به گزارش سایبربان

وزارت امنیت داخلی آمریکا و دولت رژیم صهیونیستی تفاهم نامه جدیدی در زمینه همکاری‌های مشترک امنیت سایبری با یکدیگر امضا کردند. معاون امنیتی وزارت امنیت داخلی آمریکا در سفری به سرزمین‌های اشغالی، مذاکرات گسترده‌ای را در زمینه‌های مختلف ازجمله امنیت صنعت هوانوردی و امنیت سایبری با مقام ارشد سایبری رژیم صهیونیستی، اویاتار ماتانیا انجام داده است. همچنین قراردادی نیز در زمینه تاکتیک‌های دفاع سایبری بین دو دولت امضا شده است.
وبسایت آمریکایی The HILL در تحلیلی در باره این قرارداد به اهمیت این قرارداد...

۱۶:۱۴ - ۱۳۹۴/۲۹/تير
به گزارش سایبربان

در پی انتشار اخبار مربوط به گروه ایتالیایی هکینگ تیم و اظهارنظرهای مختلف در زمینه بروز یک حمله سایبری به این گروه، مقامات پلیس این کشور ادعا می‌کنند که احتمالاً انتشار اسناد این گروه به دلیل یک خرابکاری و سرقت اطلاعات داخلی توسط کارمندان سابق این شرکت بوده و آنها در حال بررسی احتمالات هستند.
 گزارش‌ها نشان می‌دهند که پلیس میلان در حال بازجویی تعدادی از کارمندان سابق این شرکت و گروه هکری ایتالیایی است. اعضای در حال بازجویی متهم به هک کردن سامانه‌های داخلی این شرکت و سرقت اسناد آن هستند.
...

۱۴:۳۸ - ۱۳۹۴/۲۹/تير
به گزارش سایبربان

گروهی از محققان امنیتی روشی را برای هک کردن ابداع کرده‌اند که در آن می‌توانند از طریق حرارت ساطع‌شده از کامپیوترتان، سیستم شما را هک کنند. در روش ابداع‌شده، هکرها می‌توانند از طریق حس‌گرهای گرمایی تعبیه‌شده درون رایانه شما، استراق‌سمع کنند و اطلاعات رایانه شما را سرقت کنند.

این روش به هکرها اجازه می‌دهد که کلیدهای امنیتی و رمزهای عبور را به سرقت ببرند و این اطلاعات را به رایانه‌های خود انتقال بدهند. تجهیزات هکرها باید در نزدیکی رایانه قربانی باشد. درواقع این روش یک روش...

۱۲:۲۷ - ۱۳۹۴/۲۹/تير
به گزارش سایبربان

مایکل دنیل (Michael Daniel)، هماهنگ‌کننده امنیت سایبری کاخ سفید در اجلاس اخیر RSA گفت: «آمریکا باید این توانایی را داشته باشد تا بدترین اتفاقات سایبری علیه این کشور را متوقف کند، به‌طوری‌که هرکس آمریکا را تهدید ‌کرد از کرده خود پشیمان شود». او در ادامه افزود: «ما به روش‌هایی نیاز داریم تا بتوانیم دشمنان را به‌صورت آنلاین نابود کنیم».
هم‌چنین اول آوریل 2015، باراک اوباما، رییس‌جمهور آمریکا قانونی را امضا کرد که به این کشور اجازه می‌دهد تا بتواند تحریم‌های اقتصادی را علیه اشخاص و دولت‌هایی که...

۱۰:۳۵ - ۱۳۹۴/۲۹/تير
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد بین‌الملل سایبربان، هکرها علاوه و بر وب‌سایت رییس‌جمهور پاکستان، 72 وب‌سایت دیگر که متعلق به دولت پاکستان بودند را هک کردند.

اخیراً یک جنگ سایبری بین هکرهای پاکستانی و بنگلادشی شروع شده است و وب‌سایت‌های مطرح دولتی دو کشور نیز از آتش این جنگ در امان نیستند.

این گروه هکری، ظاهر وب‌سایت رییس‌جمهور پاکستان را به هم زدند. پس از تغییر ظاهر وب‌سایت، هکرها تصویر زیر را بر روی وب‌سایت هک شده قرار دادند:

...

۱۰:۱۲ - ۱۳۹۴/۲۹/تير
به گزارش سایبربان

دو هکر به خاطر پیدا کردن مشکلات امنیتی در شبکه شرکت خطوط هوایی United آمریکا موفق به دریافت جایزه میلیون‌ها کیلومتر سفر مجانی هوایی شدند.

در ماه می سال گذشته شرکت خطوط هوایی United جایزه‌ای را برای هکرهایی قرار داد که بتوانند سایت و شبکه این شرکت را هک کنند. 

سخنگوی این شرکت روز پنج‌شنبه گذشته اعلام کرد که دو نفر موفق به دریافت حداکثر جایزه  یعنی ۱ میلیون مایل (۱.۶ میلیون کیلومتر) پرواز رایگان شده‌اند. تعدادی...

۰۷:۲۷ - ۱۳۹۴/۲۹/تير
به گزارش سایبربان

برات قنبری با تاکید بر برنامه های حمایتی وزارت ارتباطات در جهت رونق و حمایت از تولیدات داخلی، اظهار داشت: بکارگیری محصولات و خدمات راهبردی بومی و ملی در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات در دستور کار قرار گرفته است.

وی با بیان اینکه تا پیش از این به دلیل عدم حمایت، فعالان بخش فناوری اطلاعات و ارتباطات قابلیت رقابت با تولیدکنندگان محصولات خارجی را نداشتند، افزود: هم اکنون با اقدامات اجرایی و برنامه ریزی لازم در جهت اقتصاد مقاومتی، زمینه فعالیت برای بخش...

۰۷:۰۰ - ۱۳۹۴/۲۹/تير