به گزارش سایبربان

در تحقیقی که توسط موسسه امنیت سایبری Kleissner & Associates انجام شده است، مشخص گردیده که هنوز بعد از گذشت 5 سال از حمله ویروس استاکس نت به تأسیسات اتمی جمهوری اسلامی ایران، این ویروس یک تهدید برای زیرساخت‌های جهان محسوب می‌شود. کارشناسان امنیتی جهان معتقدند که در دو سال اخیر حداقل استاکس نت در 153 دستگاه در نقاط مختلف جهان کشف شده است. ردپای این ویروس در کشورهای هند، اندونزی، عربستان سعودی، قزاقستان و چین دیده شده است. بیشتر دستگاه‌ها و تجهیزات صنعتی نیز که مورد حمله این ویروس قرارگرفته‌اند، از...

۱۲:۰۴ - ۱۳۹۴/۲۱/خرداد
به گزارش سایبربان

گروه امنیت سایبر اداره مدیریت بودجه آمریکا با آژانس‌های مختلف به‌منظور بهبود امنیت سایبر خود دیدار کردند. این گروه، یک واحد جدید الکترونیک در ماه فوریه ایجاد کرد تا بر فعالیت‌ها و برنامه‌های امنیت سایبر آژانس‌های مختلف با توجه به بودجه ۲۰۱۶ نظارت کنند.
تروُر ریودلف (Trevor Rudolph)، رئیس واحد امنیت ملی و سایبر سازمان فناوری اطلاعات و دولت الکترونیک (Cyber and National Security Unit Office of E-Government and IT) گفت: «آنچه ما برای آن تلاش می‌کنیم این است که تعداد حوادث سایبری را کاهش دهیم.» وی...

۱۱:۴۳ - ۱۳۹۴/۲۱/خرداد
به گزارش سایبربان

این برنامه کاربردی در زمان کوتاهی که به بازار ارائه‌شده تنها توسط کاربران اندرویدی بیش از یک‌صد و پنجاه‌هزار بار دریافت شده و قرار است به‌زودی نسخه‌ای از این نرم‌افزار برای کاربران iOS نیز تولید شود.

اخیراً پیش‌بینی این نرم‌افزار سیلی از نگرانی را برای کاربران چینی‌اش به همراه آورده، زیرا طبق پیش‌بینی‌های انجام‌شده توسط این نرم‌افزار بیش از 41 شهرستان در چین ازجمله پکن، طی هفته پیشرو آسمانی آلوده خواهد داشت آن‌هم در سطوح کیفیتی خطرناک.

...
۱۱:۲۱ - ۱۳۹۴/۲۱/خرداد
به گزارش سایبربان

انجمن نفتی ژاپن در طی یک حمله برنامه ریزی شده سایبری، هدف حمله هکرها قرار گرفت و به نظر می‌رسد حجم بالایی از رایانه‌های این مجموعه عظیم نفتی به ویروس ناشناخته‌ای آلوده‌شده باشند. منابع محلی گزارش دادند که هنوز مدرکی مبنی بر اینکه آیا اطلاعاتی در این حمله به سرقت رفته است یا خیر موجود نیست. البته این نکته نیز بیان شده است که آنها دقیقاً نمی‌دانند چه تعداد رایانه مورد این حمله واقع‌شده‌اند. هنوز هیچ مدرکی هم از عامل یا عاملان احتمالی این حمله در دسترس نیست.
انجمن نفتی ژاپن (PAJ) متشکل از 18...

۰۸:۴۷ - ۱۳۹۴/۲۱/خرداد
به گزارش سایبربان

این سرویس با استفاده از فناوری‌ها و محصولات بومی در پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات تهیه‌شده است و مبتنی بر پروژه بین‌المللی openstack است که خدماتی در لایه PaaS و IaaS - مدل‌های سرویس‌دهی - ارائه می‌کند. «اپن استک» یک پلتفرم منبع باز پردازش ابری است که توسط توسعه‌دهندگان به‌صورت جهانی منتشر و قابل دریافت است.

گزارشی از وضعیت این پروژه و پیشرفت آن در جلسه شورای فنی وزارت ارتباطات...

۰۸:۴۶ - ۱۳۹۴/۲۱/خرداد
به گزارش سایبربان

دو روز پیش، گروهی از هکرهای سوری که ادعا می‌کنند حامی بشار اسد رییس‌جمهور قانونی کشور سوریه هستند، وب‌سایت ارتش آمریکا را هک کردند. روز گذشته نیز گروهی دیگر از هکرها که مدعی طرفداری از فلسطین اشغالی هستند دو تا از وب‌سایت‌های زیرشاخه وب‌سایت نیروی هوایی آمریکا را هک کردند. هک کردن این وب‌سایت‌ها در زمانی صورت می‌گیرد که اخیراً رییس‌جمهور آمریکا درخواست افزایش قدرت سایبری آمریکا را داده است.
این گروه هکری که ادعا می‌کند طرفدار فلسطین است از حمله سایبری نوع deface یا برهم زدن ظاهر وب‌سایت...

۰۸:۲۷ - ۱۳۹۴/۲۱/خرداد
به گزارش سایبربان

با توجه به خسارات اقتصادی که از حملات سایبری به زیرساخت‌های حیاتی وارد می‌شود، دولت‌ها و شرکت‌ها سعی می‌کنند با سرمایه‌گذاری‌های عظیم در عرصه دفاع سایبر از اطلاعات مهم خود حفاظت کنند. به همین منظور شرکت جنرال الکتریک (GE) یک هکاتون در دانشگاه تلآویو برگزار کرد. هکاتون رخدادی است که معمولاً چند روز نیز طول می‌کشد و در آن برنامه نویسان و متخصصین نرم‌افزار برای افزایش همکاری در زمینه‌ی برنامه‌نویسی و نرم‌افزار با یکدیگر گفتگو می‌کنند. در این رخداد، شرکت‌های نوپای امنیت سایبر شرکت کردند. این شرکت‌ها قصد...

۰۸:۲۴ - ۱۳۹۴/۲۱/خرداد
به گزارش سایبربان

مرکز مدیریت امداد و هماهنگی عملیات رخدادهای رایانه‌ای – ماهر-  در ارزیابی امنیتی از برنامه‌های کاربردی تلفن همراه – اپلیکیشن- نسبت به خطرات استفاده بدون اطلاع از این برنامه‌ها به‌ویژه در سازمان‌ها و شرکت‌ها هشدار داد.

در حال حاضر استفاده از دستگاه‌های موبایل برای کارهای روزانه شرکت امری فراگیر محسوب می‌شود و اغلب کارمندان سازمان‌ها از اپلیکیشن‌ها بر روی دستگاه‌های خود استفاده می‌کنند که این موضوع درصورتی‌که بدون رعایت نکات امنیتی صورت گیرد می‌تواند...

۰۷:۵۸ - ۱۳۹۴/۲۱/خرداد
به گزارش سایبربان

بنا به نظر کارشناسان، تروجان مورد استفاده در حمله سایبری به پارلمان آلمان، همچنان فعال است و اطلاعات پارلمان را به سرقت می‌برد و این موضوع ممکن است برای مقامات دولتی آلمان، میلیون‌ها یورو هزینه در بر داشته باشد. کارشناسان معتقدند که باید کلیه رایانه‌های پارلمان تعویض شود تا این تروجان به کل از بین برود. اعتراف رسانه‌های آلمانی به حجم بالای سرقت اطلاعات و ناتوانی دولت آلمان در از بین بردن این بدافزار، نشان از ناکارآمدی سیاست‌های سایبری دولت آلمان دارد.
اشپیگل آنلاین در خبری مجدادا تأکید کرده...

۰۶:۴۸ - ۱۳۹۴/۲۱/خرداد