به گزارش سایبربان

مزرعه حیوانات نام گروهی از مهاجمان است که در ابتدا توسط موسسه امنیت ارتباطات کانادا (CSE) معرفی شدند. اولین بار نام این گروه مهاجم در اسنادی ادوارد اسنودن در مارس 2014 منتشر کرد ، یافت شد. در آن اسناد، موسسه امنیت ارتباطات کانادا (CSE) احتمال فراوانی داده است که این گروه، در حقیقت یک آژانس اطلاعاتی فرانسوی است. بعد از انتشار اسناد مذکور، نمونه‌های بسیاری از بدافزارهایی این گروه معرفی شدند. نمونه‌هایی از این بدافزارها به شرح زیر است:
کسپر بدافزاری بود که در مارس 2015 توسط موسسه ESET به ثبت رسید...

۱۴:۵۸ - ۱۳۹۴/۱۰/تير
به گزارش سایبربان

به گزارش گروه امنیت سایبربان، روز 30 ژوئن بدافزار جدیدی معرفی شد که گفته می‌شود مشغول جاسوسی از مراکز علمی کشورمان بوده است. این بدافزار که دینو (Dino) نام دارد، نوعی درب پشتی است و بنابر گزارش‌ها توسط گروه جاسوسی مزرعه حیوانات (Animal Farm espionage group) نوشته شده است. پیش‌تر از گروه جاسوسی مزرعه حیوانات بدافزارهای معروف کسپر (Casper)، بانی (Bunny) و بیبیر (Babar) شناسایی شده بودند. بدافزار دینو جزئیات فنی پیشرفته‌ای دارد و شواهدی وجود دارد که سازندگان آن فرانسوی زبان باشند.
انتشار خبر این...

۱۳:۳۴ - ۱۳۹۴/۱۰/تير
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد بین‌الملل سایبربان، مدیر سازمان ارتباطات کنیا اعلام کرد که تا سه ماه آینده آزمایشگاه جرم‌شناسی برای تقویت امنیت سایبر تشکیل خواهد شد. وی گفت که این آزمایشگاه به‌طور فعال بر حملات سایبری قریب‌الوقوع نظارت می‌کند. همچنین در زمینه‌ی تشخیص جرائم سایبری و ارتباط با مراکز قضایی فعالیت خواهد داشت. همچنین وی افزود که افراد باید شماره تلفن همراه خود را در مرکز اطلاعات شبکه‌ی کنیا ثبت کنند. گذشته از این‌ها وی با اشاره به افزایش حملات سایبری تصریح کرد که این حملات در بخش بانکی بعد از سازمان‌های...

۱۲:۱۰ - ۱۳۹۴/۱۰/تير
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد هک و نفوذ سایبربان، هکرها دامنه اردنی‌زبان وب‌سایت سازمان ملل را هک کردند. هکرها از حمله نوع تغییر ظاهر وب‌سایت استفاده کرده‌اند.

گروه هکری موردنظر AnonGhost نام دارد و به خاطر حملات سایبری به وب‌سایت‌های شناخته‌شده، معروف شده است. این گروه عموماً از حملات نوع تغییر ظاهر وب‌سایت استفاده می‌کند و پس از تغییر ظاهر وب‌سایت پیام‌هایی در مورد آزادی فلسطین منتشر می‌کند.

در یک مصاحبه خصوصی با رسانه‌ها، یکی از هکرهای گروه...

۱۰:۴۸ - ۱۳۹۴/۱۰/تير
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد هک و نفوذ سایبربان، وب‌سایت هک شده، وب‌سایت رسمی سازمان اطلاعات امنیت کانادا (CSIS) است. هکرها از حملات اختلال سرویس توزیع‌شده (DDoS) استفاده کردند و با ارسال بار اضافی به سرور CSIS باعث ازکارافتادن وب‌سایت موردنظر شدند.

همانند حملات اخیر انجام‌شده به مراکز دولتی کانادا، هکرها بار دیگر دلیل این حمله را اعتراض به قانون جدید تصویب‌شده دولت این کشور اعلام کرده‌اند؛ قانونی که به سازمان امنیت...

۱۰:۳۵ - ۱۳۹۴/۱۰/تير
به گزارش سایبربان

مدت‌زمانی است که پیام‌رسان موردعلاقه کاربران ایرانی با اختلالات گسترده‌ای در کشور مواجه و وضعیت آن به‌گونه‌ای شده که عده‌ای صراحتاً اعلام کردند این شبکه قرار است فیلتر شود. به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبریان، اخیراً تلگرام در اکانت رسمی توئیتر خود به‌کندی سرعت این پیام‌رسان در ایران پرداخت و مشکلات به وجود آمده برای ایرانی‌ها را ناشی از اختلالات شرکت‌های اینترنتی عنوان کرد. این شبکه اظهار کرد که شرکت‌های تأمین‌کننده اینترنت در ایران دچار محدودیت ترافیک شده‌اند که این موضوع را پیگیری می‌کنیم تا...

۰۸:۵۴ - ۱۳۹۴/۱۰/تير
به گزارش سایبربان

از ماتی ماکونن به عنوان پدر پیامک (SMS) یاد می‌شود زیرا اولین فردی بود که ایده ارسال پیام از طریق تلفن همراه را مطرح کرد؛ هرچند خودش به دلیل کار گروهی که انجام داده بود از این عنوان امتناع می‌کرد اما دنیا وی را به لقبش (پدر پیامک) می‌شناخت.

ماکونن یک مهندس فنلاندی بود که در سال 1984 در یک پیتزا فروشی (در کپنهاگ) کار می‌کرد. زمانیکه برای شرکت در کنفرانسی در مورد آینده ارتباطات موبایلی به دانمارک آمده بود، ایده سرویس پیام‌رسانی...

۰۸:۴۱ - ۱۳۹۴/۱۰/تير
به گزارش سایبربان

به گزارش گروه امنیت سایبربان، رضا تقی پور، عضو شورای عالی فضای مجازی، گفت: «گوگل اخیراً نوعی ویژگی را اضافه کرده است که می‌تواند میکروفن لپ‌تاپ و گوشی را فعال کند؛ یعنی وارد دنیای اطلاعات شخصی شهروندان شود و تمام اطلاعات را برداشت کند.»
وی ادامه داد: «گوگل حتی می‌تواند دوربین دستگاه وصل شده به اینترنت را هم در اختیار داشته باشد، یعنی فضای داخل خانه‌ی ما هم امن نباشد.»
عضو شورای عالی فضای مجازی با بیان اینکه تولید و تقویت پهنای باند در داخل صورت می‌گیرد، اضافه کرد که عمده هدف این است که...

۰۸:۱۲ - ۱۳۹۴/۱۰/تير
به گزارش سایبربان

به گزارش گروه امنیت سایبربان، روزنامه نیویورک‌تایمز روز سه‌شنبه در گزارشی نوشت: «دادگاه نظارت اطلاعات خارجی آمریکا اعلام کرد که آژانس امنیت ملی آمریکا می‌تواند جمع‌آوری ثبت تماس‌های تلفنی داخلی آمریکایی‌ها را از سر بگیرد.»
این برنامه در اول ژوئن زمانی که قانون پاتریوت (Patriot) منقضی شد، به پایان رسید. کنگره در همان روز در طرحی به نام «قانون آزادی» آن را احیا و اعلام کرد که جمع‌آوری داده‌ها فقط برای شش ماه صورت خواهد پذیرفت.
در ماه می، در طی دومین درخواست تجدیدنظر در منهتن اعلام شد که...

۰۷:۴۶ - ۱۳۹۴/۱۰/تير
به گزارش سایبربان

فیس‌بوک که چندی است سعی می‌کند در قاره‌ی آفریقا و کشورهای آمریکای لاتین سرمایه‌گذاری کند، این بار اداره‌ای در آفریقای جنوبی افتتاح کرد. کاربران این شبکه‌ی اجتماعی در این قاره، 120 میلیون نفر هستند. هدف از ایجاد این اداره، تمرکز بر روی رشد تجارت در کنیا، نیجریه و آفریقای جنوبی ذکر شده است. یکی از مقامات فیس‌بوک گفت: «اداره‌ی جدید فیس‌بوک موجب حمایت رشد تجاری و افزایش استفاده‌ی مردم از فیس‌بوک می‌شود. قاره‌ی آفریقا برای ما اهمیت زیادی دارد و این اداره نیز بخش اصلی راهبرد ما برای گسترش سرمایه‌گذاری‌ها...

۰۷:۲۸ - ۱۳۹۴/۱۰/تير