به گزارش سایبربان

این کار بعد از آن انجام شد که سامانه بازنشستگان این کشور طی روزهای اخیر مورد تهاجم هکرها قرار گرفت و بخش عظیمی از اطلاعات این سامانه به دست هکرها افتاد. البته دولت، پیش از این نیز، تعدادی از هکرهای کلاه سفید را برای بهبود امنیت فضای سایبری کشورش استخدام کرده بود، اما ظاهراً بعد از این اتفاق دولت به این نتیجه رسیده است که تعداد هکر‌های کلاه سفید برای تضمین امنیت این کشور کافی نیستند.
دولت در نظر دارد تا با بهبود شرایط کاری این هکرها، افراد بیشتری را به استخدام این گروه در بیاورد. همچنین یکی...

۱۴:۵۲ - ۱۳۹۴/۲۴/خرداد
به گزارش سایبربان

هر روز ابعاد تازه‌ای از حمله عظیم سایبری به پارلمان آلمان مشخص می‌شود و گویا این سریال دنباله‌دار پایانی نخواهد داشت.کارشناسان اعلام کرده‌اند در پی حمله سایبری به پارلمان آلمان، دفتر صدراعظم در پارلمان نیز به این بدافزار آلوده شده است.
روزنامه‌ای که این خبر را اعلام کرده است، بدون اشاره به منبع آن، اعلام کرده است که حمله صورت گرفته به پارلمان این کشور، بسیار گسترده‌تر و پیچیده‌تر از آن است که بتوان آن را کنترل کرد. البته سخنگوی دفتر صدراعظم آلمان در پاسخ به سؤالی در مورد صحت انجام این حمله بر...

۱۴:۰۳ - ۱۳۹۴/۲۴/خرداد
به گزارش سایبربان

پاولیکس توسط مجرمان سایبری برای آلوده کردن رایانه کاربر قربانی مورد استفاده قرار می‌گیرد. این بدافزار در رجیستری ویندوز پنهان می‌شود. بدافزار پاولیکس از یک آسیب‌پذیری صفرروزه (zero day) در سیستم‌عامل مایکروسافت ویندوز استفاده می‌کند و همین آسیب‌پذیری اجازه رشد روزافزون بدافزار را می‌دهد.
مجرمان سایبری از طریق این بدافزار ثروت زیادی را کسب کرده‌اند. این بدافزار لینک‌هایی را به کاربر نمایش می‌دهد و از طریق این لینک‌ها کاربر را به وب‌سایت‌های مدنظر مجرمان سایبری هدایت می‌کند. مشکل زمانی بزرگ‌تر...

۱۳:۱۶ - ۱۳۹۴/۲۴/خرداد
به گزارش سایبربان

شرکت امنیتی ملوربایت (Malwarebytes) اخیراً کمپین هکری را کشف کرده است که هکرها از طریق صفحات تبلیغاتی pop-under اقدام به تزریق بدافزار به سامانه کاربر قربانی می‌کند.
تبلیغات pop-under برعکس تبلیغات pop-up در یک سربرگ (tab) جداگانه باز می‌شوند و زیر صفحه اصلی نمایش داده می‌شوند، بنابراین کاربر به‌سختی متوجه ظاهر شدن آنها می‌شود. درواقع pop-under ها تبلیغاتی هستند که زیر صفحه اصلی نمایش داده می‌شوند.

 

...

۱۳:۱۰ - ۱۳۹۴/۲۴/خرداد
به گزارش سایبربان

رژیم صهیونیستی به دنبال ایجاد «طرح ملی سایبری» در سال ۲۰۱۰، برای تنظیم برنامه‌های ملی سایبری در سال ۲۰۱۱ تصمیم به ایجاد مرکزی گرفت که بتواند پیشرفت مسائل سایبری را در اسرائیل مدیریت کند و باعث تحکیم سازمان‌های مختلف در آن شود. همچنین اسرائیل می‌خواست از طریق این مرکز، حفاظت از زیرساخت‌های خود را در برابر حملات سایبری بهبود بخشد. به همین دلیل در آغاز سال ۲۰۱۲ اویاتار ماتانیا (Eviatar Matania) برای تأسیس دفتر ملی اسرائیل (Israel Natioal Cyber Bureau) انتخاب شد.
وظایف INCB
به‌طورکلی این...

۱۱:۳۳ - ۱۳۹۴/۲۴/خرداد
به گزارش سایبربان

کمیسیون اتحادیه اروپا پیش‌نویس طرحی را آماده کرده است که بر اساس آن قوانین مخابراتی اتحادیه اروپا از سال آینده میلادی اصلاح و به‌روز خواهند شد.

این اتحادیه تصمیم دارد با اصلاح این قوانین، سرمایه‌گذاری گسترده در زمینه ارائه خدمات اینترنت پرسرعت و شرایط رقابت شرکت‌های مخابراتی با سرویس‌های جایگزین مانند واتس‌آپ را تسهیل کند. چنین تغییری در قوانین مخابراتی اتحادیه اروپا موجب تشویق صنایع مخابرات این اتحادیه خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری رویترز، اتحادیه اروپا در...

۱۰:۵۶ - ۱۳۹۴/۲۴/خرداد
به گزارش سایبربان

شرکت تجهیزات نظامی نورثروپ گرومن کارگاهی برای دانشجویان سعودی برگزار کرد. هدف از برگزاری این کارگاه که دو روز طول کشید، افزایش علاقه و انگیزه در زمینه‌ی دفاع سایبر برای دانشجویان بود. شرکت‌کنندگان، این کارگاه را یک فرصت مناسب برای اثبات مهارت‌های خود می‌دانستند.
ولید ابو خالد، مدیر اجرایی عربستان در نورثروپ گرومن، گفت: «تابه‌حال درخواستی برای آماده‌سازی مدافعان سایبری نداشتیم. ما از دانشگاه ملک سعود برای تربیت استعدادهای سایبری و پی بردن به اهمیت این مسئله تشکر می‌کنیم.»
در طول این...

۱۰:۱۳ - ۱۳۹۴/۲۴/خرداد
به گزارش سایبربان

در سال‌های اخیر، موضوع اینترنت اشیاء بسیار مهم شده و در اجلاس‌های آی‌تی جایگاه مهمی را به خود اختصاص داده است. بستر اینترنت اشیاء (Internet of Things) یا مخفف IOT بر امواج رادیویی بی‌سیم قرار داده‌شده و به‌تمامی دستگاه‌ها یا گجت‌ها این امکان را می‌دهد که از طریق اینترنت با یکدیگر به برقراری ارتباط بپردازند. این بستر شامل استانداردهایی مانند وای فای، بلوتوث NFC، RFID و ... است.

در...

۰۸:۱۶ - ۱۳۹۴/۲۴/خرداد
به گزارش سایبربان

دالیا گریبااوسکایته (Dalia Grybauskaite)، رئیس‌جمهور لیتوانی، تصمیم گرفت که سطح امنیت سایبر را در آژانس‌های دولتی این کشور بالا ببرد. بعد از حمله‌ی اخیر به سامانه‌ی دفتر نیروهای نظامی لیتوانی و افشای برنامه‌های لیتوانی برای...

۰۷:۰۹ - ۱۳۹۴/۲۴/خرداد
به گزارش سایبربان

اخیراً گروهی از هکرها توانستند وارد سامانه‌ی اصلی دفتر نیروهای نظامی لیتوانی شوند. این هکرها می‌گویند این کشور کوچک در منطقه بالتیک برنامه‌های بزرگی در سر دارد که ازجمله آن‌ها جدا کردن منطقه کالینینگراد از روسیه است. روزنامه دلفی لیتوانی با اشاره به اظهارات این هکرها نوشت که رزمایش‌های اخیر کشورهای عضو پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) در کشورهای بالتیک و لهستان به‌نوعی آماده‌سازی برای این اقدام بود. بلافاصله پس از انتشار این گزارش، اطلاعات موردنظر از روی پایگاه اینترنتی نیروهای نظامی لیتوانی برداشته شد....

۰۶:۳۴ - ۱۳۹۴/۲۴/خرداد