به گزارش سایبربان

به گزارش واحد بین‌الملل سایبربان، شرکت سیسکو قصد دارد یک شرکت خصوصی آمریکایی به نام اپن دی ان اس (OpenDNS) را که در زمینه‌ی امنیت وب‌سایت و خدمات رایانش ابری فعالیت می‌کند، بخرد. قیمت این معامله،635 میلیون دلار ذکر شده است.
یکی از علل رشد سیسکو در سال‌های اخیر، خرید شرکت‌های امنیتی مختلف بوده است.
شرکت اپن دی ان اس با روش‌های خود از بدافزارها،...

۰۷:۴۳ - ۱۳۹۴/۱۱/تير
به گزارش سایبربان

به نظر می‌رسد که جنگ سایبری بین ارمنستان و آذربایجان پایانی ندارد. هکرهای ارتش سایبری ارمنستانیِ مونته ملکنیان (Monte Melkonian) به وب‌سایت اداره گمرک آذربایجان نفوذ کرده و اطلاعات محرمانه و شخصی 5650 آذربایجانی را به سرقت بردند.

به گزارش واحد هک و نفوذ سایبربان، بخشی از این اطلاعات به‌سرقت‌رفته شامل: نام، نام پدر، نام خانوادگی، تاریخ تولد...

۰۷:۱۳ - ۱۳۹۴/۱۱/تير
به گزارش سایبربان

بدافزار Dino از نوع تروجان است و در 16 ماه مارس سال 2015 شناسایی‌شده است. این بدافزار به‌منظور آلوده سازی سامانه‌های مایکروسافتی زیر بهینه‌شده است:

Windows 2000, Windows 7, Windows 95, Windows 98, Windows Me, Windows NT, Windows Server 2003, Windows Server 2008, Windows Vista, Windows XP

 

هنگامی‌که این بدافزار اجرا می‌شود، فایل‌های زیر ایجاد می‌شوند:

  • %ProgramFiles%\Common Files\wusvcd\wusvcd....
۰۶:۵۷ - ۱۳۹۴/۱۱/تير
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد بین‌الملل سایبربان، یکی از مدیران اتحادیه‌ی صنعت انگلیس (Confederation of British Industry)، در جریان اجلاس امنیت سایبر تجارت و مشاغل گفت: «مانند هر تهدید بزرگی به شرکت شما، تأثیر امنیت سایبر باید سرلوحه‌ی برنامه‌ها قرار بگیرد. تهدید سایبری خطر مهمی است که احتیاج به مدیریت دارد.» همچنین وی در ادامه افزود که بخش تجاری اولاً باید در مورد این خطرها، آگاه شود و اهمیت آن را به‌عنوان یک خطر مدیریتی درک کند، سپس بداند چگونه باید آن‌ها را مدیریت کند. وی از حملات سایبری با عنوان «مشکل بزرگ»...

۰۶:۳۲ - ۱۳۹۴/۱۱/تير
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد امنیت سایبربان؛ بدافزار دینو که بنا به اعتقاد کارشناسان توسط گروه فرانسوی مزرعه حیوانات ساخته شده است، در سال 2013 به اهدافی در جمهوری اسلامی ایران و سوریه حمله کرده است و در این دو کشور مشغول به جاسوسی بوده است. پیش‌تر نیز بدافزارهایی همچون کسپر، بیبر و بانی توسط این گروه ساخته شده است.

 

بدافزار کسپر در پاییز سال...

۰۵:۴۶ - ۱۳۹۴/۱۱/تير