به گزارش سایبربان

مسئولین این شرکت ادعا می‌کنند که نرم‌افزار امنیتی شرکت کرونوس می‌تواند همانند یک هکر فکر کرده و بر اساس یک الگوریتم هوشمند عمل کند و راهبرد مورد نظر هکرها را حدس بزند. شرکت امنیت سایبری کرونوس به تازگی مدعی شده است که با جذب سرمایه جدیدی بالغ بر 2.2 میلیون دلار، میزان کل سرمایه‌گذاری خود در زمینه تولید نرم افزار هکرهای مجازی را به 8.5 میلیون دلار رسانده است. کرونوس ادعا می‌کند که نرم‌افزار جدید این قابلیت را دارد که همانند یک هکر فکر کند و اطلاعات جدید را جمع‌آوری کرده و در مواقع ضروری از آنها...

۱۸:۰۵ - ۱۳۹۴/۱۹/مرداد
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد امنیت سایبربان؛ با توجه به گفتههای طراح نسل بعد ناوهای جنگی که نامش فاش نشده است، محافظت از ناوهای جنگی نسل بعد در برابر حملههای سایبری به کمک فنّاوری‌های جدید از اولویت بالایی برخوردار است.
جئوف سیرلی (Geoff Sarly)، یکی از مقامات صنایع دفاعی و هوافضای انگلستان، در این باره گفته است: «محافظت از ناو در برابر دشمنهای مدرن به همان اندازهی محافظت در برابر دشمنهای سنتی مهم است و باید از امن بودن آن‌ها اطمینان حاصل کنیم.»
همچنین سیرلی افزود: «خطرهای جنگ سایبری که در سامانه‌ی...

۱۶:۴۲ - ۱۳۹۴/۱۹/مرداد
به گزارش سایبربان

پارلمان هند به تازگی در خبری به نقل از وزارت ارتباطات این کشور اعلام کرده است که بیشتر جرائم و حملات سایبری که علیه هند و سازمان‌های دولتی این کشور صورت می‌پذیرد توسط کشورهایی نظیر پاکستان و چین سازمان‌دهی می‌شوند.
راوی شانکار (Ravi Shankar) وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات هند با ارائه گزارشی به پارلمان در این باره مدعی شده است:«هکرها با استفاده از فناوری‌های مختلف در فضای مجازی پنهان می‌شوند و اعمال مجرمانه خود را انجام می‌دهند. در برخی از موارد تیم هشدار سریع رایانه‌ای (CERT-In) ما به سازمان‌...

۱۶:۰۲ - ۱۳۹۴/۱۹/مرداد
به گزارش سایبربان

گروه هکری ناشناس (Anonymous) در یک ویدئوئی 8 دقیقه‌ای علاوه بر دولت و نخست‌وزیر مالزی؛ پلیس این کشور، کمیسیون مبارزه با فساد و 150 پرتال اینترنتی این کشور را نیز به حمله سایبری تهدید کرد.

به گزارش واحد هک و نفوذ سایبربان، یکی از اعضای این گروه در ویدئوی موردنظر گفت: " ... ما امروز اینجاییم تا با شما مقابله کنیم و آغاز یک دوئل را اعلام کنیم... ما از تمامی هکرهای ناشناس دنیا درخواست می‌کنیم که به ما بپیوندند و به تمام مالزی‌هایی‌ها کمک...

۱۵:۵۸ - ۱۳۹۴/۱۹/مرداد
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد بین‌الملل سایبربان؛ اخیراً برخی متخصصین امنیتی آمریکا ازجمله جیمز وولسی (James Woolsey)، مدیر سابق سازمان سیا، در مورد فعالیت سریعی که از تهدید «سایبرگدون» ایران، روسیه، چین و کره‌ی شمالی است به دولت و کنگره‌ی آمریکا هشدار دادند.
سایبرگدون اصطلاحی است که در مورد ویرانگری و خرابکاری‌های ناشی از جنگ‌های الکترونیک و سایبری استفاده می‌شود. این نبرد ترکیبی از جرائم سایبری، تروریست سایبری، جنگ سایبری و فعالیت هکتیویست‌ها است که به دنبال فلج کردن اقتصاد یا تخریب شبکه‌ی اینترنتی دیگر...

۱۲:۴۵ - ۱۳۹۴/۱۹/مرداد
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد بین‌الملل سایبربان؛ اخیراً یکی از خبرگزاری‌های غربی در مورد برخی اقدامات اسرائیل برای نبرد سایبری خصوصاً علیه ایران گزارشی منتشر کرده است. این گزارش با اذعان به اینکه استاکس‌نت علیه ایران توسط اسرائیل به کار رفت و مؤثرترین اقدام در جنگ سایبری ژئوپلیتیکی در تاریخ معاصر به شمار می‌رود، اعلام کرد که استاکس‌نت نمونه‌ی بارزی از قدرت مخرب سلاح‌های سایبری است که تابه‌حال علیه زیرساخت‌های یک کشور به کار گرفته شده است.
در این گزارش همچنین به حملات دوکو (...

۰۹:۳۴ - ۱۳۹۴/۱۹/مرداد