به گزارش سایبربان

این کارشناس سایبری در گفتگو با شبکه دویچه وله آلمان مدعی شد که شواهد محکمی مبنی بر دست داشتن این گروه روسی در حمله به پارلمان آلمان وجود دارد. وی ادامه داد:«این گروه هکری در سال 2006 توسط دولت روسیه تشکیل شد و مجری برنامه‌های دولت در سطح بین‌المللی است.»
 این حمله سایبری، هر روز با اظهار نظر جدید یکی از مقامات و کارشناسان آلمانی وارد فاز تازه‌ای می‌شود. در ابتدا، مقامات پارلمان آلمان سرقت هرگونه اطلاعات را مردود اعلام کردند، اما چند روز بعد، ضمن تایید سرقت اطلاعات از رایانه های پارلمان اعلام...

۱۵:۵۵ - ۱۳۹۴/۳۰/خرداد
به گزارش سایبربان

اخیراً سازمانی بنام «بنیاد مرزهای الکترونیکی» گزارشی را منتشر کرده است و بر اساس معیارهای مشخصی، شرکت‌های مخابراتی و فناوری اطلاعات را ازلحاظ امنیتی رتبه‌بندی کرده است. این گزارش در مورد میزان شفافیت و محرمانگیِ 24 شرکت شناخته‌شده در حوزه فناوری و مخابرات است.
در گزارش منتشرشده، ادعا می‌شود که:"دو شرکت مخابراتی «ورایزن» و «ای تی اند تی» رتبه‌های بسیار پایینی را به دست آورند."
این گزارش پنج معیار را برای رتبه‌بندی شرکت‌ها دارد. در صورت رعایت کردن هر یک از این معیارها، شرکت‌های موردنظر یک...

۱۳:۱۸ - ۱۳۹۴/۳۰/خرداد
به گزارش سایبربان

بیش از شصت هزار اسناد دیپلمات‌های عربستان سعودی توسط ویکی لیکس افشا شد. این اسناد نشان‌دهنده‌ی ارتباط‌های محرمانه‌ی سفارت سعودی در سراسر جهان است. ویکی لیکس اظهار کرد که نیم میلیون سند دیگر نیز تا هفته‌های بعدی منتشر خواهد کرد. گروهی که این اسناد را منتشر کردند، مدعی شدند که تعداد زیادی سند از شرکت سونی پیکچرز نیز انتشار دادند.
ویکی لیکس اخیراً اعلام کرد که به ایمیلی که میان وزارت امور خارجه عربستان سعودی و سایر کشورها بود، دسترسی پیدا کرده است. این اسناد دارای گزارش‌هایی از تعدادی از سازمان‌...

۱۳:۰۸ - ۱۳۹۴/۳۰/خرداد
به گزارش سایبربان

مسیریاب یا روتر (Router)‏ دستگاه رایانه‌ای است که بسته‌های اطلاعاتی و داده را روی یک شبکه به هم پیوسته برای رسیدن به یک مقصد، هدایت می‌کند؛ این دستگاه یکی از مهمترین تجهیزات در شبکه‌های کامپیوتری بزرگ و به خصوص شبکه‌های دیتای صنعتی، محسوب می شود.

...
۰۸:۵۸ - ۱۳۹۴/۳۰/خرداد
به گزارش سایبربان

خانواده اس سامسونگ شامل S4، S4 mini، S5 و S6 به دلیل استفاده از کیبورد پیش‌فرض SwiftKey در معرض سرقت اطلاعات شخصی از طریق دوربین، پیامک و میکروفن قرار دارند.

این آسیب‌پذیری به دلیل به‌روزرسانی بسته‌زبان SwiftKey است و با کد CVE-2015-2865 شناخته می‌شود. به‌روزرسانی...

۰۴:۴۲ - ۱۳۹۴/۳۰/خرداد