به گزارش سایبربان

مایکروسافت با انتشار یک وصله خارج از روال عادی خود، آسیب‌پذیری مورداستفاده هکینگ تیم را وصله کرد. این وصله مربوط به کتابخانه Windows Adobe Type Manager است که به هکر اجازه می‌دهد از راه دور کدهای مخرب را اجرا کند.

با استفاده از این آسیب‌پذیری هکر می‌تواند کنترل کامل سامانه هدف را به دست بگیرد.

نحوه استفاده از این آسیب‌پذیری نیز به‌طورمعمول، استفاده از مهندسی اجتماعی و فریب کاربر و باز کردن فایل مخرب صورت می‌گیرد. این کار با ترغیب...

۱۸:۴۷ - ۱۳۹۴/۳۰/تير
به گزارش سایبربان

180 میلیون کاربر سیستم‌عامل XP در دنیا، بعد از اعلام خبر اتمام پشتیبانی امنیتی شرکت مایکروسافت از این سیستم‌عامل در معرض خطر حمله هکرها قرار گرفتند. 14 جولای امسال، مایکروسافت اعلام کرد که نرم‌افزار امنیتی Microsoft Security Essentials را دیگر به‌روزرسانی نخواهد کرد.
البته این عدم پشتیبانی مایکروسافت از حدود یک سال و نیم پیش آغاز شده بود اما بعد از اعمال فشار از جانب برخی از شرکت‌های بزرگ دنیا و حجم کثیری از کاربرانی که همچنان از سیستم‌عامل XP استفاده می‌کردند، این شرکت اعلام کرد که به برخی از...

۱۵:۰۸ - ۱۳۹۴/۳۰/تير
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد هک و نفوذ سایبربان، روز 18 ام جولای گروه هکتیویست ناشناس ادعا کرد که در پاسخ به خشونت پلیس کانادا، وب‌گاه پلیس سواره‌نظام سلطنتی کانادا را هک کرده است. این گروه همچنین تهدید کرده که هویت پلیس مجرمی که یکی از اعضای این گروه را به قتل رسانده است را فاش خواهد کرد.

اداره بازرسی بریتیش کلمبیا ادعا کرد که مقتول ماسک شناخته‌شده‌ی گروه هکتیویست ناشناس را به صورت زده بود.

پلیس گفت که آنها تماسی در مورد وجود مشکل در منطقه دریافت کردند و پس از حضور در...

۱۲:۴۵ - ۱۳۹۴/۳۰/تير
به گزارش سایبربان

به گزارش گروه بین‌الملل سایبربان، جسد یکی از نیروهای سازمان اطلاعات ملی کره‌جنوبی در ماشینش پیدا شد. به ادعای رسانه‌ها به‌احتمال فراوان این جاسوس کره‌جنوبی خودکشی کرده است.

لیم (Lim)، نیروی اطلاعاتی کره‌جنوبی، به دنبال رسوایی جاسوسی سازمان اطلاعات ملی کره‌جنوبی از تماس‌های تلفنی شهروندان این کشور، دست به خودکشی زد.

لیم یک یادداشت از خود به‌جا گذاشته و اعتراف کرده بود که اطلاعات مهمی را در مورد رسوایی جاسوسی تلفنی اخیر پاک کرده بود....

۱۲:۴۰ - ۱۳۹۴/۳۰/تير
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد بین‌الملل سایبربان، روسیه و رژیم صهیونیستی برای مبارزه با فعالیت گروه‌های افراطی در فضای سایبر با یکدیگر همکاری خواهند کرد. برنامه‌ی آن‌ها علاوه بر این مبارزه، تقویت همکاری‌ها در حوزه‌ی امنیت فناوری اطلاعات است. آن‌ها مدعی هستند که این اقدامات برای مبارزه با تهدیدات داعش در فضای سایبری است.
نخست‌وزیر سابق رژیم صهیونیستی، ایهود باراک (Ehud Barak)، در این راستا در بیانی-البته اغراق‌آمیز- ادعا کرد که تروریست‌های سایبری از پیچیده‌ترین و پیشرفته‌ترین ابزار برای هک کردن استفاده می‌کنند...

۱۲:۲۲ - ۱۳۹۴/۳۰/تير
به گزارش سایبربان

مقامات شرکت نورس (Norse) پیش‌تر در مورد تله‌هایی که برای جمع‌آوری اطلاعات از ایران ایجاد کرده‌اند، اظهاراتی داشتند. کارشناسان شرکت نورس مدعی شدند از این تله‌ها برای ردیابی هکرهای ایرانی و شناسایی الگویی رفتاری آنان استفاده می‌کنند. تامی استیانسن (...

۱۱:۰۹ - ۱۳۹۴/۳۰/تير
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد بین‌الملل سایبربان، انجمن بین‌المللی حمل‌ونقل هوایی کانادا (IATA) که به‌اختصار «یاتا» نیز نامیده می‌شود، با همکاری دانشگاه تل‌آویو قصد دارند با استفاده از روش‌های جمع‌آوری اطلاعات پیشرفته و داده‌های بزرگ (big data) به تقویت امنیت سایبر خطوط هوایی بپردازند. داده‌های بزرگ مجموعه‌ای از داده‌هایی است که مدیریت و پردازش آن‌ها خارج از توان نرم‌افزارها در یک‌ زمان مورد انتظار است.
برای رسیدن به این هدف، این دو مرکز قصد دارند مرکزی جدید برای تمرکز بر روی فناوری‌های محافظ سامانه‌های رزرو...

۱۰:۰۵ - ۱۳۹۴/۳۰/تير
به گزارش سایبربان

مایکل راجرز (Michael Rogers)، رئیس فرماندهی سایبر و آژانس امنیت ملی آمریکا گفت: «راهبرد آمریکا برای جلوگیری از حملات سایبری به‌تدریج بهتر می‌شود، اما هنوز راه‌ زیادی وجود دارد که این راهبرد به‌وضوح بیان شود». وی در ادامه گفت: «سیاست آمریکا بر این اصل استوار است که یا هکرها در کار خود موفق نمی‌شوند و یا اگر موفق شدند باید هزینه‌ای گزاف پرداخت کنند.»
شما بیننده محترم می‌توانید متن کامل خبر را...

۰۸:۴۹ - ۱۳۹۴/۳۰/تير
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد بین‌الملل سایبربان، متخصصین سایبری از سراسر جهان در شهر هانتسویل تگزاس گرد هم آمدند. این گردهمایی برای حفاظت در برابر حملات سایبری صورت گرفت.
بعد از نفوذ اخیر در اطلاعات کارمندان آمریکا، اقدامات و راهبردهای امنیت سایبر برای بسیاری از شرکت‌ها یک اولویت و یک امر حیاتی محسوب شد. در سومین گردهمایی به نام "TakeDownCon"، حدود ۲۵۰ نفر از متخصصین امنیت سایبر شرکت کردند. موضوع اصلی بحث در این گردهمایی تشخیص و پاسخ به تهدیدات سایبری و نفوذ به اطلاعات بود.
برگزارکننده‌های اصلی...

۰۷:۲۱ - ۱۳۹۴/۳۰/تير