به گزارش سایبربان

در این خبر آمده است که 53 درصد از مخاطبان این تحقیق معتقد هستند که دولت باید ایمیل و شبکه های اجتماعی را رصد کند. 37 درصد نیز معتقدند که دولت باید پا را از این فراتر گذاشته و تمامی سایت ها را علاوه بر شبکه های اجتماعی تحت نظر داشته باشد. 28 درصد نیز با بسته شدن سایت های مشکوک موافق هستند. هاآرتص می گوید که مردم از دولت انتظار دارند تا با رصد فضای مجازی، از بروز حملات تروریستی جلوگیری نماید.
در بخش هایی از این تحلیل هاآرتص آمده است:« 87 درصد پرسش شوندگان معتقد هستند که دولت باید با حملات سایبری...

۱۶:۱۳ - ۱۳۹۴/۲۵/خرداد
به گزارش سایبربان

مسئولین پلیس فدرال استرالیا، ضمن هشدار در مورد خطر بالای تهدیدات سایبری برای این کشور ادعا کرده‌اند که حجم بالای این حملات و جرائم سایبری، از جانب کشورهای خارجی و مجرمانی بوده است که از سایر کشورها، علیه استرالیا دست به انجام این حملات زده‌اند.
دیوید مک لین (David McLean) ،رئیس بخش جرائم سایبری AFP، می‌گوید:« تهدیدات سایبری در استرالیا، معمولاً با حمایت دولت‌ها انجام شده  یا به وسیله مجرمانی صورت می‌پذیرد که به منبع خاصی وابسته هستند.». مک لین در ادامه از تصمیم پلیس این کشور در زمینه استخدام...

۱۵:۳۱ - ۱۳۹۴/۲۵/خرداد
به گزارش سایبربان

شاید خالی از لطف نباشد  که بدانید توهم شرکت مذکور و دلایل آن در مورد ارتباط دادن ایران با این حمله به شرح زیر است:

  1. حمله‌کنندگان از زبان انگلیسی با لهجه فارسی استفاده می‌کردند. زبان حساب کاربری یکی از این هکرها فارسی بوده است.
  2. نوع اهداف و قربانیان نشان دهند ارتباط این حملات با ایران است و دلیل آن‌ها برای این اتهام این است که هکرها به دنبال اهداف مالی نبوده بلکه به دنبال جاسوسی سایبری بوده‌اند، حال‌آنکه کشورهای زیادی هستند که در حوزه جاسوسی سایبری...
۱۳:۰۱ - ۱۳۹۴/۲۵/خرداد
به گزارش سایبربان

در روز گذشته گزارش‌ها و اخباری توسط شرکت کلیراسکای (Clear Sky) تحت حمایت رژیم صهیونیستی مبنی بر حملات گسترده ایران علیه 40 هدف اسرائیلی منتشر شد. متأسفانه پس از مدت کوتاهی از انتشار این خبرِ، برخی از خبرگزاری‌های داخلی به‌طور غیر عامدانه تبدیل به بلندگویی شده‌اند تا این شرکت به اهداف خود برسد. در زیر صفحه اول این گزارش آورده شده است.

...
۱۲:۵۷ - ۱۳۹۴/۲۵/خرداد
به گزارش سایبربان

وزیر دفاع آلمان در مورد رشد روزافزون خطرهای ناشی از حملات سایبری هشدار داد. این هشدار همزمان با بازبینی اقداماتی در زمینه‌ی امنیت اطلاعات در آلمان داده شد. ون در لین (Von der Leyen)، وزیر دفاع این کشور، گفت: «حملات سایبری یکی از بزرگ‌ترین مشکلات برای امنیت اطلاعات در دهه‌های آینده است. این حملات موجب خساراتی به اقتصاد و خدمات عمومی آلمان و تهدیدات سایبری موجب گسترش جاسوسی در جنگ سایبر می‌شوند.» وی افزود که قصد دارد که نقش ارتش آلمان را در مرکز دفاع سایبر ملی آلمان (Cyberabwehr) پررنگ‌تر کند. وی گفت...

۱۲:۴۵ - ۱۳۹۴/۲۵/خرداد
به گزارش سایبربان

شرکت دیلویت (Deloitte) که گفته می‌شود یکی از بزرگ‌ترین شرکت‌های حسابرسی دنیاست، در گزارشی اعلام کرد که هرچه قدر یک ملت قوی‌تر باشد، بیشتر در معرض حملات سایبری قرار دارد. این شرکت برای اثبات گزارش خود به حملات سایبری به ژاپن و آمریکا استناد کرد. همچنین انگلیس و کره‌ی جنوبی نیز به دلیل استفاده از سامانه‌های آنلاین به‌عنوان دیگر اهداف حمله‌ی سایبری شناخته شدند. البته کشورهایی مانند دانمارک، سوئیس و هلند که سرمایه‌گذاری کمتری در زمینه‌ی حفاظت در برابر تهدیدات سایبری کرده‌اند- به گزارش این شرکت- در معرض...

۱۱:۳۰ - ۱۳۹۴/۲۵/خرداد
به گزارش سایبربان

طبق آمارهای منتشرشده از مؤسسه آماری و تحقیقاتی ای‌بی‌آی ((ABI، انتظار می‌رود با توجه به نزدیک شدن مشترکان ال‌تی‌ای (LTE)، در سراسر جهان به رقم 1.3 میلیاردی در مقایسه با زمان مشابه آن در سال گذشته که این میزان تنها 650 میلیون کاربر بود، انتظار می‌رود شاهد سرمایه‌گذاری چند برابری اپراتورهای تلفن همراه در این حوزه باشیم.

اکنون با توجه به ارزان بودن و محبوبیت پیدا کردن این فناوری در بین کاربران و کمک شایان ال‌تی‌ای به بخش تبادل...

۰۶:۱۹ - ۱۳۹۴/۲۵/خرداد
به گزارش سایبربان

آلمان مرکز تحقیق و توسعه‌ی امنیت سایبر در اسرائیل افتتاح می‌کند. موافقت برای افتتاح این مرکز اخیراً در ملاقات سفیر اسرائیل با رئیس مؤسسه‌ی فرانهوفر آلمان (Fraunhofer) صورت گرفت. مؤسسه‌ی فرانهوفر آلمان که یک مرکز فناوری اطلاعات و امنیتی است، در اواخر ماه ژوئن مرکز جدید امنیت سایبری را در اسرائیل تأسیس می‌کند. مؤسسه فرانهوفر در حقیقت یک مرکز بزرگ برای آزمایش امنیت سایبر و بدافزارهاست.
در 30 ژوئن این مؤسسه‌ی آلمانی اولین کارگاه امنیت سایبر اسرائیلی خود را در تلآویو برگزار می‌کند. در این کارگاه...

۰۵:۵۷ - ۱۳۹۴/۲۵/خرداد
به گزارش سایبربان

محقق امنیتی ماکسم راپ (Maxim Rupp) حفره‌های امنیتی خطرناکی را در سامانه‌های انرژی پاک شناسایی کرد. این سامانه‌ها شامل سلول‌های خورشیدی و توربین‌های بادی می‌شوند. هکرها با استفاده از این حفره‌های امنیتی می‌توانند، منابع تولید انرژی را از کار بیندازند. بر اساس گزارش ICS-CERT بخش فاجعه‌آمیز این آسیب‌پذیری‌ها، عدم نیاز به سطح دانش سایبری بالا، به‌منظور استفاده از آسیب‌پذیری‌ها و پیاده‌سازی حمله است.

آسیب‌پذیری‌های مختلفی در صفحه وب...

۰۴:۵۹ - ۱۳۹۴/۲۵/خرداد