به گزارش سایبربان

افزایش نگرانی‌ها در مورد خطر هک شدن خودروها، یکی از دلایل تشکیل کنسرسیوم مشترک توسط سه غول خودروسازی آلمانی است. در این میان طرحی یک میلیارد دلاری به تصویب این سه شرکت رسیده است که قرار است بر اساس آن، پلتفرم مشترکی تولید شود تا نرم‌افزار نقشه‌خوان مورد استفاده در خودروهای متصل به سامانه مخابراتی و یا بدون راننده بر اساس آن تولید شود.
خبرگزاری رویترز به نقل از دیتر زتشه (Dieter Zetsche) مدیرعامل دایملر نوشته است که افزایش نگرانی‌ها در مورد این خطر بزرگ برای صنعت خودروسازی در جهان سبب شد تا...

۲۰:۰۳ - ۱۳۹۴/۰۴/مرداد
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد بین‌الملل سایبربان، یک مؤسسه‌ی تحقیقاتی بین‌المللی با همکاری سازمان بین‌المللی مخابرات اخیراً گزارشی را ارائه کردند که در آن میزان آمادگی کشورها در برابر حملات سایبری نشان داده شده است.
جامعه‌ی آماری این گزارش، آفریقا، آمریکا، کشورهای عرب، آسیا و اقیانوسیه، اروپا و دولت‌های غیرمستقل هستند.
در این گزارش، آمریکا و کانادا در رتبه‌های اول و دوم آمادگی در برابر حملات سایبری قرار دارند. بعد از آن‌ها، استرالیا، مالزی و عمان به‌طور مشترک مقام سوم را در اختیار دارند. رتبه‌ی چهارم...

۱۷:۴۲ - ۱۳۹۴/۰۴/مرداد
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان، این برنامه در واقع نوعی فناوری است که به واحدهای مختلف ارتش اسرائیل اجازه می‌دهد تا اطلاعاتی را بر روی موقعیت واحدهای خودی و دشمن به اشتراک بگذارند. این فناوری، مکان‌یاب جغرافیایی (GPS) ارتش اسرائیل است. همه‌ی واحدها با استفاده از این فناوری، این امکان را پیدا می‌کنند تا در مورد اطلاعات واحدهای مختلف به‌روز باشند. فرمانده‌ی ارتش اسرائیل نظارت نزدیکی بر روی تحلیل داده‌های این برنامه دارد. هم‌اکنون با استفاده از این فناوری، افراد ارتش رژیم صهیونیستی داده‌های...

۱۶:۳۳ - ۱۳۹۴/۰۴/مرداد
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد بین‌الملل سایبربان، مرکز مهندسی، توسعه و تحقیقات موشکی و هوانوردی آمریکا (AMRِDSEC) که واقع در رداستون آرسنال ایالت آلابامای آمریکا است، دو واحد را در این شهر برای مأموریت‌های سایبری خود اختصاص داد. رئیس سایبری این مرکز، رابرت گلداسمیث (Robert Goldsmith)، گفت:«وظیفه‌ی اصلی این دو واحد، پشتیبانی امنیت سایبر سامانه‌های موشکی و هوانوردی است و راه‌حل‌های امنیت سایبر جدیدی را برای مشکلات این سامانه‌ها ارائه خواهد داد.»
همچنین این دو واحد جدید که نام آن‌ها "Cyber Campus" است، مرکزی...

۱۶:۰۸ - ۱۳۹۴/۰۴/مرداد
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد بین‌الملل سایبربان، ایجاد مرکز داده (data center) در شمال شرقی برزیل در راستای پروژه‌ی سیستم کابل آتلانتیک جنوبی (South Atlantic Cable System) است که در آن کابل‌های ارتباطی از بستر اقیانوس اطلس آنگولا و برزیل را به هم متصل می‌کند. گفته شده است که این اولین پروژه‌ای است که آفریقا و آمریکای جنوبی را از زیردریا به هم متصل می‌کند و در سال ۲۰۱۶ به اتمام می‌رسد. متصدی این کار شرکت مخابراتی "Angola Cable" است. لازم به ذکر است که شهر فورتالزای برزیل یکی از شهرهایی است که دارای هفت کابل فیبر...

۱۵:۵۰ - ۱۳۹۴/۰۴/مرداد
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد متخصصین سایبربان، آسیب‌پذیری XSS شناسایی‌شده در وردپرس توسط هر کاربری که author یا contributor باشد، می‌تواند پیاده‌سازی شود.

در صورت موفقیت هکر می‌تواند به‌طور کامل سایت را در اختیار بگیرد. به همین دلیل به کاربران مدیریت محتوای وردپرس پیشنهاد می‌شود هر چه سریع‌تر نسخه خود را به 4.2.3 به‌روز کنند.

...

۰۵:۳۱ - ۱۳۹۴/۰۴/مرداد
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد متخصصین سایبربان، محققان امنیتی چندین آسیب‌پذیری مختلف در بسته توسعه HeplDesk جوملا، شناسایی کرده‌اند که به هکرها اجازه می‌دهد تا کدهای مخرب را از راه دور، بر روی سرور میزبان آن، اجرا کنند.

جوملا یکی از نرم‌افزارهای مدیریت محتوای محبوب اینترنت است و این بسته توسعه، یک سامانه کامل مدیریت و فروش بلیت است که به جوملا اضافه می‌شود.

آسیب‌پذیری‌های شناسایی‌شده بسیار متداول بوده که شامل xss، تزریق...

۰۵:۱۲ - ۱۳۹۴/۰۴/مرداد