به گزارش سایبربان

این روزها، شنیدن اخبار مربوط به ایرادات امنیتی شبکه اجتماعی فیس‌بوک و ناامن بودن این شبکه اجتماعی، دیگر چیز جدیدی نیست. اخیراً پیامی تحت نام «Forbidden Content» (به معنی «محتوای غیرمجاز») به کاربران شبکه اجتماعی فیس‌بوک نمایش داده می‌شود. این پیام ادعا می‌کند که حساب کاربریِ کاربر قربانی داری محتوای غیرقانونی است و کاربر برای ممانعت از مسدود شدن حساب کاربری‌اش باید روی یک لینک خاص که توسط هکرها ارائه‌شده است کلیک کند.

 

...

۱۱:۲۲ - ۱۳۹۴/۲۸/خرداد
به گزارش سایبربان

مجلس روسیه توافق ابتدایی خود را با تصویب لایحه‌ای در مورد موتورهای جستجو اعلام کرد. این لایحه، وب‌سایت‌های موتور جستجو را ملزم می‌کند که اطلاعات شخصی غیر مرتبطی که کاربران آن‌ها را جستجو می‌کنند، حذف کنند. لایحه‌ی مذکور به تقلید از قوانین اتحادیه‌ی اروپا به نام «حق فراموشی» نوشته شده است. این قوانین موتورهای جستجو را وادار می‌کند که برخی از نتایج جستجو را که شامل نام اشخاص می‌شود حذف کند.
یاندکس (Yandex)، بزرگ‌ترین موتور جستجوی روسی، اظهار کرد: «این لایحه محدودیتی ایجاد می‌کند که موجب عدم...

۰۸:۵۵ - ۱۳۹۴/۲۸/خرداد
به گزارش سایبربان

شرکت اسرائیلی فینجان (Finjan) راه‌حل‌های امنیت سایبر برای فراهم کردن خدمات مشاوره‌ای برای امنیت سایبر در بازارهای بین‌المللی ارائه کرد. این برنامه، سایبریسک (CybeRisk) نام دارد. صاحبان این شرکت ادعا می‌کنند که این برنامه خدمات امنیتی به بازارهای مختلف در اروپا، آمریکای شمالی و سایر بازارهای جهانی از مرکز این شرکت نوپا در تلآویو ارائه می‌دهد. فیل هارتستین (Phil Hartstein)، رئیس این شرکت، گفت: «این شرکت در موقعیتی قرار دارد که بتواند خدمات امنیت سایبر به دنیا عرضه کند.» وی مدعی شد که تلآویو به یک مرکز...

۰۷:۵۲ - ۱۳۹۴/۲۸/خرداد
به گزارش سایبربان

گارد ساحلی آمریکا (USCG) راهبرد سایبری نیروی دریایی این کشور را آشکار کرد. مشاوره برای تشخیص حملات سایبر جهت حفظ شریان‌های تجاری و بندرها، یکی از اهداف راهبرد امنیت سایبر این گارد ساحلی است. فرمانده‌ی گارد ساحلی آمریکا این راهبرد را در شانزدهم ژوئن آشکار کرد که مشخص‌کننده‌ی اقداماتی است که گارد مذکور برای سایبری باید انجام دهد. این فرمانده‌ی نظامی گفت: «سایبر یک عامل جدید خطر است اما قوانین پایدار و مناسبی برای مقابله با پیشگیری و پاسخ به حوادث سایبری تهیه نشده است. این قوانین چیزی نیست که ما منتظر...

۰۶:۱۶ - ۱۳۹۴/۲۸/خرداد
به گزارش سایبربان

 حمله به وب سایت‌های دولتی کانادا و قطع دسترسی به سرویس ایمیل‌های دولت در این کشور، توانایی سیستم امنیتی در حفظ مستمر امنیت سایبری خود را زیر سؤال برد. گروهی ناشناس که مسئولیت این حمله سایبری را بر عهده گرفته است، ادعا کرد که این کار را در راستای اعتراض به وضع قانون جدید ضد ترور این کشور انجام داده است. اعضای این گروه معتقدند که این قانون اختیارات و قدرت مضاعفی در اختیار نیروهای امنیتی و اطلاعاتی قرار می‌دهد.
در زمان حمله، ایمیل‌ها و بسیاری از وب‌سایت‌های دولتی از دسترس خارج شدند و حضور دولت...

۰۶:۱۴ - ۱۳۹۴/۲۸/خرداد
به گزارش سایبربان

روز سه‌شنبه، گروهی از هکرهای ناشناس وب‌سایت رسمی نیروهای مسلح لیتوانی را هک و ظاهر صفحه اصلی این وب‌سایت را بر هم زدند (deface) و یک پیام تحریک‌آمیز را با این محتوا منتشر کردند که: «رزمایش ناتو که از 8 ژوئن شروع شده به‌منظور جداسازی منطقه کالینینگراد از روسیه است.». استان کالینینگراد یکی از واحدهای فدرالی روسیه واقع در کرانه دریای بالتیک است و توسط کشورهای لهستان و لیتوانی محاصره شده است.

 

...

۰۵:۰۵ - ۱۳۹۴/۲۸/خرداد