به گزارش سایبربان

گزارش اخیر دانشگاه کمبریج نشان می‌دهد که پیام‌های خصوصی، تصاویر، ویدیوها و جزئیات ایمیل‌های افراد می‌تواند در زمره اطلاعاتی قرار بگیرد که توسط بدافزارها به سرقت می‌رود. لازم به ذکر است که این اطلاعات حتی با پاکسازی کامل و برگرداندن گوشی به حالت کارخانه نیز از بین نرفته و قابل بازیابی و استفاده خواهند بود.
این موضوع نشان می‌دهد، افرادی که اقدام به فروش گوشی خود می‌کنند یا اینکه گوشی تلفن آنها به سرقت می‌رود، در معرض این خطر قرار دارند که اطلاعات خصوصی آنها توسط مالک جدید گوشی بازیابی شده و مورد...

۱۴:۴۸ - ۱۳۹۴/۰۷/خرداد
به گزارش سایبربان

بر اساس گزارش محققان امنیتی ESET، بدافزار جدیدی بانام Moose، تجهیزات بانام کاربری پیش‌فرض را آلوده می‌کند. البته هدف اصلی این بدافزار مودم‌های خانگی است که بر اساس معماری MIPS و ARM کار می‌کنند.

این بدافزار قابلیت شنود را داراست به همین دلیل می‌تواند از ارتباط‌های ایجادشده توسط قربانی جاسوسی کند. یکی از اولین کارهایی که Moose انجام می‌دهد، شنود پورت...

۱۱:۱۹ - ۱۳۹۴/۰۷/خرداد
به گزارش سایبربان

چندی پیش در آمریکا مناقصه‌ای توسط ارتش این کشور به جهت همکاری‌هایی فضایی برگزار شد و شرکت اسپیس اکس به‌عنوان یکی از شرکت کنندگان از بخش خصوصی، برنده این مناقصه انتخاب شد.

این موضوع در حالی رخ داد که از سال 2006 تاکنون، کلیه پرتاب‌های ماهواره‌های اطلاعاتی و نظامی ارتش آمریکا به فضا توسط شرکت‌هایی نظیر لاکهید مارتین و بوئینگ صورت می‌گرفت. اسپیس اکس اکنون به‌عنوان یک شرکت بزرگ خصوصی در کالیفرنیا از سال 2002 به فعالیت در حوزه تولید صنایع هوافضایی می‌پردازد.

...

۱۱:۱۸ - ۱۳۹۴/۰۷/خرداد
به گزارش سایبربان

هکرها با ارسال یک هرزنامه از جانب یک حساب کاربری جعلی تحت عنوان بازیابی اکانت فیس بوک، به کاربران فیس بوک هشدار می‌دادند که حساب فیس بوک شما به عنوان یک حساب جعلی شناسایی شده و در صورت عدم رعایت موارد زیر از جانب شما، حساب شما مسدود خواهد شد.

 

بعد از کلیک کردن بر روی لینکی که در ایمیل جعلی قرار دارد، کاربران به صفحه‌ای هدایت می شوند...

۱۰:۱۷ - ۱۳۹۴/۰۷/خرداد
به گزارش سایبربان

بسیاری از شاکیان مدعی هستند بااینکه هیچ حساب کاربری در بخش ایمیلی یاهو ندارند بازهم تبلیغات یاهو برایشان ارسال می‌گردد، همچنین آنان معتقدند دسترسی یاهو به آدرس‌های ایمیلی آنان صرفاً از طریق شنود کاربران ایمیلی یاهو در کالیفرنیا و دسترسی به ارسال‌های این افراد بوده است، به‌طوری‌که هر فردی که از ایمیل یاهو خود با فرد دیگری که از یک سرویس‌دهنده خدماتی ایمیلی غیر از یاهو بهره برده است در ارتباط بوده به‌طور خودکار ایمیل او را ناخواسته در اختیار سرویس‌های یاهو قرار داده است.

...

۱۰:۱۴ - ۱۳۹۴/۰۷/خرداد
به گزارش سایبربان

روز چهارشنبه (27 می) قانون‌گذاران شرکت مایکروسافت اظهار داشتند که این شرکت بهتر است که با قانون جدید انگلستان موافقت کند. این قانون جدید انگلستان، شرکت‌های فناوری این کشور را از ارائه رمزهای غیرقابل‌بازگشایی منع می‌کند.
مشاور عمومی شرکت مایکروسافت، برد اسمیث (Brad Smith)، به یکی از افراد دره سیلیکون (Silicon Valley) گفت که این شرکت از تصمیمات نخست‌وزیر انگلیس، دیوید کامرون (David Cameron)، برای اجرای این قانون جدید پشتیبانی می‌کند.

...

۱۰:۰۲ - ۱۳۹۴/۰۷/خرداد
به گزارش سایبربان

انجمن ملی نرم‌افزار و خدمات شرکت‌های هند (National Association of Software and Services Companies) و شورای امنیت داده در هند (Data Security Council of India) از ایجاد یگان جدیدی در انجمن مذکور خبر دادند. هدف یگان جدید این است که هند را به کانون جهانی برای ارائه راه‌حل‌های امنیت سایبر، توسعه طرح‌های تحقیق و توسعه امنیت سایبر و تربیت نیروهای متخصص این حوزه تبدیل کند. اعضای این یگان جدید، متخصصین فناوری اطلاعات و اینترنت، متخصصین بانک‌ها و سازمان‌های مخابراتی و نمایندگان دولت هند و دانشگاه‌های این کشور...

۰۹:۵۶ - ۱۳۹۴/۰۷/خرداد
به گزارش سایبربان

در راهبرد جدید نظامی چین، این کشور بر روی حفاظت از زیرساخت‌ها در برابر حملات سایبر، فهم بهتر تهدیدات هکرها و تعهد به همکاری‌های سایبری در سطح بین‌المللی تمرکز کرده است. در بخشی از این راهبرد آمده است:«فضای سایبر به‌عنوان یک رکن اقتصادی و پیشرفت اجتماعی و قلمرویی جدید در امنیت ملی است. همان‌گونه که رقابت‌های راهبردی در فضای سایبری شدیدتر شده است، کشورهای کمی هستند که نیروهای سایبری خود را تقویت کرده باشند.»
سخنگوی وزارت دفاع چین، گنگ یانشنگ (Geng Yansheng)، آمریکا را متهم به تسریع در مسابقه...

۰۹:۰۵ - ۱۳۹۴/۰۷/خرداد
به گزارش سایبربان

مهندس محمدحسن انتظاری در اولین اجلاس ملی مدیریت ریسک در زیرساخت‌ها گفت: شبکه ملی اطلاعات یک ضرورت ملی است که باعث می‌شود اطلاعات موردنیاز کشور و مردم در داخل تولید شود و در داخل کشور گردش پیدا کند.
به نقل از ایرنا، انتظاری هشدار داد درصورتی‌که اطلاعات ما که مبنای مدیریت و حاکمیت بر کشور است، در دست خودمان نباشد مدیریت کشور در دست دیگران خواهد بود که این ‌یک اصل اساسی در حاکمیت ملی است.
انتظاری افزود: یکی از نکات مهمی که لازم است در آن تفاهم و اجماع صورت گیرد بحث فضای مجازی به‌...

۰۸:۴۱ - ۱۳۹۴/۰۷/خرداد