به گزارش سایبربان

در پی انتشار اسناد جدید توسط وب‌سایت ویکی لیکس، فعالیت‌های گروه ایتالیایی Hacking Team، ابعاد تازه‌ای به خود گرفته است. بعد از اعلام خبر حمله سایبری گروهی ناشناس علیه گروه ایتالیایی Hacking Team، اخبار مختلفی منتشر شده است که نشان دهنده ارتباط گسترده این گروه ایتالیایی با دولت کشورهای مختلف در دنیاست. در تازه‌ترین اسناد منتشر شده از ایمیل‌هایی که مورد دستبرد هکرها قرار گرفته است مشخص شده است که مؤسسات استرالیایی نظیر پلیس فدرال استرالیا، آژانس جاسوسی ASIO و نهاد نظارتی مبارزه با فساد ویکتوریا (IBAC...

۱۵:۱۴ - ۱۳۹۴/۲۰/تير
به گزارش سایبربان

یک حمله سایبری با منشا خارجی به صنعت الکتریسیته و برق بخش شرقی ایالات متحده می تواند خسارتی برابر با 250 میلیارد تا 1 تریلیارد دلار به اقتصاد آمریکا تحمیل کند. این آمار در گزارش شرکت بیمه Lloyd لندن منتشر شده است.
در گزارش این شرکت بیمه ای یک سناریوی فرضی در نظر گرفته شده است که در صورت بروز یک حمله سایبری به منابع تولید الکتریسیته در بخش شرقی آمریکا، حداقل 15 ایالت شرقی در خاموشی فرو خواهند رفت. جمعیت این 15 ایالت بالغ بر 93 میلیون نفر است و یک سوم اقتصاد آمریکا نیز به این بخش وابسته است....

۱۴:۱۵ - ۱۳۹۴/۲۰/تير
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد بین‌الملل سایبربان، بانک مرکزی روسیه با افتتاح مرکزی جدید سعی دارد با تهدیدات بخش مالی و بانکی مقابله کند. این مرکز، گروه پاسخگویی به حوادث رایانه‌ای در بخش مالی (FinCERT) نام دارد که از نیمه‌ی جولای ۲۰۱۵ شروع به کار می‌کند. رئیس مرکز جدید روسیه، دمیتری فرولوف (Dmitry Frolov)، یکی از مدیران سابق بانک مرکزی روسیه است. وی قبلاً در سرویس امنیتی فدرال روسیه نیز فعالیت می‌کرده است.
قابل‌ذکر است که مرکز مذکور با وزارت امور داخلی و سرویس‌های امنیتی فدرال همکاری خواهد کرد. معاون رئیس این...

۱۳:۴۶ - ۱۳۹۴/۲۰/تير
به گزارش سایبربان

به گزارش گروه هک و نفوذ سایبربان، این دامنه در زمان فعالیت‌های انتخاباتی باراک اوباما رییس‌جمهور آمریکا مورد استفاده قرار می‌گرفت.

به ادعای رسانه‌ها، یک هکر یمنی این وب‌سایت را هک کرده و ظاهر وب‌سایت را تغییر داده است. به ادعای این رسانه، بعد از حمله سایبری به عربستان، هکرهای یمنی توجه خود را به سمت آمریکا معطوف کرده‌اند.

پس از هک کردن وب‌سایت موردنظر، هکرها یک پیام را در صفحه اصلی منتشر کرده و به اوباما گفتند که از یمن بیرون برود. پرچمی که بر روی صفحه هک...

۱۲:۴۲ - ۱۳۹۴/۲۰/تير
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان، برات قنبری در گفتگو با خبرنگار مهر، با اشاره به برنامه‌های اجرایی وزارت ارتباطات در راستای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی اظهار داشت: «در راستای تحقق اهداف سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی ابلاغی مقام معظم رهبری، وزارت ارتباطات معتقد است که فعالان بخش ارتباطات و فناوری اطلاعات کشور، قابلیت رقابت با محصولات خارجی را دارند.»
وی با تأکید بر اینکه حمایت از سرمایه‌گذاری در این بخش باید به‌صورت نظام‌مند و در قالب اهداف و برنامه‌های مشخص صورت گیرد، افزود: «در این راستا...

۱۲:۱۵ - ۱۳۹۴/۲۰/تير
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد بین‌الملل سایبربان، این روزها اخبار گروهی از هکرها که به فروش نرم‌افزارهای جاسوسی اشتغال داشته‌اند بسیار فراوان است. این گروه که هکینگ تیم نام دارد با مقامات سودان، بحرین و عربستان سعودی نیز رابطه داشته است؛ اما از این اسناد فاش شده تعدادی سند نشان‌...

۱۱:۴۷ - ۱۳۹۴/۲۰/تير
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد بین‌الملل سایبربان، آلمان قصد دارد که اقدامات پیشگیرانه برای امنیت سایبر زیرساخت‌های خود انجام می‌دهد. این کشور لایحه‌ای تصویب کرد که سازمان‌های مهم را ملزم می‌کند تا حملات سایبری گسترده و پیچیده‌ای که به شبکه‌های آن‌ها صورت می‌گیرد، به اداره‌ی امنیت اطلاعات فدرال آلمان (BSI) گزارش دهند. در جریان تصویب این لایحه گفته شد که اگر بیمارستان‌های آلمان، صنعت آب، مخابرات و سایر مراکز حیاتی این کشور حداقل معیارهای امنیت اطلاعات را رعایت نکنند، خساراتی بالغ‌بر صد هزار یورو به این کشور وارد می‌...

۰۸:۵۶ - ۱۳۹۴/۲۰/تير
به گزارش سایبربان

چندی پیش خبری در یکی از رسانه‌ها منتشر شد مبنی بر اینکه یکی از بدافزارهایی که گروه جاسوسی فرانسوی مزرعه‌ی حیوانات آن را ساخته‌اند، بابار (Babar) نام دارد. دانشمندان جزئیاتی را در مورد این بدافزار منتشر کردند.
بابار بدافزاری است که توانایی شنود مکالماتی را دارد که با اسکایپ، ام اس ان و یاهو مسنجر صورت می‌گیرد. از دیگر کارهای این بدافزار، نظارت بر وب‌سایت‌هایی است که یک کاربر آلوده از آن بازدید می‌کند.
این بدافزار یک وسیله‌ی کامل برای جاسوسی است و به گفته‌ی برخی محققان، سازمان اطلاعات...

۰۷:۵۱ - ۱۳۹۴/۲۰/تير
به گزارش سایبربان

هفته گذشته، OpenSSL به‌روزرسانی دیگری را اعلام کرد. این وصله به‌منظور رفع حفره امنیتی در کدهای کتابخانه این الگوریتم رمزنگاری، منتشر شد.

این آسیب‌پذیری توسط محققان امنیتی گوگل شناسایی شد و در 24 ماه ژوئن به OpenSSL گزارش‌شده بود. نسخه‌های آسیب‌پذیری شامل 1.0.1n، 1.0.2b، 1.0.2c و 1.0.1o هستند.

آسیب‌پذیری گزارش‌شده با کد...

۰۶:۲۱ - ۱۳۹۴/۲۰/تير