به گزارش سایبربان

میزان این سوءاستفاده در کاربران عادی و خانگی و خصوصاً کاربران جوان، همواره بیش‌تر از سایر کاربران بوده است؛ چرا که این کاربران همیشه کنجکاوی بیشتری نسبت به سایر کاربران در باز کردن لینک‌ها و سایت‌های ناشناس از خود نشان داده‌اند. کارشناسان معتقدند که کاربران جوان به‌راحتی بر روی هر لینکی کلیک می‌کنند و در بسیاری از موارد نیز هکرها قربانیان خود را از میان این قشر جستجو می‌کنند. در برخی از موارد هکرها مستقیماً به سراغ کاربران نمی‌روند و بدافزار خود را بر روی وب‌سایت‌هایی بارگذاری می‌کنند که حجم کثیری...

۱۹:۱۱ - ۱۳۹۴/۱۰/مرداد
به گزارش سایبربان

شرکت Arbiter Systems تولید کننده ...

۱۸:۲۳ - ۱۳۹۴/۱۰/مرداد
به گزارش سایبربان

شرکت نوکیا که تا همین چند سال پیش یکی از یکه تازان عرصه تولید گوشی‌های تلفن همراه بود، بعد از خروج نسبی از این بازار و واگذاری بخش تلفن همراه خود به شرکت مایکروسافت، اکنون به فتح عرصه‌های دیگر می‌اندیشد. این شرکت به تازگی در رویدادی رسمی از یک دوربین واقعیت مجازی با نام «نوکیا OZO» پرده‌برداری کرده است که قابلیت ثبت تصاویر 360 درجه را دارد.

نوکیا امید دارد که بتواند با ورود این دوربین صنایعی نظیر فیلم‌سازی را متحول کرده و جایگاه ویژه‌ای در شرکت‌هایی نظیر هالیوود پیدا کند. OZO شبیه یک کره...

۱۷:۳۷ - ۱۳۹۴/۱۰/مرداد
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد هک و نفوذ سایبربان، اداره کارکنان آمریکا، سازمان نیروی انسانی دولت فدرال آمریکا است. به ادعای رسانه‌های آمریکایی، در حمله هکری به شرکت هواپیمایی یونایتد ایرلاینز (United Airlines)، هکرها موفق شدند که به سیستم فناوری اطلاعات شرکت هواپیمایی موردنظر نفوذ کنند. به ادعا رسانه‌های آمریکای، در میان اطلاعات به سرقت رفته در حمله موردنظر، اطلاعات شخصی مسافران نیز وجود داشت.

رسانه‌های آمریکایی ادعا می‌کنند که عاملان این حمله سایبری درواقع همان...

۱۶:۴۳ - ۱۳۹۴/۱۰/مرداد
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ اخیراً گوگل گواهی ثبت اختراع (Patent) جدیدی را به نام خود ثبت کرده است. با استفاده از این گواهی، گوگل می‌تواند زندگی روزانه کاربران را ضبط کند و آنها را در بانک اطلاعاتی خود نگهداری کند. کاربران نیز می‌توانند به اطلاعات خود دست رسی داشته باشند.

ایده گوگل به این صورت است که؛ این شرکت از ابزارهایی مانند عینک گوگل (Google Glass) استفاده کرده و ویدئوی تمام لحظات زندگی کاربر را ثبت کرده و آنها...

۱۶:۳۷ - ۱۳۹۴/۱۰/مرداد
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد بین‌الملل سایبربان، با توجه به نقش گارد ملی آمریکا (National Guard of the United States) در دفاع سایبر، واحد 175Wing که بخشی از گارد ملی هوایی مریلند (Maryland Air National Guard) است از تأسیس یک مرکز جدید برای فعالیت‌های اطلاعاتی سایبری و نظارت سایبری خبر دارد. همچنین ایجاد تسهیلات برای ساخت یک گروه جنگجوی شبکه‌ای و اسکادران جمع‌آوری اطلاعات، نظارت و شناسایی (ISR squadron) از اهداف تشکیل این مرکز جدید است.
واحد 175Wing اعلام کرد: «مأموریت سایبری این واحد، پاسخگویی به نیازهای...

۱۶:۱۱ - ۱۳۹۴/۱۰/مرداد
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد بین‌الملل سایبربان، شرکت انگلیسی تولیدکننده‌ی تراشه‌ی آرم (ARM) که اخیراً با شرکت آی بی ام (IBM) برای توسعه‌ی اینترنت اشیا همکاری کرده است، شرکت امنیت سایبر اسرائیلی سنسا (Sansa) را خرید.
شروط این معامله هنوز آشکار نشده است؛ اما برخی گزارش‌ها در رسانه‌های اسرائیلی حاکی از آن است که این معامله با ارزشی میان 85 تا 100 میلیون دلار بوده است.
شرکت سنسا در زمینه‌ی اینترنت اشیا فعالیت و چارچوب‌های امنیتی برای این نوع اینترنت ایجاد می‌کند. هدف از این معامله نیز استفاده از چارچوب‌...

۱۵:۴۶ - ۱۳۹۴/۱۰/مرداد
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد بین‌الملل سایبربان، مایکل راجرز (Michael Rogers)، فرمانده‌ی US Cyber Command و NSA، اخیراً در مورد ظرفیت‌های فرماندهی سایبری آمریکا و سازمان امنیت ملی که می‌تواند به مقامات بخش دولتی و خصوصی در حملات سایبری کمک کند، سخنرانی کرد.
وی در این سخنرانی گفت: «فرماندهی سایبری آمریکا در مسائل حملات و جرائم سایبری فعالیت دارد، حتی آن دسته‌ای از حملات و جرائمی که در بخش خصوصی واقع می‌شوند؛ زیرا دولت آمریکا ۱۶ قسمت در بخش خصوصی را به مسئله‌ی اجرای امنیت ملی اختصاص داده است.»
وی در مورد...

۱۲:۰۶ - ۱۳۹۴/۱۰/مرداد