به گزارش سایبربان

کارل لئونارد (Carl Leonard) تحلیل‌گر موسسه Websense به یک دلیل عمده علاقه هکرها و مجرمان سایبری به بانک‌ها و مؤسسات مالی اشاره می‌کند و آن انباشته شدن حجم بالای پول در این مراکز است. وی در ادامه می‌گوید:«برای سال‌ها، صنعت بانکداری تحت...

۱۴:۰۶ - ۱۳۹۴/۰۳/تير
به گزارش سایبربان

این هکرهای ناشناس در اعتراض به قانون سایبری جدید تصویب‌شده توسط دولت این کشور، وب‌سایت اتحادیه پلیس مونترال کانادا را هک کردند. این هکرها ادعا می‌کنند که این قانون نقض حریم خصوصی افراد به‌حساب می‌آید. این حمله از نوع تغییر ظاهر وب‌سایت بود. همچنین این گروه ناشناس هکری، به وب‌سایت رسمی سامانه حمل‌ونقل هوشمند کانادا نفوذ کرده و اطلاعات شخصی بسیاری از مسئولین دولتی این کشور را به سرقت بردند.
در حادثه هک کردن وب‌سایت رسمی اتحادیه پلیس مونترال، هکرها پس از حمله و تغییر ظاهر وب‌سایت پیامی را در...

۱۳:۵۱ - ۱۳۹۴/۰۳/تير
به گزارش سایبربان

در یک آمار جدید، مسئولان اداره پلیس فدرال آمریکا احتمال می‌دهند که اطلاعات 18 میلیون نفر در حمله سایبری به اداره مدیریت کارکنان آمریکا (OPM) سرقت شده است. بر اساس گزارش‌های منتشرشده در رسانه‌های آمریکایی، اطلاعات حدود 18 نفر از کارکنان اداره مدیریت کارکنان آمریکا مورد حمله سایبری قرارگرفته است.

 

 

در هفته اخیر، جیمز کامی (...

۱۳:۴۰ - ۱۳۹۴/۰۳/تير
به گزارش سایبربان

رزمایش طوفان سایبری چندین هدف را تعقیب می‌کند. از اهداف آن، سنجش توانایی‌ها و ظرفیت‌های سازمان‌ها برای مقابله در برابر حملات، کسب آگاهی برای پاسخگویی به حملات و تقویت آمادگی بخش دولتی و خصوصی بود. این رزمایش در سه مرحله تابه‌حال انجام‌شده است:
مرحله‌ی اول: در ماه فوریه‌ی سال ۲۰۰۶ صورت گرفت. این رزمایش با شرکت ۱۱۵ سازمان صورت گرفت. در این رزمایش چهار بخش وجود داشت: فناوری اطلاعات، ارتباطات، انرژی، حمل‌ونقل هوایی. این رزمایش امکان این را فراهم می‌کرد که شرکت‌کنندگان بتوانند به انواع حملات سایبری...

۱۳:۳۶ - ۱۳۹۴/۰۳/تير
به گزارش سایبربان

مقامات امنیتی و متخصصین برای تبادل اطلاعات، بحث در مورد روش‌ها و نظریات مربوط به پیشرفت سایبر در تل‌آویو گرد هم جمع شدند. اجلاس بین‌المللی امنیت سایبر در دانشگاه تل‌آویو از ۲۲ ژوئن تا ۲۵ این ماه برگزار می‌شود. مهم‌ترین شرکت‌های پشتیبانی‌کننده‌ی این اجلاس عبارت‌اند از:
چک پوینت، لاکهید مارتین، گروه امنیتی 8، مایکروسافت، اینتل، آی بی ام، کوالکوم، ورینت، صنایع هوافضای اسرائیل، آر‌اس‌اِی، ثتاری، یاتا، سوفوس، سایبرآرک.

از مهم‌ترین سخنرانان اجلاس می‌توان به افراد زیر اشاره کرد:
نتانیاهو...

۱۳:۱۷ - ۱۳۹۴/۰۳/تير
به گزارش سایبربان

دفتر مدیریت و برنامه‌ریزی مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه سراسر کشور طی نامه‌ای به حوزه‌های علمیه، «آئین‌نامه‌ی ساماندهی نحوه‌ی استفاده از ابزارهای ارتباطی و مجازی در واحدهای آموزشی و خوابگاهی سراسر کشور» را ابلاغ کرد.
آئین‌نامه مذکور توسط شورای معاونین حوزه‌های علمیه سراسر کشور تدوین شده و به امضای آیت‌الله حسینی بوشهری رسیده است. در بخشی از این آئین‌نامه آشنایی طلاب با آسیب‌های فضای مجازی به‌عنوان هدف تدوین و ابلاغ این آئین‌نامه عنوان شده است.
در ماده پنج این آئین‌نامه آمده است: «طلاب...

۱۲:۵۶ - ۱۳۹۴/۰۳/تير
به گزارش سایبربان

 

مهدی فقیهی  با بیان اینکه توان فنی خوبی برای تولید تجهیزات مرتبط با فناوری اطلاعات و ارتباطات در سطح کشور وجود دارد، اظهار داشت: اما اینکه آیا با توجه به وضعیت...

۱۱:۲۶ - ۱۳۹۴/۰۳/تير
به گزارش سایبربان

آسیب‌پذیری پیش‌بینی TCP در سیستم‌عامل VxWorks شرکت ویند ریور(Wind River) وجود دارد. آسیب‌پذیری شناسایی‌شده به هکر اجازه می‌دهد تا ارتباط ورودی و خروجی TCP دستگاه را شنود کند یا آن را قطع کند.

سیستم‌عامل VxWorks در سامانه‌های نهفته(Embeded) کاربرد دارد و در تعداد زیادی از تجهیزات نهفته (ICS) استفاده می‌شود. این...

۰۸:۰۴ - ۱۳۹۴/۰۳/تير
به گزارش سایبربان

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از روزنامه فیگارو، پس از افشای اسناد سایت ویکی لیکس مبنی بر جاسوسی آمریکا از روسای جمهور فرانسه، فرانسوا اولاند دستور نشست اضطرای شورای دفاع را صادر کرد.

الیزه در بیانه ای اعلام کرد رئیس جمهور تصمیم گرفت صبح چهارشنبه برای بررسی ماهیت اطلاعات منتشر شده از سوی رسانه ها و تصمیم گیری در این خصوص شورای دفاع تشکیل جلسه دهد.

شب گذشته رسانه ها به نقل از سایت افشاگر ویکی لیکس...

۰۶:۱۱ - ۱۳۹۴/۰۳/تير