به گزارش سایبربان

شایعاتی منتشر شده است که حزب عدالت و توسعه که تا پیش از انتخابات یک نظام تک قطبی را در ترکیه ایجاد کرده بود، از ترس از دست دادن جایگاه قدرتمند خود در نظام فعلی کشور، تیمی از هکرها را استخدام کرده است تا درصورتی‌که نتیجه انتخابات به ضرر این حزب پیش رفت وارد عمل شده و اقدام به اخلال در فرآیند انتخابات نماید. پایگاه خبری BGN ترکیه که اقدام به انتشار این خبر کرده در ادامه افزوده است: "این گروه از هکرها تحت نظر شورای تحقیقات علم و فناوری این کشور (TÜBİTAK) فعالیت می‌کرده اند."
بر اساس ادعای منبع...

۱۵:۳۴ - ۱۳۹۴/۱۸/خرداد
به گزارش سایبربان

عبدالحمید بیلیسی (Abdülhamit Bilici) مدیرکل این آژانس خبری در گفتگو با پایگاه خبری دیکن در رابطه با این حمله گفته است:" این پایگاه خبری در چند روز گذشته، آماج سنگین‌ترین حملات سایبری از جانب گروهی خاص قرارگرفته است تا نتواند اخبار مربوط به انتخابات عمومی این کشور را به اطلاع مخاطبان خود برساند." وی در ادامه افزود: "البته خوشبختانه باوجود این حملات سنگین، این خبرگزاری توانست به فعالیت خود طی مدت انتخابات ادامه دهد و این حمله نتوانست وقفه قابل‌توجهی در امر اطلاع‌رسانی ایجاد کند."
در پی بروز حمله...

۱۳:۴۴ - ۱۳۹۴/۱۸/خرداد
به گزارش سایبربان

بنا بر ادعای یکی از مسئولان پلیس فدرال آمریکا (FBI)، فناوری شرکت‌های گوگل و اپل برای رمزنگاری ارتباطات اینترنتی به تروریست‌های داعش کمک کرده و منجر به تشویق تروریسم در دنیا می‌شود.
مایکل اشتاینباخ (Michael Steinbach)، یکی از مسئولان پلیس فدرال آمریکا، در یک جلسه کمیته امنیت داخلی در کنگره گفت که گوگل و اپل با ارائه قابلیت رمزنگاری اطلاعات خود برای ارتباطات اینترنتی، درواقع به گسترش تروریسم در دنیا کمک می‌کنند و سازمان‌های حقوقی و قانونی آمریکا باید سریعاً در این خصوص یک تصمیم مناسب اتخاذ کنند...

۱۲:۵۵ - ۱۳۹۴/۱۸/خرداد
به گزارش سایبربان

چندی است شرکت‌های چینی در عرضه گوشی‌های موبایل و تبلت‌ها توانسته‌اند گوی و میدان را به‌طور قابل‌توجهی از دست رقبای آمریکایی و اروپایی خود درآورده و این موضوع منجر شد تا رویکرد بسیاری از کشورهای جهان در نوع ارتباط با دولت چین و شرکت‌های چینی عوض شود.

کوالکام (Qualcomm)، به‌عنوان یک شرکت فناوری و تجهیزات ارتباطی مخابراتی در آمریکا اکنون در صدر شرکت‌های متقاضی همکاری با چین قرارگرفته است.

طبق تفاهم‌نامه‌هایی که اخیراً میان این دو کمپانی...

۱۱:۴۱ - ۱۳۹۴/۱۸/خرداد
به گزارش سایبربان

شرکت چک‌پوینت ادعا می‌کند که هکرهای ماهر به عرضه‌کنندگان تجهیزات نظامی، شرکت‌های مخابراتی و چندرسانه‌ای و دانشگاه‌های اسرائیل حمله کرده‌اند و اطلاعاتی را به سرقت برده‌اند. شرکت چک‌پوینت این عملیات را «درخت سدر ناپایدار» (Volatile Cedar) نامید؛ اما محققین ادعا کرده‌اند که علاوه بر هکرهای لبنان، هکری ایرانی نیز در این عملیات دخالت داشتند. آن‌ها مدعی شدند که این هکر ایرانی متعلق به گروهی از هکرهای ایرانی به نام (ITSEC) است. برخی اظهار کرده‌اند که این حملات هم شامل تغییر صفحات نخست وب‌سایت‌ها می‌شود و...

۱۱:۱۶ - ۱۳۹۴/۱۸/خرداد
به گزارش سایبربان

سوئنگ واهونو (Sugenge Wahono)، رئیس بخش امور سیاسی سفارت اندونزی در چین، از موافقت چین و اندونزی برای تقویت همکاری در زمینه امنیت سایبر خبر داد. وی تصریح کرد که این موضوع در جلسه‌ای در پکن میان هیئت نمایندگان دفتر هماهنگی سیاسی، حقوقی و امنیتی اندونزی و اداره فضای سایبر چین (CAC) مطرح شد. همچنین وی به این نکته اشاره کرد که مؤسسات امنیت سایبر چین و اندونزی تقریباً جدید هستند. به‌عنوان‌مثال اداره فضای سایبر چین در فوریه ۲۰۱۴ تأسیس شد یا میز امنیت اطلاعات سایبری و انعطاف‌پذیری در وزارت هماهنگی اندونزی...

۱۱:۱۱ - ۱۳۹۴/۱۸/خرداد
به گزارش سایبربان

محققان امنیتی ترند میکرو(Trend Micro) نوع جدید بدافزار MalumPoS را شناسایی کردند که به‌منظور حمله به کارت‌خوان‌ها بهینه‌شده است. این کارت‌خوان‌ها دارای سیستم‌عامل Oracle® MICROS® هستند.

سیستم‌عامل Oracle® MICROS® به‌صورت عمده توسط مغازه‌ها، رستوران و صنایع خرده‌فروش استفاده می‌شود و تقریباً 330 هزار مورد در دنیا کارت‌خوان فعال دارد. تعداد زیادی از شرکت‌های استفاده‌کننده از این...

۱۰:۳۷ - ۱۳۹۴/۱۸/خرداد
به گزارش سایبربان

جزئیات ایجاد پایگاه داده ژنتیک دقیقاً معلوم نیست و این برنامه به صورت رسمی آغاز نشده است. یکی از کارکنان وزارت اقتصاد رژیم صهیونیستی گفت که این برنامه هم‌اکنون توسط انجمن تلم (Telem) که انجمن زیرساخت‌های ملی برای تحقیق و توسعه در اسرائیل است در حال آزمایش و شکل‌گیری است. البته هنوز مشخص نیست که چه کسی این پایگاه داده را مدیریت می‌کند. در رژیم صهیونیستی هر شخص دارای یک پرونده پزشکی در یک یا چندین مراکز درمانی است و از این طریق اسرائیل می‌خواهد یک پایگاه داده بالینی برای خود تشکیل دهد. هم‌اکنون این...

۰۹:۵۸ - ۱۳۹۴/۱۸/خرداد
به گزارش سایبربان

بنا بر اعلام رسانه‌های ترکیه، اندکی پس از پایان رأی‌گیری در انتخابات این کشور، پایگاه اینترنتی کمیسیون انتخابات موردحمله هکرها قرارگرفته و از دسترس خارج‌شده است.

به نقل از تابناک، رسانه‌های ترکیه از حمله سایبری به کمیسیون انتخابات ترکیه و از دسترس خارج شدن پایگاه اینترنتی آن به دلیل حمله هکرها خبر دادند.

انتخابات پارلمانی ترکیه صبح دیروز آغاز شد و مردم این کشور برای انتخاب ۵۵۰ عضو پارلمان پای صندوق‌های رأی حاضر...

۰۸:۵۹ - ۱۳۹۴/۱۸/خرداد
به گزارش سایبربان

اجلاس جنگ سایبر CWC در شهر میلان با هدف افزایش آگاهی سیاست‌گذاران و اهمیت راهبردی جنگ سایبر و امنیت ملی در تجارت ایتالیا برگزار شد. ایتالیا مدعی است با حملات تدریجی و رو به رشدی مواجه شده است؛ بنابراین نیازمند همکاری سازمان‌ها و استفاده از فناوری‌ها برای ایجاد امنیت در زیرساخت‌های حیاتی به‌خصوص برای بخش اقتصادی و تجاری است. این اجلاس برای مؤسسات عمومی، نظامی، شرکت‌های امنیتی، دانشگاه‌ها و مراکز تحقیقاتی برگزار شد. موضوعات مهم این اجلاس به‌قرار ذیل بود:
 اندیشه‌های سایبری، تحلیل امنیت در دنیا و...

۰۶:۵۶ - ۱۳۹۴/۱۸/خرداد