به گزارش سایبربان

اخیراً حمله‌ای به شرکت خدمات گردشگری آمریکایی سابر (Sabre Corp) صورت پذیرفته است که بر اساس ادعای مقامات آمریکایی، این حمله از جانب چینی‌ها انجام شده است. این شرکت آمریکایی مسئولیت ارائه خدمات گردشگری نظیر خرید بلیت هواپیما از خطوط هواپیمایی آمریکن (American Airlines)، رزرو هتل و سایر خدمات گردشگری را بر عهده داشته است. با وجود اصرار مقامات آمریکایی مبنی بر دست داشت چینی‌ها در این حمله، مقامات پکن از پذیرش مسئولیت آن سر باز می‌زنند.
شرکت سابر (Sabre) مدعی شده است که در این حمله شبکه این شرکت...

۱۹:۴۰ - ۱۳۹۴/۱۷/مرداد
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ با توجه به یک مقاله که توسط دانشجویان دانشگاه MIT منتشر شده است. آنها توانستهاند به کمک محققان گوگل و بخشی از تحقیقات مایکروسافت الگوریتمی ایجاد کنند که تصویر را به دولایه‌ی جدا از هم تقسیم میکند. این الگوریتم بازتابها و اشیای موجود در تصویر را به لایهای که به آن نزدیکتر است منتقل میکند.
این الگوریتم در دنبالهای از تصویرها که توسط کاربر گرفته میشود بازتابها و لایهی پشتی عکس را پیدا میکند. در آینده این الگوریتم به دوربینهای دیجیتالی و تلفن...

۱۷:۲۱ - ۱۳۹۴/۱۷/مرداد
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعت سایبربان؛ در طرح جدید شرکت Kiwi Ki (شرکت ارائه دهنده‌ی سرویسهای امنیتی) کلیدهای کارتی کوچکی که در را به‌طور خودکار و بدون دخالت دست باز می‌کنند جایگزین کلیدهای فلزی امروزی شده است. این کارت‌ها با کمک شناسایی سیگنال‌های رادیویی منحصربه‌فرد به صورت تمام اتوماتیک کار میکنند. این شرکت امیدوار است با کمک پروژه‌ی جدید خود انقلابی در زمینه‌ی ورود به خانه‌ها ایجاد کند.
شرکت Kiwi ki اعلام کرده است که این کارت‌ها به کمک یک برنامه از طریق تلفن‌های هوشمند نیز کنترل می‌شوند...

۱۷:۰۸ - ۱۳۹۴/۱۷/مرداد
به گزارش سایبربان

به گزاربش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ درآمد توئیتر که بر روی رسانه‌های اجتماعی کار‌ می‌کند از سال ۲۰۱۳ کاهش یافته و مسئولین این شرکت‌ نگران هستند که نتوانند به سوددهی مناسبی برای شرکت دست پیدا کنند.
منتقدها می‌گویند: «شبکه‌ی اجتماعی توئیتر بسیار پیچیده است و مردم ابتدا باید برای یادگیری کار با آن وقت بگذارند.»
توئیتر در مقایسه با فیس‌بوک که 1.49 میلیارد کاربر دارد تنها از 318 میلیون کاربر فعال بهره می‌برد. آن‌ها می‌گویند وب‌گاه توئیتر بیش از 1 میلیارد کاربر غیرفعال دارد و تعداد بسیار...

۱۶:۴۶ - ۱۳۹۴/۱۷/مرداد
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ محققان دانشگاه MIT رباتی ساخته‌اند که بیشتر به یک عروسک خیمه‌ شب‌بازی شبیه است. این ربات به‌طور کامل به اپراتور انسانی خود وابسته است و سرعت، چابکی و تعادل آن به اپراتور انسانی‌ که ربات را کنترل می‌کند بستگی دارد. این ربات مانند پهپادهایی به نظر می‌رسد که نیروهای نظامی از مکانی امن، آن‌ها را به پرواز در آورده و از راه دور آن‌ها را کنترل می‌کند. این ربات می‌تواند به مکان‌هایی برود که انسان توانایی رفتن به آنجا را ندارد؛ به‌طور مثال از این ربات می‌توان برای...

۱۶:۳۰ - ۱۳۹۴/۱۷/مرداد
به گزارش سایبربان

تد کروز (Ted Cruz) سناتور جمهوری‌خواه، در اولین جلسه مناظره انتخاباتی حزب جمهوری‌خواه، ایران را متهم به دست داشتن در حمله سایبری به وزارت دفاع این کشور کرد.

آمریکایی‌ها ادعا می‌کنند که قاسم سلیمانی اخیراً به روسیه سفر کرده و با مقامات این کشور دیدار داشته است. این ادعا در حالی است که مقامات کرملین آن را تکذیب می‌کنند.

در این مناظره از تد کروز سؤال شد که...

۱۵:۳۴ - ۱۳۹۴/۱۷/مرداد
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد هک و نفوذ سایبربان، سخنگوی وزارت دفاع آمریکا ادعا کرده که در پی این حمله، کارکنان پنتاگون به مدت دو هفته امکان استفاده از خدمات ایمیل را نداشتند.

آمریکا، روسیه را متهم ردیف اول این حمله اعلام کرده و ادعا می‌کند که این حمله بسیار پیچیده بوده است و نمی‌تواند کار گروه‌های هکری باشد.

به دنبال این حمله، سرورهای ایمیل این سازمان به طور موقت خاموش شده و 4000 نفر از کارکنان پنتاگون به سرویس ایمیل دسترسی ندارند. مسئولین وزارت دفاع آمریکا اعلام کرده‌اند که اطلاعات طبقه بنده شده‌ای...

۱۴:۱۴ - ۱۳۹۴/۱۷/مرداد
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد بین‌الملل سایبربان؛ انجمن بازنشستگان آمریکا (American Association of Retired Persons) در تحقیقی که در مورد امنیت اطلاعات و سایبری از بین جوانان مختلف آمریکا انجام داد، اعلام کرد که بیش از نیمی از جوانان این کشور در مورد امنیت سایبر بی‌اطلاع هستند. همچنین در این گزارش آمده است که 15 درصد آمریکایی‌ها حداقل یک‌بار در هفته از وای فای عمومی استفاده می‌کنند درحالی‌که بیش از 37 درصد از آن‌ها هر یک ماه از این نوع سرویس عمومی استفاده می‌کنند. حال 27 درصد از کسانی که به‌طور هفتگی از وای فای...

۱۱:۴۴ - ۱۳۹۴/۱۷/مرداد