به گزارش سایبربان

این شرکت آمریکایی در خبری مدعی شد که هکرها موفق شده‌اند طی یک عملیات هکری مبلغی در حدود 47 میلیون دلار را از حساب‌های آنلاین این شرکت سرقت کنند. هکرها با نفوذ به بخش مالی شرکت آمریکایی Ubiquiti موفق به انجام این کار شده‌اند. هکرها در ابتدا با معرفی خود به عنوان یک شرکت رسمی، یک ایمیل جعلی را به شرکت قربانی ارسال کرده‌اند. پس از ارسال ایمیل، هکرها توانستند اطلاعات حساب‌های آنلاین شرکت را سرقت کرده و این مبلغ عظیم را از حساب‌های شرکت تخلیه کنند.
همچنین در ادامه خبر، شرکت Ubiquiti مدعی شده است که...

۱۷:۴۲ - ۱۳۹۴/۲۲/مرداد
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد بین‌الملل سایبربان؛ با توجه به رونق و گسترش تجارت و اقتصاد دیجیتال در کشور هند و آغاز پروژه‌ی دیجیتال هند این کشور سعی دارد با همکاری آمریکا برای برقراری امنیت سایبر این نوع از تجارت گام بردارد.
هدف پروژه‌ی دیجیتال هند تبدیل این کشور به قدرتمندترین کشور در حوزه‌ی دیجیتال و اقتصاد دانش‌بنیان است. لازم به ذکر است که یکی از پشتیبانان این پروژه، وزارت خارجه‌ی هند است. این پروژه در مراحل گوناگونی اجرا خواهد شد و تا سال 2018 ادامه خواهد داشت. یکی از اصلی‌ترین اهداف پروژه، ایجاد زیرساخت...

۱۵:۲۷ - ۱۳۹۴/۲۲/مرداد
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ رقابت شدیدی بر سر تولید نمایشگرهای لمسی با اندازه بزرگ در حال شکل‌گیری است. این رقابت با اعلام مایکروسافت و اپل برای تولید "Surface Hub" و "Apple TV" که اندازه بزرگی دارند و برای نصب در اتاقها آماده میشوند، شدت بیشتری گرفته است.
در این شرایط شرکت تاچ‌جت (Touchjet) (شرکتی بین‌المللی در سنگاپور و سانفرانسیسکو که در زمینه‌ فعالیت‌های دیجیتال فعالیت می‌کند.) که قبلاً نورافکن "Pond Pico" برای Surface تولید کرده بود، روش دیگری را برای شرکت در این رقابت...

۱۴:۴۷ - ۱۳۹۴/۲۲/مرداد
به گزارش سایبربان

پروفسور هیروشی ایشیگورو (Hiroshi Ishiguro)، از دانشگاه اساکای ژاپن (Osaka)، کسی است که به ساخت ربات انسان نمایی کاملاً شبیه به خود معروف است. این شخص که سال گذشته ربات‌های انسان نمای کاملی که به اعتقاد خیلی‌ها ترسناک هستند ساخته بود، امسال ربات انسان نمای دیگری به نام Erica ساخته است که حس بدی را منتقل نمی‌کند.
به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ ربات جدیدی که ایشیگورو ساخته است نه‌تنها ازنظر ظاهر و شباهت آن به انسان قابل‌تحسین است بلکه گوش‌های بینندگان را نیز مورد نوازش قرار داده است. این...

۱۴:۲۷ - ۱۳۹۴/۲۲/مرداد
به گزارش سایبربان

در بخش اول این نوشتار، در مورد نقش والدین در ارتباط کودکان با شبکه‌های اجتماعی و آسیب‌پذیری آن‌ها از این شبکه‌ها سخن گفتیم. در این بخش در مورد چگونگی حل این مشکلات مطالبی خدمت خواننده‌ی محترم عرضه می‌شود.

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ نکته‌ی عجیب در مورد ابزارهای هوشمند این است که کاربر با دسترسی به بهترین مراجع آموزشی دنیا می‌تواند به سمت یادگیری بیشتر از طریق این مراجع تشویق شود.
مدرسه‌ها سعی دارند تا با قرار دادن فعالیت‌های فوق‌برنامه مهارت‌های سخن گفتن و برقراری ارتباط، این...

۱۴:۰۹ - ۱۳۹۴/۲۲/مرداد
به گزارش سایبربان

تلفن همراه مورداستفاده در این آزمایش یک Motorola C123 است. محققان موردنظر دلایلی متعددی را برای انتخاب این مدل داشتند. این مدل شاید به نظر بسیار قدیمی و ناکارآمد بیاید و توانایی جاسوسی نداشته باشد.

به گزارش واحد امنیت سایبربان، اغلب سازمان‌ها و مراکز حساس از ورود تلفن‌های همراه هوشمند...

۱۲:۲۲ - ۱۳۹۴/۲۲/مرداد
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد امنیت سایبربان، بسیاری از شرکت‌ها و مراکز مهم، اطلاعات حساس خود را در کامپیوترهایی نگهداری می‌کنند که هیچ ارتباطی با اینترنت و رایانه‌ی دیگری ندارند. هدف آنها از این کار حفظ امنیت اطلاعات حساس است؛ اما حتی این رایانه‌ها نیز برای دریافت اطلاعاتِ ورودی، نیاز به استفاده از وسایل جانبی مانند CD، حافظه‌های جانبی و ... دارند؛ بنابراین امکان آلوده شدن این رایانه‌ها نیز وجود دارد.

این محققان امنیتی در روش ابداعی خود، رایانه‌ی قربانی را به یک...

۱۲:۱۰ - ۱۳۹۴/۲۲/مرداد
به گزارش سایبربان

رئیس مرکز امنیت ملی لیتوانی ماه گذشته عنوان کرد که حمله‌ی سایبری انجام‌شده به وب‌گاه رسمی نیروهای مسلح این کشور، توسط هکرهای ایرانی انجام‌شده است. همچنین مدتی قبل، فیس‌بوک عنوان کرده بود که به الگوریتم جدیدی در زمینه تشخیص چهره دست‌یافته است این الگوریتم می‌تواند چهره را از فاصله‌ی 12 متری تشخیص دهد. طی تحقیقات انجام‌شده، روش جدیدی در زمینه هک کردن رمز عبور دستگاه‌های الکترونیک نیز کشف شد، در این روش، فرد خرابکار می‌تواند به‌واسطه‌ی امواج، در کمترین زمان، رمز عبور سیستم موردنظر خود را به دست بیاورد...

۱۰:۲۶ - ۱۳۹۴/۲۲/مرداد
به گزارش سایبربان

بعد از اصلاح قوانین مخابرات کشور مکزیک در سال 2013، قانون اساسی این کشور استفاده از اینترنت را یک حق شهروندی برای ساکنان این کشور دانست. در اصل 6 قانون اساسی کشور مکزیک آمده است که دولت باید امکان دست رسی به فناوری‌های ارتباطی و اطلاعاتی را فراهم کند. هم‌چنین در قانون اساسی مکزیک توصیه شده است که دولت باید امکان دست رسی به اینترنت پرسرعت را برای همه‌ی مردم فراهم کند.

به گزارش واحد هک و نفوذ سایبربان، گروه Anonymous روز 8 آگوست وب‌گاه وزارت ارتباطات و...

۱۰:۲۴ - ۱۳۹۴/۲۲/مرداد