به گزارش سایبربان

گواهی‌نامه یا Certificate، به‌مانند ویزا در دنیای واقعی عمل می‌کند و توسط شرکت‌های ارائه‌دهنده گواهینامه معتبر مانند وری‌ساین (Verisign) ارائه می‌شود. گواهی‌نامه تا زمان معینی معتبر است و اگر یک نرم‌افزار به‌عنوان یک بدافزار عمل کرد، گواهی‌نامه آن باطل می‌شود. این شرکت‌های ارائه‌دهنده گواهی‌نامه آمریکایی بوده و قطعاً دولت امریکا می‌تواند این گواهی‌نامه‌ها را از آن‌ها درخواست کند.

بدافزار Duqu 2.0 توانست...

۱۱:۲۲ - ۱۳۹۴/۲۶/خرداد
به گزارش سایبربان

در ماه آوریل سال 2015، گزارش‌هایی منتشر شد مبنی بر اینکه نوارابزار Ask.com به‌عنوان یک بدافزار عمل می‌کند که با استفاده از حمله‌ی مرد میانی (MITM) اقدام به سرقت اطلاعات کاربر قربانی می‌کند. پیرو این خبر، شرکت مایکروسافت اظهار کرد که نسخه‌ی جیوس (Jeeves) نوارابزار این شرکت، یک بدافزار است و مرکز امنیتی محافظت در برابر بدافزار شرکت مایکروسافت نیز افزود که این شرکت از این به بعد، این نوارابزار را به‌عنوان یک تهدید سایبری به‌حساب می‌آورد و هر جا این بدافزار را ببیند، آن را از کار خواهد انداخت.

...

۱۱:۱۵ - ۱۳۹۴/۲۶/خرداد
به گزارش سایبربان

سال گذشته شرکت مایکروسافت قابلیت رمزنگاری اطلاعات ردوبدل شده در بستر موتور جستجوی خود را به‌صورت اختیاری در اختیار کاربران قرار داد. اما مایکروسافت به‌تازگی اعلام کرد که می‌خواهد از تابستان این قابلیت را به‌صورت پیش‌فرض و برای تمام اطلاعات ردوبدل شده در بینگ قرار دهد.

امنیت کاربران مایکروسافت در اولویت قرار دارد

...

۱۱:۰۶ - ۱۳۹۴/۲۶/خرداد
به گزارش سایبربان

 در دیداری که سردار جعفری در روز دوشنبه‌ی گذشته با کارمندان روحانی سپاه پاسداران داشت، با اشاره به تاریخچه‌ی تشکیل سپاه، به این نکته اشاره کرد که ما باید در بخش نظامی، دفاعی و امنیتی آمادگی داشته باشیم و چنین آمادگی‌هایی نباید فقط در همین بخش‌ها خلاصه شوند. وی افزود که پیشگیری از تهدیدات سایبری و جنگ سایبری یک امر ضروری برای توقف حملات مخرب است و چنین چیزی یک مأموریت اصلی است که سپاه می‌خواهد متعهد انجام دادن آن شود. همچنین وی در ادامه‌ی صحبت‌های خود گفت که سپاه یک سیستم کاملاً متفاوت از سایر...

۱۱:۰۴ - ۱۳۹۴/۲۶/خرداد
به گزارش سایبربان

دادگاه نخستین بروکسل در هجده ژوئن به شکایت بلژیک علیه فیس‌بوک رسیدگی خواهد کرد. نگرانی گروه حفاظت از حریم خصوصی بلژیک (Belgium’s Commission for the Protection of Privacy) در مورد توانایی فیس‌بوک برای ردیابی افرادی که کاربر وب‌سایت نیستند و مثلاً از دکمه‌ی "لایک"استفاده می‌کنند، در ماه گذشته افزایش یافت. این گروه از فیس‌بوک خواست تا تمهیداتی برای حفاظت از حریم خصوصی کاربران فراهم کند. همچنین گروه مذکور اعلام کرد که این شبکه‌ی اجتماعی حریم خصوصی اروپایی‌ها را...

۱۰:۵۹ - ۱۳۹۴/۲۶/خرداد
به گزارش سایبربان

به گفته یک منبع اطلاعاتی انگلیسی، کشورهای روسیه و چین با هک کردن فایل‌های اسنودن به اطلاعات حساسی دسترسی پیداکرده‌اند. 
رمز فایل‌هایی که ادوارد اسنودن، پیمانکار سابق آژانس امنیت ملی آمریکا، از این نهاد اطلاعاتی منتشر کرده است توسط متخصصان چینی و روسی گشوده شد.
رمزگشایی این فایل‌ها نگرانی شدید نهادهای جاسوسی آمریکا و انگلیس را در پی داشته و آن‌ها را مجبور به فراخواندن برخی مأمورانشان در دیگر کشورها کرده است. این امر اجرای برخی عملیات جاسوسی دو کشور را هم با چالش مواجه ساخت....

۱۰:۵۸ - ۱۳۹۴/۲۶/خرداد
به گزارش سایبربان

به گفته منابع آگاه، گوگل اکنون در حال مذاکره برای پشتیبانی از بزرگ‌ترین پروژه انرژی بادی در قاره آفریقا است.

این شرکت در حال مذاکره برای تبدیل‌شدن به یک سرمایه‌گذار در پروژه انرژی بادی 700 میلیون دلاری به مساحت 40 هزار هکتار در کنیاست.

این بزرگ‌ترین سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در تاریخ این کشور آفریقایی است که در آن کمتر از یک‌چهارم مردم به برق دسترسی دارند و ظرفیت 310 مگاواتی این پروژه انتظار می‌رود ظرفیت انرژی این...

۰۸:۱۹ - ۱۳۹۴/۲۶/خرداد
به گزارش سایبربان

۳۷۰ پروژه مخابراتی با حضور استاندار تهران، رئیس هیئت‌مدیره شرکت مخابرات ایران، مدیرعامل شرکت مخابرات ایران، نمایندگان مجلس و مسئولان پلیس آگاهی تهران صبح امروز دوشنبه در مرکز شهید فرد اسدی تهران به بهره‌برداری رسید.

ازجمله پروژه‌های مهم افتتاح‌شده در این مراسم شبکه زیرساخت مخابراتی (OTN) به‌عنوان شبکه انتقال درون استانی است که با اجرای این شبکه ظرفیت شبکه انتقال استان تهران و البرز دو برابر شد.

این پروژه در قالب ۶۹ طرح با میزان...

۰۵:۴۹ - ۱۳۹۴/۲۶/خرداد
به گزارش سایبربان

بعد از درخواست چندین شرکت از کشورهای عضو اتحادیه‌ی اروپا در مورد تصویب قانون جدیدی مبنی بر حفاظت از داده‌ها، در نهایت وزرای دادگستری این اتحادیه موافقت خود را برای تصویب این قوانین جدید اعلام کردند. اگر این قانون جدید تصویب شود، شبکه‌های اجتماعی مانند فیس‌بوک باید از کاربران خود برای پردازش اطلاعاتشان اجازه بگیرند. به‌علاوه، کاربران اختیار دارند که داده‌های خود را هنگام عضویت در شبکه‌های اجتماعی دیگر به شبکه‌ی جدید منتقل کنند. همچنین قانون جدید به شهروندان امکان حفظ آسان‌تر حریم خصوصی را فراهم می‌...

۰۵:۴۸ - ۱۳۹۴/۲۶/خرداد
به گزارش سایبربان

به گزارش رویترز، شرکت امنیت اینترنتی روسی «کسپرسکی» روز دوشنبه اعلام کرد که بنا بر نتایج تحقیقات، ویروس «دوکو 2» با استفاده از کدهای دیجیتال معتبر و قانونی از شرکت تایوانی «هان‌های» یا «فاکسکان»، مسیر ترافیک رایانه‌ای را تغییر داده است.

بسیاری از شرکت‌های بزرگ سازنده لوازم الکترونیک در جهان ازجمله اپل، گوگل، هوآوی و مایکروسافت، ازجمله مشتریان شرکت پیمانکاری فاکسکان تایوان هستند.

کدهای دیجیتال برای شناسایی رایانه‌های مجاز در یک شبکه استفاده می‌شوند و به‌عنوان مبنای تجارت...

۰۵:۲۲ - ۱۳۹۴/۲۶/خرداد