به گزارش سایبربان

شرکت امنیتی Malwarebytes در گزارشی بیان کرده است که هکرها از بخش‌های مختلف وب‌سایت یاهو برای بارگذاری بدافزارهای خود استفاده می‌کرده‌اند تا از این طریق بتوانند حجم گسترده‌ای از کاربران در سراسر دنیا را آلوده سازند. کارشناسان امنیتی ضمن اعلام این خبر، اعلام کرده‌اند که در تلاش‌اند تا راه حلی برای رفع این مشکل جستجو نمایند.
گروهی از هکرها از طریق فلش پلیر موفق شده‌اند بدافزارهای خود را بر روی وب‌سایت یاهو بارگذاری کنند. بخش عمده‌ای از این بدافزارها، باج افزار بوده‌اند و هکرها تاکنون توانسته‌اند...

۲۰:۱۳ - ۱۳۹۴/۱۲/مرداد
به گزارش سایبربان

همان‌طور که میدانیم، هر وسیله‌ای که به اینترنت وصل باشد، آسیب‌پذیر است و قطعاً در معرض خطر حملات سایبری است. با توجه به این نکته، عدم توجه به زیرساخت‌های امنیتیِ شهرهای هوشمند امری پذیرفتنی نیست.

به گزارش واحد امنیت سایبربان، شهرهای سانتاندر در اسپانیا، آگوس دسائو پدرو در برزیل، سانگدو در کره جنوبی، توکیو در ژاپن، هنگ‌کنگ و ... نمونه‌های شناخته‌شده‌ای از شهرهای هوشمند هستند. نکته تأمل‌برانگیز این است که این شهرها به مسأله امنیت سایبری خود بسیار کم‌توجه هستند...

۱۶:۲۵ - ۱۳۹۴/۱۲/مرداد
به گزارش سایبربان

تصور کنید که در حال رانندگی به سمت محل کار خود هستید و خودروی شما یک خودروی هوشمند است. در زمان رانندگی، هکری به شبکه‌ی خودروی شما نفوذ کرده و کنترل فرمان خودروی شما را در دست می‌گیرد و باعث تصادف خودروی شما می‌شود.

به گزارش واحد امنیت سایبربان، اخیراً محققان امنیتی، در آزمایشی موفق شدند که از فاصله‌ی دور یک...

۱۵:۵۹ - ۱۳۹۴/۱۲/مرداد
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد امنیت سایبربان، طبق گزارش کسپرسکی، تلفن‌های هوشمند در معرض حمله‌ی تعداد زیادی از بدافزارها قرارگرفته‌اند. با توجه به گزارش کسپرسکی این حملات تجارت‌های کوچک و بزرگ را هدف گرفته و بیشتر این حملات از سوی هکرهای روسی بوده است.
بر اساس گزارش‌های منتشرشده از سوی شرکت‌های حوزه‌ی فناوری اطلاعات، بیش از %۵۰ این حملات در سه ‌ماهه‌ی دوم سال ۲۰۱۵ توسط هکرهای کلاه‌سیاه روسی (به هکرهایی می‌گویند که از اطلاعات به‌دست‌آمده سوءاستفاده می‌کنند.) صورت گرفته و رتبه‌ی دوم متعلق به کشور آمریکا است....

۱۵:۱۴ - ۱۳۹۴/۱۲/مرداد
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان، مایکروسافت اعلام کرده است که احتمالا مرورگر اج در آینده‌ای نزدیک و به همراه به‌روزرسانی SR1 ویندوز افزونه‌هایی برای بهبود کارایی دریافت خواهد کرد. (به‌روزرسانی SR1 در واقع اولین به‌روزرسانی ویندوز 10 است که ویژگی جدیدی به ویندوز اضافه نخواهد کرد بلکه تنها مشکلات آن را برطرف کرده و کار در محیط آن را بهبود می‌بخشد.)
مایکروسافت گفته است: «از زمانی که این مرورگر با نام رمز پروژه‌ی اسپارتان (project Spartan) معرفی شد، طراحی‌شده بود تا بتواند با افزونه‌های گوگل...

۱۴:۲۳ - ۱۳۹۴/۱۲/مرداد
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد بین‌الملل سایبربان، جیمز لوئیس (James Lewis) در پاسخ به سؤالی که در مورد نقش داعش، توانایی آن‌ها در شبکه‌های اجتماعی برای استخدام اشخاص و نگرانی‌هایی که در مورد ایجاد تهدید برای امنیت سایبر از ناحیه‌ی این افراد گفت: «گروه‌هایی مانند داعش و القاعده هر از چند گاهی موجب تهدیدات سایبری می‌شوند. تاکنون، آن‌ها نزدیک ده سال است که در تلاش هستند و ممکن است کارهایی را نیز انجام دهند ولی فعالیت‌های آنان در این شبکه‌ها و در فضای مجازی در اولویت کارهایی که باید انجام دهند، قرار ندارد.»
لوئیس...

۱۲:۲۹ - ۱۳۹۴/۱۲/مرداد
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد بین‌الملل سایبربان، شرکت سازنده‌ی تجهیزات نظامی البیت سیستمز (Elbit Systems) که به‌عنوان شرکت بزرگ دفاعی رژیم صهیونیستی در زمینه‌ی تولید سیستم‌های الکترونیکی هواپیما و پهپاد شناخته‌شده است، قصد دارد بخشی از بازار تولیدات امنیت سایبری را به دست آورد. البیت سیستمز که به دنبال خرید شرکت‌های نوپا است، پیش‌بینی می‌کند که از این طریق بتواند به درآمدی حدود 35 میلیارد تا 40 میلیارد دلار مانند برخی از شرکت‌های بزرگ امنیت سایبر دست پیدا کند.
این نکته نیز شایان‌ذکر است که بعد از حملاتی که...

۱۱:۰۷ - ۱۳۹۴/۱۲/مرداد