوسط اینترنت جهانی
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان، در این میان باز هم کره جنوبی با متوسط سرعت ۲۲.۲ مگابیت بر ثانیه، از سریع‌ترین اینترنت دنیا برخوردار است و توانسته میزان سرعت اینترنت خود را ۱.۶ درصد افزایش دهد. ایالات متحده آمریکا نیز با متوسط سرعت اینترنت ۱۱.۱ مگابیت بر ثانیه در جایگاه شانزدهم در دنیا ایستاده و توانسته است نسبت به زمان مشابه در سال قبل ۱۵ درصد رشد کند. موسسه آکامای، در بررسی‌های عمیق‌تر خود به میزان نفوذ بالای پهن‌باند (Broadband) نیز پرداخته است و برای این کار سرعت اینترنت ۱۰ مگابیت بر ثانیه...

۱۷:۰۶ - ۱۳۹۴/۰۸/شهريور
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد هک و نفوذ سایبربان، پلیس سلطنتی مالزی در پیامی به خاطر این حمله عنوان کرد که در اثر حمله سایبری گروهی ناشناسی، این وبگاه در ساعات اولیه دیروز برای مدتی از دسترس خارج شد.
مقامات پلیس این کشور اعلام کرده‌اند که این وبگاه برای بازسازی بعد از بروز حمله سایبری از دسترس خارج شده است و کارشناسان مشغول بازسازی وبگاه هستند. در بیانیه پلیس آمده است: «ما مجبور بودیم تا وبگاه را از دسترس خارج کنیم تا بتوانیم فایروال‌ها را تقویت و به روزرسانی کنیم.»
البته هنوز مشخص نشده است که این حمله...

۱۶:۰۸ - ۱۳۹۴/۰۸/شهريور
وزیر ارتباطات
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ محمود واعظی با حضور در ساختمان مرکزی شرکت ارتباطات سیار ایران، پروژه‌های مربوط به تلفن همراه شبکه اپراتور همراه اول را افتتاح کرد.
وی با تأکید بر لزوم بومی‌سازی خدمات ارزش‌افزوده تلفن همراه گفت که باید محصولات نرم‌افزاری و سخت‌افزاری در داخل کشور تولید شود.
وزیر ارتباطات در مورد قیمت اینترنت تلفن همراه گفت: «تعرفه‌ی اینترنت ایران جزو ۴ کشور ارزان در دنیا است.»
وی با اشاره به اینکه کشوری را نمی‌شناسم که اینترنت رایگان ارائه دهد، گفت: «بر اساس...

۱۶:۰۷ - ۱۳۹۴/۰۸/شهريور
نگرانی مردم ژاپن از حملات سایبری
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد بین‌الملل سایبربان؛ در یک نظرسنجی که توسط دفتر کابینه‌ی ژاپن صورت گرفت، 87 درصد مردم این کشور نگران حملات سایبری به شرکت‌ها و سازمان‌های دولتی ژاپن هستند. این نظرسنجی از میان سه هزار نفر از جوانان این کشور انجام شد. بعد از حمله به سازمان بازنشستگی این کشور در ماه می 2015 و افشای اطلاعات حدود یک میلیون نفر، این نگرانی‌ها رشد پیدا کرد. به‌علاوه این نظرسنجی نشان می‌دهد که 93.2 درصد از افراد این کشور انتظار افزایش جرائم اینترنتی را دارند و 56.4 درصد نیز به‌طورکلی در مورد استفاده از اینترنت...

۱۵:۴۰ - ۱۳۹۴/۰۸/شهريور
google influence on USA presidential election4
به گزارش سایبربان

به اعتقاد رابرت اپستین و رونالد رابرتسون سه سناریو توسط گوگل برای انتخابات ریاست جمهوری سال 2016 آمریکا رقم خواهد خورد. سناریوی اول این است که مدیران ارشد گوگل در مورد این‌که پیروزی کدام‌یک از نامزدها برای این شرکت بهتر است به تصمیم قطعی می‌رسند و رتبه‌بندی آن فرد در جستجوگر گوگل را بر همین اساس تنظیم می‌کنند. این مسئله در آمریکا بی‌سابقه نیست و به عنوان مثال رادرفورد هایس (Rutherford B. Hayes) نوزدهمین رییس‌جمهور آمریکا با حمایت قدرتمندانه شرکت وسترن یونیون (...

۱۴:۰۸ - ۱۳۹۴/۰۸/شهريور
Car Hacking Cases Force Automakers to Create Their Own Cyber-Security Group
به گزارش سایبربان

به دنبال هک کردن خودروهای هوشمند و انتشار خبرهای زیادی در مورد عدم امنیت کافی این خودروها، مدیران خودروسازی شرکت‌های بزرگ به این نتیجه رسیده‌اند تا «مرکز تجزیه‌وتحلیل و به اشتراک‌گذاری اطلاعات» خود را راه‌اندازی کنند. هدف از تأسیس این مرکز، کاهش خطرات سایبری خودروها و به اشتراک‌گذاری اطلاعات امنیتی خودروهای هوشمند است.

...

۱۳:۵۳ - ۱۳۹۴/۰۸/شهريور
EMC VMware
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد بین‌الملل سایبربان؛ شرکت امنیت اطلاعات آمریکایی EMC که از بزرگ‌ترین تولیدکنندگان سامانه‌های ذخیره‌ساز اطلاعات در جهان است، قصد دارد همکاری‌های جدیدی را با شرکت VMware به‌عنوان بزرگ‌ترین تولیدکننده نرم‌افزارهای مجازی‌سازی در جهان آغاز کند. در حالی که بر اساس تصمیم‌گیری‌های جدید، دو شرکت قصد دارند همکاری‌های گسترده‌ای انجام دهند، EMC به‌صورت همزمان در حال خرید بخش اعظم سهام VMware است و البته برخی منابع می‌گویند که VMware قصد دارد بخش اعظم سهام EMC را خریداری کند.
بررسی‌ها نشان می‌...

۱۲:۵۶ - ۱۳۹۴/۰۸/شهريور
رباتی که مانند خود را شبیه‌سازی می‌کند
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ دانشمندان دانشگاه کمبریج رباتی ساخته‌اند که می‌تواند نمونه‌های کوچک‌تری از خود را تولید و بهترین نمونه ساخته‌شده را انتخاب کند. این ربات بعد از اینکه بهترین نمونه را انتخاب کرد شروع به ساخت نمونه‌هایی مشابه آن مدل خواهد کرد. گروه دانشمندان این پروژه، ایده‌ی ساخت این ربات را از نظریه‌ی داروین به دست آورده‌اند. بر اساس این نظریه آن‌ها رباتی ساخته‌اند که نمونه‌هایی کوچک‌تر از خود را با ویژگی‌هایی بهتر از نمونه‌ی اصلی تولید خواهد کرد.
در رباتی که مورد آزمایش...

۱۲:۱۶ - ۱۳۹۴/۰۸/شهريور
نسل سوم و چهارم تلفن همراه در متروهای تهران
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ ایرانسل از راه‌اندازی شبکه‌های نسل سه (۳G) و چهار (۴G/LTE) به‌عنوان سریع‌ترین شبکه اینترنت کشور در خطوط متروی تهران خبر داد. ایرانسل اعلام کرد که در حال حاضر ایستگاه‌ها مولوی، حسن‌آباد، گلبرگ و سبلان تحت پوشش شبکه نسل سه و چهار ایرانسل قرار گرفته‌اند و با ادامه همکاری مدیریت متروی تهران، به‌سرعت سایر ایستگاه‌ها، تحت پوشش خدمات باند پهن همراه ایرانسل قرار خواهند گرفت.
پیش از این تعدادی از ایستگاه‌های متروی شهرهای شیراز و مشهد مقدس تحت پوشش شبکه باند پهن...

۱۲:۰۷ - ۱۳۹۴/۰۸/شهريور
قانون جرائم سایبری
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد بین‌الملل سایبربان؛ وزارت دادگستری آفریقای جنوبی پیش‌نویس قانون جرائم سایبری و امنیت سایبری را برای دریافت نظرات عموم مردم منتشر کرد. برخی گزارش‌ها حاکی از آن است که جرائم سایبری رو به فزونی است و سالانه بیش از یک میلیارد رند (واحد پول آفریقای جنوبی) در این کشور خسارت می‌آفریند؛ بنابراین تصویب چنین پیش‌نویس ای می‌تواند نقطه‌ی عطفی برای ایجاد امنیت ملی در آفریقای جنوبی باشد. در این راستا دولت این کشور در تلاش است تا با تمهیداتی به‌طور مؤثر با جرائم سایبری مبارزه کند و همچنین قصد دارد...

۱۱:۵۲ - ۱۳۹۴/۰۸/شهريور