به گزارش سایبربان

اسنادی به تازگی از ادوارد اسنودن منتشر شده است که نشان می‌دهد NSA و GCHQ در هک کردن یکی از بزرگ‌ترین شرکت‌های امنیت سایبری جهان نقش داشته‌اند و این کار را با شیوه‌ای جدید انجام داده‌اند.
وب‌سایت Business Insider با انتشار این خبر ابعاد جدیدی از هک شدن کسپراسکی را نمایش داده است. در این خبر آمده است که نرم‌افزاری در این حمله مورد استفاده قرار گرفته که با استفاده از آن امکان شنود و رصد تمام اطلاعات ورودی و خروجی شرکت فراهم بوده است. به عنوان مثال مهاجمان دسترسی کاملی به ایمیل‌های این شرکت بزرگ...

۱۵:۳۱ - ۱۳۹۴/۰۱/تير
به گزارش سایبربان

یک مقام دولتی عربستان سعودی در مورد حمله سایبری به وب‌سایت وزارت خارجه این کشور در 22 می، ادعا کرده است که این حمله، یک حمله سایبری نبوده، بلکه یک حمله الکترونیک بوده است و وزارت خارجه در حال بررسی این موضوع است.
اسامه نوگالی، سخنگوی وزارت امور خارجه عربستان، در این باره گفته است:«مطالبی که هم‌اکنون در شبکه‌های اجتماعی و وب‌سایت‌ها در زمینه حمله سایبری به وزارت خارجه عربستان وجود دارد مربوط به حمله الکترونیک است و حمله سایبری نیست.» وی در ادامه مدعی شده است:«تجهیزات مورد استفاده در وزارت خارجه...

۱۴:۳۴ - ۱۳۹۴/۰۱/تير
به گزارش سایبربان

گروهی از هکرهای منطقه جدایی‌طلب جمهوری دموکراتیک عربی صحرا، بانام Kuroi’SH، دامنه موتور جستجوی گوگل کشور وانواتو را هک کرده و پیام‌های را در حمایت از جدایی این منطقه از کشور مراکش بر روی سایت هک شده منتشر کردند. هکرها از حمله تغییر ظاهر وب‌سایت استفاده کردند.هکرها در پیام منتشرشده، گوگل را به خاطر پایین بودن امنیتش مورد انتقاد قرار دادند. این گروه همچنین دولت مراکش را به دلیل آنچه رفتار نامناسب این کشور با منطقه جدایی‌طلب جمهوری دموکراتیک عربی صحرا می‌نامند؛ مورد انتقاد قرار دادند.
یکی از...

۱۳:۲۸ - ۱۳۹۴/۰۱/تير
به گزارش سایبربان

مسئول شرکت هواپیمایی LOT پس از این حمله، در مورد احتمال به خطر افتادن دیگر شرکت‌های هواپیمایی هشدار داد. سامانه رایانه‌ای شرکت LOT در حدود ساعت 4 بعدازظهر به‌ وقت محلی لهستان هک شد. متخصصان حدود 5 ساعت زمان نیاز داشتند تا این مشکل را برطرف کنند.
بر اساس گفته‌های سخنگوی LOT، این حمله باعث لغو شدن 10 پرواز داخلی و بین‌المللی این شرکت شد. همچنین آدرین کوبیکی (Adrian Kubicki)، سخنگوی این شرکت گفت که زمان پروازهای بسیاری از مسافران دیگر این شرکت نیز تغییر کرد.
کوبیکی در یک مصاحبه تلویزیونی...

۱۳:۰۶ - ۱۳۹۴/۰۱/تير
به گزارش سایبربان

کوبا می‌خواهد برخی مناطق عمومی خود را به سرویس وای فای مجهز کند. در هر نقطه‌ای که این سرویس نصب شود، 50 تا 100 نفر از شهروندان کوبا می‌توانند با سرعت یک مگابایت بر ثانیه به اینترنت متصل شوند. بسیاری از افراد در کوبا دارای «اینترانت» هستند که شبکه‌ای داخلی و خصوصی است که از پروتکل‌های مرتبط با اینترنت استفاده می‌کند. افرادی هم که دارای اینترنت هستند، فقط وب‌سایت‌های تأییدشده از سوی دولت را می‌توانند بازدید کنند.
مقامات کوبا مدعی شدند که تا سال 2020 نیمی از خانه‌ها در این کشور مجهز به اینترنت...

۱۱:۴۰ - ۱۳۹۴/۰۱/تير
به گزارش سایبربان

عادل ملک پور مجری این طرح در گفتگو با خبرنگار مهر، با بیان اینکه سیستم تشخیص نفوذ صنعتی و سازمانی در ۱۵۰ نقطه کشور هم اکنون نصب و راه اندازی شده است، اظهار داشت: این محصول بومی، قابلیت محافظت از خطوط تولید در سازمان های صنعتی برای جلوگیری از انواع بدافزارها را دارد.

وی با تاکید بر لزوم محافظت از مراکز و نقاط حساس و حیاتی در راستای اهداف پدافند غیرعامل کشور گفت: این سیستم به دلیل استفاده از سیستم عامل بومی، از نظر امنیتی کاملا مورد اعتماد بوده و برای خطوط تولید در سازمان های صنعتی کاربرد...

۰۸:۱۱ - ۱۳۹۴/۰۱/تير
به گزارش سایبربان

انجمن ملی نرم‌افزار و شرکت‌های خدماتی هند (The National Association of Software and Services Companies) و شرکت امنیت سایبر سیمنتک (Symantec) یادداشت تفاهمی برای ایجاد مهارت‌های امنیت سایبر در هند امضا کردند.
هدف از این یادداشت تفاهم، رشد مهارت‌های امنیت سایبر در سطح بین‌المللی و حرفه‌ای است. همچنین از طریق این تفاهم قرار است بورسیه‌ی تحصیلی به هزار نفر از زنان داده شود که مدرک امنیت سایبر از انجمن نرم‌افزار دارند. رئیس این انجمن گفت: «این تفاهم یک گام مثبت در جهت اهمیت دادن به مشکل امنیت سایبر...

۰۷:۴۲ - ۱۳۹۴/۰۱/تير
به گزارش سایبربان

رژیم صهیونیستی آمادگی خود را برای همکاری در حوزه‌ی امنیت سایبر با آذربایجان اعلام کرد. در دیداری که سفیر این رژیم در آذربایجان با "علی عباسف"، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات آذربایجان در باکو داشت، این آمادگی اعلام شد. وزیر ارتباطات آذربایجان گفت که راه‌حل‌های امنیتی اسرائیل می‌تواند در بخش آموزش مورداستفاده قرار بگیرد. رژیم صهیونیستی و آذربایجان در زمینه‌های مختلف صنعتی همکاری دارند و یکی از آن‌ها فناوری اطلاعات و ارتباطات است. رژیم صهیونیستی سیاست خود را در امنیت سایبر بر پایه‌ی تجربه‌هایی اعلام...

۰۶:۲۷ - ۱۳۹۴/۰۱/تير