به گزارش سایبربان

در طول ماه گذشته سه آسیب‌پذیری مهم در اندروید شناسایی شد. این آسیب‌پذیری‌ها شامل Stagefright، مدیا سرور و CVE-2015-384 بودند.

اکنون آسیب‌پذیری دیگری شناسایی‌شده است که در قابلیت چند برنامگی یا Multitasking نهفته است. این قابلیت به کاربران اجازه می‌دهد تا بیش از یک نرم‌افزار را همزمان اجرا کنند. این آسیب‌پذیری Task Hijaking نام دارد که تمامی نسخه‌های اندروید و تمامی نرم‌افزارهای آن...

۱۷:۲۲ - ۱۳۹۴/۰۲/شهريور
ویندوز 10
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد امنیت سایبربان؛ بعد از انتشار ویندوز ۱۰، مشخص شد که امکاناتی در این سیستم‌عامل قرار دارد که به کمک آن می‌توان از کاربرها جاسوسی کرد. گزارش‌های زیادی منتشر شده است که بیان می‌کنند مایکروسافت می‌تواند به کمک این قابلیت‌ها از اطلاعات روی دیسک سخت کاربرهای خود جاسوسی کند.
تورنت (Torrent) یک شبکه به اشتراک‌گذاری فایل است و کاربران این شبکه بدون اینکه بدانند این فایل‌ها بر روی چه سامانه‌ای قرار می‌گیرند یا از کجا آن‌ها را دریافت می‌کنند از این شبکه استفاده می‌کنند.
مایکروسافت در...

۱۶:۱۶ - ۱۳۹۴/۰۲/شهريور
Anonymous hacking South African websites
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد هک و نفوذ سایبربان، یک گروه هکری ناشناس به شرکت‌های دولتی آفریقای جنوبی حملات سایبری انجام داده است. در این حمله، هکرهای ناشناس موفق شدند که به سرورهای شرکت‌های فناوری اطلاعات دولت آفریقای جنوبی نفوذ کرده و اطلاعات محرمانه‌ی زیادی از آنها را به سرقت ببرند. در میان اطلاعات به سرقت رفته؛ نام، نام کاربری، رمز عبور، ایمیل، آدرس، شماره تلفن و شماره‌ی فکس مسئولان دولتی این شرکت‌ها و نمایندگان مجلس آفریقای جنوبی وجود دارد.

در مصاحبه‌ای خصوصی با رسانه‌ها، هکرها دلیل...

۱۶:۰۰ - ۱۳۹۴/۰۲/شهريور
china-police
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد هک و نفوذ سایبربان، پلیس چین اعلام کرد که حدود ۱۵ هزار نفر را به علت به خطر انداختن امنیت اینترنت دستگیر کرده است. وزارت امنیت عمومی، در بیانیه‌ای در وب‌گاه خود اعلام کرد که ماه گذشته چین پروژه شش‌ماهه‌ای را با اسم رمز «پاک‌سازی اینترنت» آغاز کرد. وزیر امنیت عمومی چین می‌گوید:«برای مرحله بعد، ارگان‌های امنیت عمومی به افزایش بازجویی‌ها و سخت‌گیری در جرائم سایبری ادامه خواهند داد. همچنین این کمپین بر حل پرونده‌های بزرگ و تخریب گروه‌های آنلاین تمرکز خواهد کرد.» چین از یکی از پیشرفته‌ترین...

۱۵:۵۷ - ۱۳۹۴/۰۲/شهريور
SAUDI ARABIA ROYAL AIR FORCE HACKED
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد هک و نفوذ سایبربان، یک هکر ناشناس به وب‌گاه نیروی هوایی سلطنتی عربستان حمله سایبری کرده و ظاهر آن را تغییر داد اما به‌جای صفحه‌ی دیفیس (deface) شده‌ی وب‌گاه، صفحه‌ای را قرار نداد.

به ادعای رسانه‌های سعودی، این حمله کار گروه‌های هکری ایرانی بوده است. تنها دلیل آنها برای این اتهام‌زنی نیز پیامی است که هکر موردنظر پس از هک کردن وب‌گاه نیروی هوایی عربستان سعودی بر روی سایت قرار داده است. پیام موردنظر با عبارت «Iran Hack Security Team» پایان...

۱۵:۵۶ - ۱۳۹۴/۰۲/شهريور
امنیت سایبر در المپیک برزیل
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد بین‌الملل سایبربان؛ مسئولان امنیتی برزیل نگران اوضاع امنیت سایبری این کشور برای برگزاری المپیک سال ۲۰۱۶ ریو هستند. مسئولان این کشور از هم‌اکنون به فکر برقراری امنیت و مبارزه با حملات احتمالی مسلحانه یا سایبری هستند. همچنین دولت این کشور در تلاش است تا با آموزش هزاران مأمور امنیتی، این کشور را در برابر حملات سایبری و نظامی احتمالی مقاوم کند. این مطلب را نیز باید افزود که برزیل در این راه قراردادهای مشترکی را با سایر کشورها به امضا رسانده است.۹۰ کشور جهان با امضای قراردادهای امنیتی با...

۱۵:۴۵ - ۱۳۹۴/۰۲/شهريور
fireeye
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد بین‌الملل سایبربان، گزارش جدید شرکت فایرآی بر این نکته تأکید می‌کند که هکرهای چینی، در یک عملیات هکری توانسته‌اند به اهداف راهبردی خود در زمینه سرقت اطلاعات نهادهای دولتی هند دست یابند.
در این گزارش آمده است که حمله جدید چین به هند، در آوریل امسال و یک ماه پس از سفر نارندرا مودی (Narendra Modi) نخست وزیر هند به چین، شناسایی شده است. فایرآی درباره نحوه این حمله گفته است: «این هکرها که به احتمال زیاد چینی هستند، ایمیل‌های حاوی فایل ورد آلوده را برای قربانیان خود ارسال می‌کردند....

۱۴:۵۲ - ۱۳۹۴/۰۲/شهريور
rutgers
به گزارش سایبربان

 

به گزارش واحد امنیت سایبربان، حملات سایبری سال گذشته به دانشگاه راتگرز آمریکا، به صورت یک معما درآمده است و هنوز هیچ‌کس نتوانسته است برای آنها پاسخی پیدا کند. حملات مستمری که حداقل چهار بار پیاپی این دانشگاه را مورد تهاجم قرار داد؛ اما به تازگی از جانب مسئولین دانشگاه این طور خبر می‌رسد که آنها هزینه فراوانی را برای امن سازی شبکه داخلی دانشگاه کنار گذاشته‌اند. آنها امیدوارند که با صرف این هزینه، هکرها دیگر نتوانند به این دانشگاه حمله بکنند.
مسئولین دانشگاه اعلام کرده‌اند که در راه امن...

۱۲:۰۹ - ۱۳۹۴/۰۲/شهريور
فروش اینترنت مخابرات
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ غلامرضا داداش زاده، معاون نظارت سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، در مورد آخرین وضعیت دستور توقف فروش اینترنت مخابرات در ۶ استان که حدود یک ماه اخیر صادر شده است، اظهار داشت: «فروش اینترنت مخابرات در مراکزی که رفع اشکال کرده است از سر گرفته شد.»
وی ادامه داد: «بر این اساس دستور توقف فروش اینترنت در ۴ شرکت مخابراتی استانی لغو شده است و این دستور در مراکزی که مخابرات هنوز نتوانسته مشکلات را حل کند، باقی است.»
داداش زاده با بیان اینکه شرکت‌های...

۱۱:۲۷ - ۱۳۹۴/۰۲/شهريور
phishing-scam
به گزارش سایبربان

 به گزارش واحد هک و نفوذ سایبربان، حدود ۱۵۰ نفر از کارکنان دانشگاه میشیگان آمریکا در دام یک حمله فیشینگ افتاده و اطلاعات حساس خود را از دست دادند. این خبر در اطلاعیه‌ای از جانب بخش ایمنی و امنیت عمومی دانشگاه میشیگان منتشر شده است. ایمیلی جعلی توسط کلاه‌برداران به کارکنان دانشگاه میشیگان ارسال شد که این ایمیل‌ حاوی یک لینک بود. در این لینک‌ یک فرم غیررسمی و جعلی از جانب گوگل قرار داشت. در این فرم اطلاعاتی نظیر نام، تاریخ تولد و همچنین رمز عبور بخش کاربری در دانشگاه میشیگان از کاربران خواسته شده بود...

۱۱:۰۴ - ۱۳۹۴/۰۲/شهريور