به گزارش سایبربان

بر اساس گزارش اخیر شرکت امنیتی Trend Micro گروهی از جاسوسان سایبری به نام "pawn storm" که احتمالاً وابسته به دولت روسیه هستند، با استفاده از یک آسیب‌پذیری روز صفرم در زبان برنامه‌نویسی جاوا یک حمله سایبری به مواضع ناتو و شرکت‌های دفاعی آمریکایی را صورت داده‌اند.
در آوریل گذشته نیز اتهام انجام یک حمله سایبری علیه کاخ سفید و ناتو به این گروه روسی نسبت داده شده است. اکسپلویت کیت مذکور بر روی نسخه جاوای 8 یافت شده که در ماه آوریل منتشر شده است. لازم به ذکر است که این بدافزار فقط بر روی نسخه 8 جاوا...

۱۵:۵۶ - ۱۳۹۴/۲۴/تير
به گزارش سایبربان

در مورد نقش بخش نظامی اسرائیل در سایبر باید گفت رژیم صهیونیستی معتقد است که بهترین حمله، بهترین دفاع است و در حوزه‌ی سایبری بسیار مهم است که حمله‌کننده شناخته شود. رویکرد اسرائیل در سایبر این است که سایبر را با بخش نظامی گره بزند.
موشه یعلون، نخست‌وزیر این رژیم، ادعا کرده است که اسرائیل می‌تواند در حوزه‌ی سایبر دشمنان خود را خلع سلاح کند و به‌عنوان قدرت سایبری مطرح شود. وی همچنین هرگونه نقش واحدهای نظامی و اطلاعاتی اسرائیل در کمپین‌های پیشرفته‌ی هکرها را انکار کرد.
همچنین...

۱۳:۵۶ - ۱۳۹۴/۲۴/تير
به گزارش سایبربان

رژیم صهیونیستی از سال ۲۰۰۲ راهبردهای امنیت سایبر را برای زیرساخت‌های حیاتی خود تنظیم کرده است؛ اما دولت این رژیم در سال‌های اخیر در تلاش بوده تا خود را با تهدیدات فضای سایبر و مخرب برای سامانه‌های ملی همگام کند. در این نوشتار نگاهی اجمالی به برخی فعالیت‌های اخیر این رژیم می‌اندازیم.

تأسیس مراکز جدید و گسترش فعالیت شرکت‌ها
ازجمله اقدامات این رژیم...

۱۳:۴۰ - ۱۳۹۴/۲۴/تير
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد بین‌الملل سایبربان، چندی پیش بنا بر گزارش‌های مختلف شرکت‌های کسپرسکی و ESET، بدافزار دینو در سوریه نیز علاوه بر...

۱۳:۰۰ - ۱۳۹۴/۲۴/تير
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد بین‌الملل سایبربان، شرکت آمریکایی نورس (Norse) از شرکت‌هایی است که در زمینه‌ی تشخیص حملات سایبری فعالیت دارد. این شرکت حملات سایبری را به‌صورت زنده رصد می‌کند. نورس زیرساخت‌های بین‌المللی پراکنده‌ای را در سراسر دنیا در اختیار دارد. همچنین این شرکت در ۵۰ کشور حضور دارد و مالک بیش از ۱۶۰ دیتا سنتر است. سازمان امنیت ملی آمریکا با استفاده از ابزار این شرکت اطلاعات سراسر را دنیا به دست می‌آورد. تامی استیانسن (Tommy Stiansen)، مدیر ارشد فناوری نورس گفت: «ما آنچه را که در پشت نرم‌افزارهای بخش...

۱۱:۳۷ - ۱۳۹۴/۲۴/تير
به گزارش سایبربان

در چند روز گذشته و در بحبوحه مذاکرات هسته‌ای ایران و کشورهای 1+5، کشورهای غربی در حرکتی هدفمند اقدام به ایراد اتهامات بی‌اساس به ایران کرده‌اند؛ اتهاماتی در مورد حملات سایبری؛ حملاتی که حتی به اعتراف رسانه‌های منتشرکننده این خبرهای کذب، هنوز قطعیتی در مورد هویت عاملانشان وجود ندارد.
خبرگزاری وایس نیوز (Vice news) در گزارشی ادعا کرد که ایران در پاسخ به حملات متعدد سایبری کشورهای غربی به این کشور، حمله سایبری به کشورهای غربی را انجام داده است.
در این گزارش ادعا شده است که، چند سال پیش...

۰۸:۴۵ - ۱۳۹۴/۲۴/تير