به گزارش سایبربان

بازار سهام نیویورک به علت اختلالات فنی به حال تعلیق در آمد. در پی این اختلالات، تمامی مبادلات و سفارش‌ها لغو شد. درحالی‌که کارشناسان امنیتی، احتمال بروز یک حمله سایبری را داده‌اند، مقامات آمریکایی این موضوع را تکذیب کرده و می‌گویند که این موضوع صرفاً به علت یک اختلال داخلی بوده است و به زودی نیز این اختلال رفع خواهد شد. آنها بروز چنین اختلالاتی را یک موضوع رایج در بازار سهام عنوان کرده‌اند.

این در حالی است که همزمان پروازهای یونایتد ایرلاین نیز در...

۱۱:۳۱ - ۱۳۹۴/۱۸/تير
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد بین‌الملل سایبربان، سایبر پوینت (Cyberpoint) یک شرکت امنیت رایانه است که مرکز آن در بالتیمور واقع است از سوی وزارت خارجه آمریکا جواز فروش جاسوس‌افزارهایی به امارات متحده عربی شده بود. این شرکت از شرکای گروه ایتالیایی هکینگ تیم بود. در فهرستی که بعد...

۱۰:۱۴ - ۱۳۹۴/۱۸/تير
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد هک و نفوذ سایبربان، هکرها در این حمله ظاهر وب‌سایت آزمایشگاه ملی آرگون (Argonne) را تغییر دادند. این آزمایشگاه توسط دفتر علومِ وزارت انرژی آمریکا اداره می‌شود. وب‌سایت این آزمایشگاه، یکی از وب‌سایت‌های زیرمجموعه وزارت انرژی امریکا است.

وظیفه آزمایشگاه ملی آرگون انجام تحقیقات در مورد امنیت ملی، ذخیره انرژی، انرژی جایگزین، سامانه‌های محیط زیستی و زیست‌شناسی است.

...

۰۹:۳۱ - ۱۳۹۴/۱۸/تير
به گزارش سایبربان

گروه جاسوسی فرانسوی مزرعه‌ی حیوانات (Animal Farm espionage group) نام یک شرکت امنیتی برای گروهی از مهاجمین است که اولین بار توسط موسسه امنیت ارتباطات کانادا (CSE) معرفی شدند. این معرفی در اسناد فاش شده از سوی اسنودن در ماه مارس ۲۰۱۴ رخ داد. در این اسناد آمده است که مؤسسه‌ی امنیت ارتباطات کانادا این گروه را یک آژانس جاسوسی فرانسوی تشخیص داده است. اسناد در موسسه‌ی امنیت ارتباطات کانادا بوده که توسط اسنودن فاش شده و در روزنامه‌ی فرانسوی لوموند (Le Monde) منتشر شد. در وبلاگ‌ شرکت ESET نیز آمده است که...

۰۸:۴۱ - ۱۳۹۴/۱۸/تير
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد هک و نفوذ سایبربان و به نقل از وب‌سایت اشپیگل، بخشی از مرز ترکیه که این سامانه موشکی در آن قرار دارد تحت پیمان ناتو است. اشپیگل به جزئیات این حمله اشاره نکرده، اما در خبر خود آورده است که هکرها توانسته‌اند به بخش مدیریت و فرماندهی این سامانه موشکی دسترسی پیدا کنند. کارشناسان معتقد هستند که چنین هکی می‌تواند به ردیابی و یا حتی شلیک اشتباه از جانب این سامانه موشکی منجر شود.

با این حال یکی از مقامات وزارت دفاع آلمان چنین ادعایی را رد کرده و گفته است که چنین...

۰۷:۱۳ - ۱۳۹۴/۱۸/تير
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد بین‌الملل سایبربان، یک تحلیل‌گر امنیتی کنیایی گفت که کنیا جزو کشورهایی است که فناوری‌های جدید را کسب کرده است ولی هنوز قوانین لازم و مربوط به آن‌ها را ندارد. وی اشاره کرد که متخصص امنیت سایبر در کنیا به تعداد کافی وجود ندارد. همچنین این متخصص امنیت سایبر افزود که جرائم سایبری حریم خصوصی شهروندان و امنیت دسترسی‌ها آن‌ها را به اینترنت به خطر انداخته است.
به علاوه وزارت اطلاعات این کشور اعلام کرد که تقریباً بیست میلیون دلار در هرسال به دلیل جرائم سایبری به کنیا خسارت وارد می‌شود. در...

۰۷:۰۶ - ۱۳۹۴/۱۸/تير