نمایش توئیت در گوگل
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ گوگل و توئیتر در ماه می امسال قراردادی منعقد کردند تا به موجب آن توئیتهای کاربران در نتایج جستجوی گوگل ظاهر شود؛ اما این همکاری محدود به کاربران تلفن همراه و تبلت بود.
دسترسی به توئیتهای کاربران در حین جستجو در گوگل برای برخی از کاربران که دوست دارند از جدیدترین تحولات و اخبار در ارتباط با موضوعی خاص مطلع شوند بسیار مفید است.
این توافق از یک ‌سو به نفع توئیتر است، زیرا به این شرکت امکان میدهد تا بر تعداد بازدیدکنندگان خود بیفزاید و از سوی دیگر گوگل...

۱۶:۲۰ - ۱۳۹۴/۰۱/شهريور
رایانه DNA
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ از دهه‌های اخیر، شرکت‌های فناوری به دنبال ساخت رایانه‌هایی با امکانات متفاوت هستند تا بتوانند مخاطبان بیشتری را به خود جذب کنند؛ اما محققان دانشگاه آنجلینای شرقی موفق به اجرای روشی شده‌اند که از پروتئین DNA در ساخت رایانه استفاده می‌شود.
ساخت و توسعه‌ی رایانه‌ها با استفاده از پروتئین DNA بر مبنای فناوری نانو بوده و از نمک‌های مس و اسیدی با نام «ethylenediaminetetraacetic acid» استفاده می‌شود. این اسید ترکیبی است که در شامپوها یا برخی از محصولات خانگی یافت...

۱۵:۵۴ - ۱۳۹۴/۰۱/شهريور
الگوی رمز تلفن هوشمند
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد امنیت سایبربان؛ بر اساس تحقیقات مارتِ لوگِ (Marte Løge )، از دانشگاه علم و صنعت نروژ (NTNU) که بر روی 4000 نفر انجام شد، 77 درصد مردم رمز خود را از یکی از 4 گوشه شروع می‌کنند. از این تعداد رمز 44 درصد از بالا و سمت چپ شروع می‌شود. همچنین تعداد بسیار زیادی از افراد رمز خود را بر اساس حروف الفبا انتخاب می‌کنند. 10 درصد مردم نیز از حروف الفبا (مانند C، M، N) استفاده می‌کنند.
انتخاب رمز از طریق کشیدن یک طرح همچنان در اول راه خود قرار دارد و تا تکمیل و امن شدن آن زمان زیادی لازم است....

۱۵:۲۷ - ۱۳۹۴/۰۱/شهريور
onhub
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان، شرکت گوگل از دیرباز به واسطه موتور جستجوی قدرتمندش شناخته می‌شود. به مرور این شرکت با تولید عینک‌های واقعیت مجازی، خودروهای خودران، بالون‌های ارسال داده، گوشی‌های هوشمند و ... وارد عرصه‌های مختلفی شد. در آخرین نمونه خبر می‌رسد این شرکت درصدد راه‌اندازی خط تولید روترهای وای فای است.
بنا به گفته مقامات گوگل، OnHub قرار نیست فقط یک روتر ساده باشد. این روتر به نحوی طراحی شده که کاربری آن حتی برای افراد ناآشنا و تازه کار نیز سهل باشد. این روتر از پروتکل اتصال...

۱۳:۵۵ - ۱۳۹۴/۰۱/شهريور
US air force warning about social networking
به گزارش سایبربان

بسیاری از افراد ممکن است به دلیل استفاده از شبکه‌های اجتماعی از کار اخراج شوند و شغل خود را از دست بدهند، اما نیروی هوایی آمریکا هشدار داده است که استفاده نظامیان از شبکه‌های اجتماعی، تنها به خود آنها آسیب نمی‌رساند و ممکن است منجر به نابودی ناوگان‌های آمریکا شود.

به گزارش واحد امنیت سایبربان، فرماندهی مرکزی پايگاه هوايی «العديد» آمریکا در قطر هشداری را در مورد استفاده از شبکه‌های اجتماعی به نظامیان نیروی هوایی داد که تصویری را نیز به همراه آن ارسال کرده بود.

...
۱۳:۴۵ - ۱۳۹۴/۰۱/شهريور
Russia banning windows 10
به گزارش سایبربان

پس از گذشت مدت کوتاهی از انتشار ویندوز 10، همه‌روزه خبرهای زیادی در مورد جاسوسی این سیستم‌عامل از کاربران و عدم امنیت این سیستم‌عامل منتشر می‌شود. به دنبال انتشار این اخبار و تأیید جاسوسی ویندوز از کاربران توسط مراکز معتبر علمی و تحقیقاتی؛ آژانس‌های دولتی روسیه، وکلا و قانون‌گذاران این کشور درخواست ممنوعیت استفاده از ویندوز 10 در روسیه را مطرح کرده‌اند. به گفته آنها، ویندوز 10 از کاربران جاسوسی کرده و قوانین کشور روسیه را نقض می‌کند.

اخیراً اخباری منتشر شد مبنی بر اینکه...

۱۳:۳۶ - ۱۳۹۴/۰۱/شهريور
vaezi
به گزارش سایبربان

 

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان، واعظی با اشاره به امضای تفاهم‌نامه «طرح ترابرد پذیری تلفن همراه - نامبر پرتابیلیتی -» با حضور ۳ اپراتور تلفن همراه کشور گفت: «با اجرای این طرح، مشکلی که کاربران تلفن همراه طی سالهای گذشته داشته‌اند و امکان تغییر اپراتورشان به دلیل حفظ شماره، وجود نداشت، برطرف خواهد شد.»
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با تأکید بر اینکه با اجرای «طرح تعویض اپراتور بدون تغییر شماره»، مشترکان تلفن همراه برای انتخاب اپراتورشان قدرت انتخاب خواهند داشت، گفت: در درازمدت...

۱۲:۲۷ - ۱۳۹۴/۰۱/شهريور
فیبر نوری
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ امروزه شرکت‌های مختلف مخابراتی در تلاش هستند تا با نصب فیبر نوری در شهرهای مختلف دنیا، آن‌ها را به شهرهای گیگابیتی تبدیل کنند. همچنین برخی شهرها در پی این هستند که به شهر هوشمند تبدیل شوند. در برخی از گزارش‌ها آمده است که ایجاد فیبر نوری در یک شهر، سرعت اینترنت آن را دو برابر از سرعت فعلی آن‌ها می‌کند. شبکه‌ی گیگابیتی در شهرها موجب افزایش کارآمدی دولت، پشتیبانی از خدمات عمومی دیجیتال، بهبود ظرفیت‌های آموزشی و درمانی می‌شود. همچنین از اقدامات شرکت‌ها ایجاد شبکه‌...

۱۱:۴۳ - ۱۳۹۴/۰۱/شهريور
amazon
به گزارش سایبربان

 

به گزارش واحد امنیت سایبربان، اخیراً ایمیلی جعلی با عنوان «ویژگی‌های جدید امنیتی» برای کاربران وبگاه آمازون ارسال می‌شود که ظاهر و عنوان آن سبب می‌شود تا کاربران در ابتدا گمان کنند این ایمیل از جانب وبگاه آمازون ارسال شده است.
در این ایمیل جعلی، آمازون ویژگی‌های امنیتی جدیدی را به کاربران معرفی می‌کند که ظاهراً به تازگی به این وبگاه اضافه شده است و لینکی که به همراه این ایمیل آمده است حاوی این موارد جدید امنیتی است. کاربران نیز باید با کلیک کردن بر روی این لینک اطلاعات حساب‌های کاربری...

۱۱:۱۳ - ۱۳۹۴/۰۱/شهريور
Japan Government adopts draft cybersecurity strategy
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد بین‌الملل سایبربان؛ در پی نشت گسترده‌ی اطلاعات بعد از حمله به سازمان بازنشستگی ژاپن، این کشور به فکر بهبود راهبرد امنیت سایبر خود افتاد و پیش‌نویس جدیدی برای راهبرد امنیت سایبر خود ایجاد کرد. بعد از بازنگری این پیش‌نویس، دولت این کشور پیش‌نویس مذکور را تأیید کرد. همچنین دولت ژاپن تصمیم دارد یک چارچوب قانونی مربوط به این راهبرد را نیز ایجاد کند. در نسخه‌ی بازنگری شده‌ی این راهبرد، نظارت بر سازمان‌های اداری مستقل و دولتی، در دستور کار قرار گرفته است.
در حقیقت دولت ژاپن قصد دارد...

۱۰:۰۷ - ۱۳۹۴/۰۱/شهريور