به گزارش سایبربان

اخیراً سامسونگ امکان به‌روزرسانی را بر روی برخی از رایانه‌های تولیدی خودش خاموش کرده است و همین موضوع سبب شده است تا کارشناسان امنیتی مایکروسافت در مورد این موضوع به کاربران سامسونگ هشدار بدهند.
کارشناسان مرکز پشتیبانی مایکروسافت در اظهارنظری دراین‌باره گفته‌اند که سامسونگ با این کار، کاربران خود را در برابر حمله هکرها آسیب‌پذیر کرده است. این کارشناسان با خطرناک خواندن خاموش کردن بخش به‌روزرسانی ویندوز توسط کاربر گفته‌اند:«بخش به‌روزرسانی سیستم‌عامل برای از بین بردن حفره‌ها و آسیب‌پذیری‌ها، به...

۱۹:۴۴ - ۱۳۹۴/۰۵/مرداد
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان، محصول جدید اینتل با نام "Compute Stick" کوچک‌ترین رایانه‌ی شخصی کاملی است که تاکنون عرضه شده است. این رایانه از ابعاد ۴ * ۱.۵* ۰.۵ اینچ برخوردار بوده و به‌راحتی در کف دست قرار می‌گیرد و در نگاه اول یادآور یک فلش درایو است. در هر دهه، نسل جدیدی از دستگاه‌های محاسباتی و رایانه‌ای جایگزین نسل قبلی می‌شوند که تفاوت‌های شگرف و مهمی با نسل قبلی خود دارند. این دستگاه‌ها پیوسته در حال کوچک‌تر شدن هستند.
شرکت اینتل، یکی از شرکت‌های فناوری پیشرو است که اکنون کوچک‌...

۱۵:۳۱ - ۱۳۹۴/۰۵/مرداد
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد بین‌الملل سایبربان، هدف از تشکیل مرکز ادغام سایبری (Cyber Fusion Center)، یکپارچه کردن گروه‌های امنیت اطلاعات تارگت (Target) برای فعالیت سریع‌تر و بهتر است. بعدازاینکه هکرها با حمله به تارگت اطلاعات حدود چهل میلیون مشتری را سرقت کردند و اطلاعات کارت‌های اعتباری آن‌ها در بازار سیاه به فروش رفت، این شرکت خرده‌فروشی سعی می‌کند با ایجاد این مرکز از بروز مجدد حملات سایبری جلوگیری کند.
در مرکز جدید تارگت، گروه‌های مختلفی وجود دارد. در زیر نگاهی به این بخش‌ها می‌اندازیم.
...

۱۴:۴۰ - ۱۳۹۴/۰۵/مرداد
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد بین‌الملل سایبربان، دولت پاکستان قصد دارد تا اول دسامبر ۲۰۱۵ خدمات پیام‌رسان شرکت بلک‌بری را در این کشور ممنوع کند.
سازمان ارتباطات پاکستان (Pakistan Telecommunication Authority) اعلام کرد که این ممنوعیت به دلایل امنیتی است.
 برخی گزارش‌ها حاکی از آن است که داده‌های رمزنگاری‌شده‌ی بلک‌بری مانند ایمیل‌ها و پیام‌رسان بلک‌بری (BBM)، حفظ حریم خصوصی کاربران آن را تأمین می‌کند اما کار را برای پلیس و سازمان‌های اطلاعاتی دشوارتر می‌سازد زیرا سازمان‌های اطلاعاتی پاکستان از طریق پیام...

۱۱:۲۶ - ۱۳۹۴/۰۵/مرداد
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد بین‌الملل سایبربان، عمان با توجه به...

۱۰:۰۶ - ۱۳۹۴/۰۵/مرداد