به گزارش سایبربان

به گزارش واحد متخصصین سایبربان، محققان امنیتی آسیب‌پذیری را در پروتکل بیت‌تورنت شناسایی کرده‌اند که با استفاده از آن می‌توان حمله اختلال سرویس توزیع‌شده را به سایت‌های بزرگ پیاده‌سازی کرد. این آسیب‌پذیری می‌تواند از نرم‌افزارهای مختلف بیت‌تورنت مانند uTorrent، Mainline و Vuze را استفاده کند تا حمله موردنظر را پیاده‌سازی کند.

کاربر بیت‌تورنت می‌تواند با فرستادن یک درخواست مخرب به کاربرهای دیگر حمله اختلال...

۱۸:۵۳ - ۱۳۹۴/۲۶/مرداد
به گزارش سایبربان

 

به گزارش واحد هک و نفوذ سایبربان، اخیراً عده‌ای از هکرها توانسته‌اند با استفاده از جعل یک ایمیل مرتبط با شرکت تجارت الکترونیک PayPal، از عده‌ای از کاربران این شرکت آمریکایی کلاه‌برداری نمایند. البته کارشناسان امنیتی می‌گویند درصورتی‌که کاربران نسبت به باز کردن این ایمیل‌های جعلی اقدام نکنند، از شر هکرها در امان خواهند بود. در این ایمیل جعلی، از کاربران خواسته شده است تا نسبت به تغییر و تمدید موافقت‌نامه‌های حقوقی خود اقدام نمایند، قبل از آن از کاربر خواسته شده است تا حساب کاربری خود را...

۱۷:۴۹ - ۱۳۹۴/۲۶/مرداد
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ به دنبال اینترنت رایگان بالنی گوگل و پهپاد فیس‌بوک، شرکت سامسونگ خبر از توسعه‌ی اینترنت فضایی با استفاده از 4600 ماهواره در آسمان داد.
فاروق خان (Farooq khan)، مدیر تحقیقات بخش آمریکای سامسونگ، درباره‌ی جزئیات این طرح گفت: «توزیع یک زتابایت داده با استفاده از میکرو ماهواره‌های تعریف‌شده انجام خواهد شد و اینترنت مستقیماً به تلفن همراه کاربران روی زمین ارسال می‌شود.»
وی افزود: «با طرح اینترنت فضایی سامسونگ، مردم دوسوم از کره‌ی زمین که اینترنت ندارند...

۱۷:۱۹ - ۱۳۹۴/۲۶/مرداد
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ به گزارش روابط عمومی سازمان نظام صنفی رایانه‌ای تهران، زمان برگزاری دومین نمایشگاه امنیت سایبری ایران از تاریخ 27 مردادماه تا اطلاع ثانوی به تعویق افتاد. براساس اعلام دبیرخانه ی برگزاری دومین نمایشگاه امنیت سایبری ایران، این نمایشگاه به دلیل فراهم نبودن شرایط مناسب برای حضور برابر تمام شرکت‌های فعال در حوزه ی امنیت، در تاریخ مقرر برگزار نخواهد شد و سازمان نظام صنفی رایانه‌ای تهران تلاش می‌کند بستری برابر را برای برگزاری همه‌جانبه ی این نمایشگاه در حوزه امنیت...

۱۷:۰۴ - ۱۳۹۴/۲۶/مرداد
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ هنوز زمان زیادی لازم است تا تولیدکنندگان خودروهای الکتریکی بتوانند سهم بالایی در بازار خودرو پیدا کنند. یکی از دلیل‌های اصلی این موضوع مدت‌زمان کم شارژ دهی، بالا بودن مدت‌زمان لازم برای شارژ کامل خودرو و نبود ایستگاه‌های کافی برای این کار است.
دولت‌مردان انگلیس موفق به یافتن راهی شده‌اند که می‌تواند این مشکل را برطرف کند. در این طرح آن‌ها جاده‌ای ویژه می‌سازند که خودروهای الکتریکی را در حال حرکت شارژ می‌کند. آن‌ها اعلام کرده‌اند این جاده را به‌زودی مورد...

۱۶:۴۳ - ۱۳۹۴/۲۶/مرداد
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد بین‌الملل سایبربان؛ مسابقه‌ی سایبری هکرهای کلاه‌سفید در کره‌ی جنوبی برگزار خواهد شد که طی آن بهترین متخصصان جلوگیری از هک در آن شرکت می‌کنند تا در زمینه‌ی مقابله با تهدیدات هکرها به رقابت بپردازند.
این مسابقه شامل دو دسته از شرکت‌کنندگان است و در دو مرحله برگزار می‌شود. یکی از این دسته‌ها پیشنهادهایی را ارائه می‌دهند که می‌تواند در زمینه ی سیاست‌ها و فناوری‌هایی که به رشد راهبرد امنیت سایبر کره کمک می‌کند، به کار گرفته می‌شود. دولت کره نظرات آن‌ها را در رشد و توسعه‌ی سامانه‌های...

۱۶:۳۳ - ۱۳۹۴/۲۶/مرداد
به گزارش سایبربان

هنوز زمان زیادی از زمان معرفی جدیدترین سیستم‌عامل شرکت مایکروسافت نمی‌گذرد که روزانه اخبار زیادی را در مورد جاسوسی این سیستم‌عامل از کاربران و ضعف‌های امنیتی آن می‌شنویم.

به گزارش واحد امنیت سایبربان، باوجود فعال کردن تمام گزینه‌های امنیتی و حفظ حریم خصوصی در ویندوز 10، این سیستم‌عامل همچنان حریم خصوصی کاربران را نقض می‌کند.

این بار نوبت به دستیار صوتی ویندوز 10 یعنی کورتانا و موتور جستجوی مایکروسافت یعنی بینگ است تا نقش مجرم را بازی کنند.

...
۱۵:۵۵ - ۱۳۹۴/۲۶/مرداد
به گزارش سایبربان

شاید وقت آن رسیده باشد تا نهادهای انتظامی بیشتر مراقب امنیت تجهیزات خود باشند. به‌تازگی در یک اجلاس بین‌المللی، محقق امنیتی، ویلیام ترنر (William Turner)، پابندهای الکترونیکی مخصوص زندانیان را هک کرد.

به گزارش واحد هک و نفوذ سایبربان، ویلیام ترنر، در اجلاس DEFCON 2015 روشی را به نمایش گذاشت که با استفاده از آن می‌توان سیستم ضدخرابکاری یکپارچه‌ی این پابندهای الکترونیکی را دور زده و بدون اینکه زنگ هشدار آنها به صدا درآید، آنها هک...

۱۵:۵۰ - ۱۳۹۴/۲۶/مرداد
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد بین‌الملل سایبربان؛ ویلیام بینی (William Binney)، یکی از کارمندان سابق سازمان امنیت ملی است که اکنون مانند ادوارد اسنودن به افشاگری در مورد این سازمان می‌پردازد. برخلاف اسنودن، وی هنگام ترک این سازمان سندی را با خود به همراه نیاورد. وی در یکی از افشاگری‌های خود چنین گفت که حداقل 80 درصد کابل‌های فیبر نوری از داخل آمریکا می‌گذرد. وی اعلام کرد: «حداقل 80 درصد از مکالمات صوتی دنیا در آمریکا ذخیره می‌شود. NSA در مورد چیزهایی که ذخیره می‌کند، دروغ می‌گوید.»
در برخی گزارش‌ها آمده است...

۱۴:۱۷ - ۱۳۹۴/۲۶/مرداد
به گزارش سایبربان

 

به گزارش واحد هک و نفوذ سایبربان، حملات هکری چند وقت پیش بر روی برخی خودروها نظیر خودروی جیپ و یا انتشار خبر آسیب‌پذیری خودروهای فولکس واگن، سبب شد تا کارشناسان بفهمند که هکرها می‌توانند از شکاف موجود بین سامانه متصل به شبکه تلفن همراه موجود در خودروها و بخش کنترل قطعات مکانیکی خودرو استفاده کرده و به آن نفوذ کنند. سامانه...

۱۳:۱۵ - ۱۳۹۴/۲۶/مرداد