به گزارش سایبربان

مقامات آلمانی سرقت اطلاعات مهم و حیاتی در حمله دو هفته گذشته هکرها به سامانه پارلمان این کشور را تائید کردند. آنها در ادامه بر این نکته نیز تأکید کرده‌اند که عاملان احتمالی این حمله هنوز مشخص نشده‌اند بلکه تنها احتمالاتی در این رابطه وجود دارد که هنوز صحت‌وسقم آنها به اثبات نرسیده است. لازم به ذکر است که در ابتدا، مقامات پارلمان آلمان، احتمال سرقت هرگونه اطلاعات مهم و حیاتی از سرورها را رد کرده بودند.
سخنگوی پارلمان آلمان، تأکید کرده است هکرها در طی این حمله هکری، قصد داشته‌اند تا اطلاعات مهم...

۱۸:۴۴ - ۱۳۹۴/۰۹/خرداد
به گزارش سایبربان

شرکت پاندا در گزارشی که مربوط به سه‌ماهه نخست سال 2015 میلادی است، ادعا کرده است که تولیدکنندگان بدافزار به رکورد شگفت‌انگیزی دست پیداکرده‌اند که این میزان، رشد 40 درصدی را به نسبت سه‌ماهه مشابه سال گذشته میلادی تجربه کرده است. همچنین مجرمان سایبری بیشتر به سمت باج‌گیری‌ها و اخاذی‌های سایبری، ایجاد فروشگاه‌های جعلی در شبکه‌های مجازی و پیامک‌های فریبنده برای کلاه‌برداری از مشترکان تلفن همراه روی آورده‌اند.
آسیب‌پذیری رایانه‌ها نیز در سطح دنیا به میزان شش درصد رشد داشته است. این شرکت در گزارش...

۱۷:۰۲ - ۱۳۹۴/۰۹/خرداد
به گزارش سایبربان

یک گروه بین‌المللی از هکرها بنام AnonCoders وب‌سایت اصلی حزب جمهوری‌خواه ایالت کنتاکی آمریکا را با هدف رساندن پیام‌های موردنظر خود هک کردند.

در تصویر منتشرشده (تصویری که هکرها به‌جای تصویر صفحه اصلی وب‌سایت قرار داده‌اند) می‌توانید نشان این گروه هکری را به همراه ماسک مشهور گای فاکس (Guy Fawks) و نام هکرها (Slim E1 & AnonCoders Team) را مشاهده کنید.

...

۱۵:۳۷ - ۱۳۹۴/۰۹/خرداد
به گزارش سایبربان

در ملاقاتی که لین (Leyen)، وزیر دفاع آلمان، با نارندرا مودی (Narendra Modi)، نخست‌وزیر هند، داشت در مورد همکاری‌های مشترک بین آلمان و هند صحبت کردند. وزیر دفاع آلمان گفت که هند دارای منابع انسانی و مهارت‌های پیشرفته در فناوری اطلاعات است که آلمان به این موارد احتیاج دارد و همکاری طرفین به سود هر دو کشور است.
همچنین وزیر دفاع آلمان افزود که پیشرفت در زمینه سایبر به‌عنوان یک اولویت برای وزارت دفاع این کشور است و حتی هند در سال گذشته چهار میلیارد دلار به علت حملات سایبری از دست داد. وی از نخست‌...

۱۵:۲۹ - ۱۳۹۴/۰۹/خرداد
به گزارش سایبربان

دو شرکت گوگل و فیس‌بوک که در صدر رقبای خود قرار دارند چندی پیش به‌منظور ارائه خدمات اینترنت از اسمان به بخش‌هایی که در آنجا هیچ زیرساخت اینترنتی وجود ندارد تصمیم به خدمت‌رسانی گرفتند.

طبق این تصمیم با دریافت مجوزهای قانونی در مدتی محدود قرار شد پهبادهای خود را به‌طور آزمایشی به مناطق محرومی نظیر بخش‌هایی از مکزیک ارسال کنند تا پس از موفقیت در این آزمایش تولیدات خود را در این حوزه انبوه و صنعتی سازند.

اما پس از مدتی کوتاه پهباد شرکت گوگل طی یک سانحه هوایی...

۱۵:۰۰ - ۱۳۹۴/۰۹/خرداد
به گزارش سایبربان

گزارش‌ها حاکی از آن است، شرکت سوئدی اریکسون به‌عنوان یک غول بزرگ در حوزه مخابرات و تجهیزات زیرساخت توانسته قدم‌های بزرگی را در عرصه فناوری‌های نوین بردارد، به‌طوری‌که اکنون خبر از موفقیت در حوزه نسل پنجم اینترنت را با توجه به آزمون‌هایی که در آزمایشگاه‌های خود انجام داده منتشر کرده، طبق این گزارش کارشناسان این شرکت توانسته‌اند به‌سرعت تبادل گیگابایتی دست پیدا کنند.

به گفته این غول مخابراتی این هفته برای اولین بار شبکه 5G در ایالات‌متحده و سوئد مورد...

۱۴:۰۹ - ۱۳۹۴/۰۹/خرداد
به گزارش سایبربان

در جریان این اجلاس مصاحبه‌ای توسط شرکت گالف اینتلیجنس (The GulfIntelligence) برگزار شد. ۴۵ درصد از پاسخگویان این مصاحبه معتقد بودند که با توجه به خطرات مخرب حملات سایبری به صنعت انرژی قطر، این کشور باید اقداماتی را برای آموزش کارمندان خود به عمل آورد و عموم مردم را نیز از تهدیدات سایبری...

۱۴:۰۰ - ۱۳۹۴/۰۹/خرداد
به گزارش سایبربان

فناوری Mandrake توسط NSA توسعه‌یافته است که این امکان را می‌دهد تا با شناسایی چگونگی نوشتن بر روی تلفن‌های هوشمند، کاربر را تشخیص داد. Mandrake کاربران را از روی چگونگی حرکت انگشت‌ها و طریقه ضربه زدن به صفحه لمسی، شناسایی می‌کند.

افراد در شدت ضربه‌ای که به صفحات لمسی وارد می‌کنند، باهم تفاوت دارند و هیچ‌یک یکسان نیستند. این عمل در جعل دستخط نیز نمایان است. در جعل دستخط تنها می‌توان دو بعد حرکت بر روی کاغذ...

۱۳:۰۴ - ۱۳۹۴/۰۹/خرداد
به گزارش سایبربان

گوگل معتقد است تولیدکنندگان فناوری‌های جدید می‌بایست پا را فراتر از حد معمول بگذارند به‌طوری‌که نیاز به‌سرعت هوشمند دیگر وجود نداشته باشد و بتوان به‌راحتی از طریق البسه ارتباطات را امکان‌پذیر کرد، به‌طور مثال کاربر از طریق آستین خود بتواند تماس تلفنی برقرار کند و از همین طریق پیام نیز ارسال کند. البته این مثال تنها یک نمونه از فعالیت‌هایی است که توسط این فناوری‌ها می‌توان انجام داد.

امروزه تمامی نسل‌های جدید حس‌گرها قادرند در پارچه‌های هوشمند قرار گیرند و لباس‌هایی که...

۱۱:۲۸ - ۱۳۹۴/۰۹/خرداد
به گزارش سایبربان

در جریان اجلاس جنگ سایبر ناتو، سورین دیوکارو (Sorin Ducaru)،معاون دبیر کل ناتو، گفت: «دفاع سایبر بخشی از فرآیند اتخاذشده توسط ناتو است. ناتو قصد ندارد که فضای سایبر را نظامی کند یا یک فضای سایبر بدون مدیریت داشته باشد. تعهد ناتو در زمینه دفاع سایبر است نه امنیت سایبر.» همچنین وی در...

۱۰:۰۵ - ۱۳۹۴/۰۹/خرداد