به گزارش سایبربان

یکی از منابع خبری کانادا، نسبت به یک حمله سایبری در حال انجام، به نمایندگان و کارکنان بخش قانون‌گذاری این کشور و همچنین کارمندان بخش‌های خصوصی و دولتی، هشدار داده است. به تازگی یک ایمیل مرتبط با منابع دولتی کانادا توسط روزنامه Ottawa Citizen منتشر شده که در متن آن خبری بدین شرح آمده است:«کارمندان بخش دولتی و خصوصی کانادا، از جمله مجلس عوام این کشور، هم‌اکنون مورد تهاجم چندین حمله سایبری قرارگرفته‌اند.»
همچنین در ادامه خبری که در این رابطه منتشر شده به نقل از مقامات دولتی آمده است:«یکی از نتایج...

۱۶:۱۶ - ۱۳۹۴/۲۳/خرداد
به گزارش سایبربان

اخیراً شرکت امنیتی سیمنتک گزارشی را ارائه داده است و در آن در مورد وضعیت رشد استفاده از بدافزارها در ماه ژوئن و آمار استفاده از بدافزارها در سال 2015 را به‌صورت ماهانه منتشر کرده است. بر اساس این گزارش تعداد نسخه‌های جدید تولیدشده بدافزارها در ماه ژوئن به 44.5 میلیون رسید است. این تعداد در ماه می 29.2 میلیون تعداد بدافزار بوده است.
بعد از ماه ژوئن، بیشترین نمونه‌های استفاده‌شده بدافزار در ماه مارس سال 2015 دیده می‌شود که معادل 35.8 میلیون بوده است. در میان ماه‌های سال 2015، ماه فوریه با کمترین...

۱۳:۱۹ - ۱۳۹۴/۲۳/خرداد
به گزارش سایبربان

سفارت‌های جمهوری اسلامی ایران در وین و برن با ارسال یادداشت‌های رسمی جداگانه به وزارت خانه‌های امور خارجه اتریش و سوییس، مراتب نگرانی جدی کشورمان از امنیت اماکن محل برگزاری مذاکرات هسته‌ای را به دولت‌های مزبور اعلام و اطلاع از نتایج تحقیقات صورت گرفته در این زمینه را خواستار شدند.
 
در بیانیه سفارت جمهوری اسلامی ایران در وین همچنین از وزارت خارجه اتریش خواسته شده است در اسرع وقت هرگونه تدابیر لازم برای تأمین امنیت محل مذاکرات از جمله اتخاذ تدابیر بیشتر حفاظت سایبری را اتخاذ کند.

...

۱۳:۰۸ - ۱۳۹۴/۲۳/خرداد
به گزارش سایبربان

شرکت کسپرسکی حمله صورت گرفته را تأیید کرد و گفت که این حمله، یک حمله بسیار پرهزینه و پیچیده‌ای بود که بر اساس شواهد، توسط هکرهای دولتی یا هکرهایی موردحمایت یک دولت خاص، صورت گرفت.

بر اساس گزارش‌ها، اطلاعات مشتریان این شرکت هیچ‌گونه آسیبی ندیده و امن است؛ به دلیل اینکه که هکرها موفق به دستیابی به اطلاعات مشتریان شرکت کسپرسکی نشده بودند و هدف اصلی آنها، مالکیت معنوی و سامانه‌های شرکت کسپرسکی بوده است.

هکرها از نسخه دوم بدافزار شناخته‌شده‌ای بنام دوکو (...

۰۹:۰۰ - ۱۳۹۴/۲۳/خرداد
به گزارش سایبربان

سردار غلامرضا جلالی رئیس سازمان پدافند غیرعامل صبح امروز شنبه با حضور در یک نشست خبری، در سخنانی بابیان اینکه ویروس استاکس نت یک ویروس تخریبی بود که ما توانستیم آن را شناسایی کنیم، گفت: وقتی‌که ویروس استاکس نت را شناسایی و اعلام کردیم، ۳ الی ۴ روز بعد چند مرکز سایبری در دنیا گزارش ۷۰ صفحه‌ای درباره این ویروس منتشر کردند که این نشان می‌دهد یک تعامل چندجانبه علیه ما در این حوزه ایجادشده است زیرا تهیه گزارش ۷۰ صفحه‌ای زمانی حدود ۳ الی ۴ ماه نیاز دارد.

...

۰۸:۵۷ - ۱۳۹۴/۲۳/خرداد
به گزارش سایبربان

شرکت آمریکایی بیمه پیور (Privilege Underwiters Reciprocal Exchange) به همراه شرکت امنیتی آمریکایی مشاوران مرکز در آمریکا (Conentric Advisors) برای ارائه راه‌حل‌های امنیت سایبر مشارکت خواهند کرد. این مشارکت در قالب یک برنامه است که به افراد کمک می‌کند تا به تشخیص، ارزیابی، جلوگیری و پاسخ به تهدیدات سایبری بپردازند. به همین منظور شرکت بیمه پیور اقداماتی در جهت نیل به این هدف انجام خواهد داد.
مرکز دانش سایبری در شرکت پیور به‌صورت آنلاین اطلاعاتی را در مورد تهدیدات سایبری در دسترس قرار می‌دهد. به‌...

۰۸:۵۶ - ۱۳۹۴/۲۳/خرداد
به گزارش سایبربان

نوع جدیدی از بدافزار Duqu که Duqu 2.0 نام‌گرفته است، بعد از خاموشی در سال 2012 دوباره بازگشته است. این‌یکی از پیچیده‌ترین بدافزارهای شناخته‌شده تاکنون است که از چندین آسیب‌پذیری zero-day استفاده می‌کند. بر اساس گزارش محققان امنیتی یکی از هدف‌های این بدافزار جاسوسی از مذاکرات ایران و 5+1 بوده است.

هم‌چنین این بدافزار توانسته در کشورهای غربی، آسیا و خاورمیانه قربانی بگیرد. بر اساس...

۰۸:۱۶ - ۱۳۹۴/۲۳/خرداد
به گزارش سایبربان

سعید رحیمی (مدیر گروه فناوری اطلاعات و ارتباطات کوثر)، روش‌های حفاظت الکترومغناطیسی را برای جلوگیری از حملات الکترونیکی در سازمان‌ها و دستگاه‌های حساس، مهم و حیاتی کشور، مهم‌ترین روش عنوان کرد و اظهار داشت: روش‌های حفاظت الکترومغناطیسی، مبتنی بر چندراه حل و محصول است که یکی از محصولات اصلی در این حوزه فیلتر مقابله با بمب الکترومغناطیسی محسوب می‌شود.

وی ادامه داد: فیلتر EMP یا فیلتر مقابله با بمب الکترومغناطیس، جزء محصولات تحریمی کشور محسوب می‌شود که...

۰۷:۵۷ - ۱۳۹۴/۲۳/خرداد
به گزارش سایبربان

شرکت دارک تریس (Darktrace) در ماه سپتامبر ۲۰۱۳ توسط اعضای ارشد ستاد ارتباطات انگلیس (GCHQ)، تأسیس شد. آندرو فرنس (Andrew France) که عضو ارشد و معاون مدیر عملیات دفاع سایبر GCHQ بود، به‌عنوان مدیر اجرائی این شرکت انتخاب شد. مرکز اصلی آن در چلتنهام انگلیس واقع است. فعالیت این شرکت در زمینه‌ی پر کردن خلأ میان روش‌های حملات پیچیده‌ و فناوری‌های ایمنی سایبری است. این شرکت با بهره‌گیری از روش‌های خاص خود درزمینه‌ی سیستم‌های امنیتی در برابر حملات سایبری دفاع می‌کند و جلوی این حملات را می‌گیرد. این روش‌ها...

۰۷:۵۱ - ۱۳۹۴/۲۳/خرداد
به گزارش سایبربان

به‌تازگی وزیر دفاع آمریکا با یکی از مقامات بلندپایه چین در پنتاگون دیدار کرد. این ملاقات پیش از ملاقات رئیس‌جمهور چین در واشنگتن انجام شد. یکی از مسائلی که مورد گفتگوی میان این دو مقام صورت گرفت، مسئله‌ی امنیت سایبر بود. معاون رئیس هیئت اعزامی در سفارت چین در واشنگتن در مصاحبه‌ای با یکی از خبرگزاری‌های مشهور غربی گفت که دو کشور باید از راه صحیح در جهت کنار گذاشتن اختلافات امنیت سایبر خود اقدام کنند. همچنین وی افزود آمریکا و چین نباید از طریق سیاسی درگیری خود در فضای امنیت سایبر را حل کنند. البته...

۰۷:۱۸ - ۱۳۹۴/۲۳/خرداد