به گزارش سایبربان

همچنین در این گزارش بر این نکته تأکید شده است که توان سایبری داعش، نامنظم و غیرمتمرکز است، از این‌رو نمی‌توان دقیقاً تخمین زد که هدف بعدی این گروهک، کدام وب‌سایت و یا خبرگزاری در دنیاست. فایرآی در ادامه به این نکته اشاره کرده است که:" این گروهک می‌تواند بعد از هک یک وب‌سایت و یا خبرگزاری، از آن خبرگزاری برای نشر اهداف خودش استفاده کند که این نکته بسیار ترسناک است."
لازم به ذکر است که نگارندگان گزارش فایرآی، در گزارش خود کشورهای چین و روسیه را نیز بی‌نصیب نگذاشتند. فایرآی نوشته است:" داعش تنها...

۱۹:۰۸ - ۱۳۹۴/۱۲/خرداد
به گزارش سایبربان

"مشاغل و صنایع سالانه 2.4 میلیون دلار بابت حملات سایبری پرداخت می‌کنند." این موضوع گزارشی است که توسط شرکت IBM و موسسه امنیت سایبری Ponemon در سال 2015 در مورد امنیت سایبری در صنایع انگلیسی تهیه‌شده است.
این هزینه‌ها، با توجه به آمار حملاتی برآورد شده است که در سال گذشته علیه مشاغل و صنایع این کشور انجام شده است. این در حالی است که گزارش نهادهای امنیتی خبر از رشد روزافزون این حملات نسبت به سال‌های قبل می‌دهند و این احتمال وجود دارد که این هزینه‌ها هرروز بیشتر و بیشتر شود.
گزارش موجود...

۱۸:۲۱ - ۱۳۹۴/۱۲/خرداد
به گزارش سایبربان

در اجلاس آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در وین که ۶۵۰ متخصص از ۹۲ کشور عضو سازمان ملل متحد شرکت کردند، یوکیا آمانو (Yukia Amano)، مدیرکل آژانس، در مورد اقدامات لازم بین‌المللی برای محافظت از تأسیسات هسته‌ای در برابر تهدیدات سایبری هشدار داد.
وی گفت: «گزارش‌ها و تلاش‌هایی که در مورد حملات سایبری یک حادثه روزمره است. صنعت هسته‌ای، ایمن نیست. فقط در سال گذشته، موارد مختلفی از حملات بر پایه بدافزار به نیروگاه‌ها هسته‌ای صورت گرفته است.» این اجلاس که با عنوان «امنیت رایانه در دنیای هسته‌ای» در پایتخت...

۱۵:۲۰ - ۱۳۹۴/۱۲/خرداد
به گزارش سایبربان

طبق این خبر تا پایان سال،  کاربران در منازل و محل کار خود می‌توانند توسط تراشه‌های QCA9994 و QCA9984 از سرعتی معادل 1.7 گیگا بیت در ثانیه در انتقال داده‌ها بهره‌مند شوند.

از مشخصه‌های بارز این روتر‌ها می‌توان به عدم افت سرعت هنگامی‌که کاربران زیادی به ان متصل‌اند اشاره کرد، به‌نحوی‌که اگر 20 کاربر، همزمان به یکی از این روترها متصل شوند می‌توانند بدون اختلال و کاهش در میزان سرعت جابه‌جایی اطلاعات خود از نهایت سرعت توسط این...

۱۴:۲۶ - ۱۳۹۴/۱۲/خرداد
به گزارش سایبربان

اجلاس سالانه جاسوسی سیگنال کشورهای عضو پیمان‌نامه امنیتی فایو آیز (FiveEyes) در مرکز سازمان امنیت ملی آمریکا (NSA) برگزار می‌شود. موضوعات اصلی اجلاس، تنوع مهارت‌های کشف اطلاعات و مشکلات جمع‌آوری اطلاعات برای کسانی که با جاسوسی سیگنال به‌عنوان بخشی از فعالیت خود سروکار دارند، است. بیش از ۱۵۰۰ نفر از سازمان‌های اطلاعاتی آمریکا و سراسر جهان در این اجلاس شرکت می‌کنند. زمان برگزاری اجلاس مذکور دوم و سوم ماه ژوئن است.
موضوعات مهمی که در اجلاس مذکور موردبحث واقع می‌شود عبارت‌اند از: تجزیه‌وتحلیل...

۱۳:۲۱ - ۱۳۹۴/۱۲/خرداد
به گزارش سایبربان

با توجه به گسترش مبادلات مالی و همچنین اهمیت یافتن ایمنی در حفظ اسناد ملی و فرهنگی شاهد رشد بالای فروش تجهیزات امنیتی در سازمان‌های بزرگ و نیز تجارت‌های کوچک هستیم.

بحث تأمین امنیت توسط این سامانه‌ها موجب شده تا خلاف‌کاران این حوزه تصمیم گیرند تا حفره‌های موجود در این محصولات و تجهیزات را بیابند، به‌طور خلاصه همزمان با رشد سطح امنیتی و تجهیزات سطح دانش و عملیاتی نفوذ گران نیز در طول این سال‌ها رشد یافته است.

طبق گزارش‌های کسپرسکی مواردی مبنی بر نفوذ این...

۱۱:۲۱ - ۱۳۹۴/۱۲/خرداد
به گزارش سایبربان

به نقل از خبرگزاری تسنیم، اردشیر دهقانی در پاسخ به این پرسش در ارتباط با مصونیت دانش‌آموزان در برابر آسیب‌های فضای مجازی چه برنامه‌هایی را دارید؟ اظهار داشت: سازمان دانش‌آموزی با پلیس فتا تفاهم‌نامه‌ای را منعقد کرده است تا در بحث آسیب‌های فضای مجازی با این سازمان همکاری کنند.
وی افزود:‌ برای 3 هزار نفر از مربیان سازمان دانش‌آموزی، کارگاه مهارت اجتماعی فضای مجازی،‌ فرصت‌ها و تهدیدها را برگزار خواهیم کرد و پلیس فتا محتوای لازم را در این زمینه تهیه‌کرده و اساتید آنها در این کارگاه‌ها...

۱۰:۴۳ - ۱۳۹۴/۱۲/خرداد
به گزارش سایبربان

به نقل از روزنامه ایران، اینترنت اشیا برای اولین بار سال 1999 توسط کوین اشتون بکار رفت، در عصر رواج اینترنت اشیا همه وسایل محیط پیرامون به اینترنت وصل شده و از طریق اپلیکیشن‌های موبایل یا تبلت این اشیا کنترل و مدیریت می‌شوند. یکی از کشورهایی که به نظر می‌رسد آینده‌ای روشن در بازار اینترنت اشیا خواهد داشت، چین است چراکه کمپانی‌های بزرگ این منطقه ازجمله هوآوی، در زمینه این فناوری تلاش‌هایی شایان توجه دارند و همه توان خود را برای افزایش ارتباط اینترنتی با وسایل، زیرساخت‌های شهری، وسایل نقلیه...

۰۹:۴۳ - ۱۳۹۴/۱۲/خرداد
به گزارش سایبربان

بر اساس یک تحقیق انجام‌شده توسط شرکت امنیت اطلاعات «پونمون» (Ponemon)، تعداد حملات نفوذ به اطلاعات در سال 2014  به رقم 3.8 میلیون رسید؛ در حالی که در سال 2013  این مقدار 3.5 میلیون تعداد بود. همچنین بر اساس اطلاعات منتشرشده در این تحقیق، نه‌تنها تعداد حملات هکری از نوع «نفوذ به اطلاعات» در سال 2014 بیشتر شده است بلکه خسارات و هزینه‌های ناشی از آنها نیز بیشتر شده است. در حال حاضر شرکت‌ها به ازای اطلاعات سرقت شده یک نفر از مشتریان خود 157 دلار می‌پردازند؛ درحالی‌که این...

۰۹:۳۰ - ۱۳۹۴/۱۲/خرداد
به گزارش سایبربان

شرکت امنیت اینترنت چینی چیهو 360 (Qihoo 360) گزارشی را منتشر کرده و در این گزارش ادعا کرده است که یک گروه هکری خارجی بنام OceanLotus به نیروی دریایی چین، موسسه‌های تحقیقات علمی، شرکت‌ها و سازمان‌های کشتیرانی این کشور حمله کرده و اطلاعات دولتی این کشور را به سرقت بردند.

بر اساس ادعای رسانه‌های چینی،...

۰۹:۲۶ - ۱۳۹۴/۱۲/خرداد