به گزارش سایبربان

پایگاه اطلاع‌رسانی پلیس فتا: سردار سيدکمال هاديانفر در نشست جهاني "جرائم سايبري در جهان به‌هم‌پیوسته"، با اشاره به اينکه فناوري اطلاعات و ارتباطات جامعه جهاني را به طور بنيادين دستخوش تغيير و تحولات کرده و در پرتو آن، شيوه و سبک زندگي انسان‌ها و روابط اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي و امنيتي جوامع را تحت تأثير خود قرار داده است، گفت: رشد اينترنت طي سال‌هاي اخير چشمگير بوده به‌طوری که در حال حاضر بر اساس گزارش‌ها بيش از 2 ميليارد و 700 ميليون نفر از جمعيت جهان آنلاين هستند و بر اساس بررسي‌ها تا سال...

۱۸:۳۶ - ۱۳۹۴/۰۵/خرداد
به گزارش سایبربان

پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا: ‌سردار سيد کمال هاديانفر در حاشيه همايش "جرائم سايبري در دنياي به هم پيوسته" در جمع خبرنگاران، حوزه ديپلماسي سايبري را يکي از اجزاي جدايي‌ناپذير در پيشگيري و کشف جرم معرفي کرد.
به گفته وي بر اساس آمار در سال 2014، 70 درصد پرونده کشورهاي اروپايي جنبه فراملي داشته و در آسيا اين مقدار به 40 درصد رسيده است. هاديانفر با اشاره به برگزاري نشست "جرائم سايبري در دنياي به هم پيوسته" گفت: اين نشست به‌منظور تقويت و توسعه همکاري‌ها با محوريت اينترپل برگزار شد و نمايندگان پليس...

۱۷:۴۲ - ۱۳۹۴/۰۵/خرداد
به گزارش سایبربان

پایگاه اطلاع‌رسانی پلیس فتا: سردار حسين اشتري در همايش "جرائم سايبري در دنياي به هم پيوسته" با گراميداشت ياد و خاطره شهداي نيروي انتظامي، گفت: امروز همه ما شاهد توسعه فضاي سايبر و توسعه وابستگي حوزه‌هاي اجتماعي، امنيتي، بهداشتي، علمي، اقتصادي و فرهنگي تمام جوامع به فضاي سايبر هستيم. وي با اشاره به اينکه فناوري اطلاعات موجب بروز و شناسايي بعد زماني و مکاني واقعيت انسان‌ها شده است که از آن به‌عنوان فضاي مجازي ياد مي‌شود، گفت: فضاي مجازي داراي ويژگي‌هايي است که موجب مي‌شود جوامع بشري براي همزيستي خود...

۱۷:۲۲ - ۱۳۹۴/۰۵/خرداد
به گزارش سایبربان

آیا هکرها واقعاً می‌تواند کنترل یک هواپیما را به دست بگیرند؟
چند روز پیش یک هکر آمریکایی ادعا کرد که توانسته است تنها با استفاده از یک لب تاب و یک کابل ارتباطی و از طریق سیستم سرگرمی داخلی هواپیما، به سیستم کنترل موتورهای هواپیما دسترسی پیدا کند و کنترل آنها را در اختیار بگیرد. پلیس فدرال آمریکا می‌گوید که او توانایی هک کردن هر چیزی که ادعا می‌کند را دارد.

 

...

۱۶:۴۰ - ۱۳۹۴/۰۵/خرداد
به گزارش سایبربان

به نقل از خبرگزاری مهر، پهپادهای شخصی به‌سرعت در حال عمومیت یافتن هستند این در حالی است که همزمان خطرات زیادی نیز سلامت افرادی که چند متری پایین آنها بر روی زمین راه می‌روند تهدید می‌کند. حالا این مدل جدید نه‌تنها خطرات به‌مراتب کمتری برای افراد به همراه دارد بلکه در صورت سقوط نیز خسارات جزئی متحمل می‌شود.

پهپاد جدیدی که در کالیفرنیای آمریکا ساخته‌شده Nano Tornado نام دارد و با برخورداری از چهارپره مخصوص، دسته کمی از یک کوادکاپتر ندارد.

...
۱۵:۱۲ - ۱۳۹۴/۰۵/خرداد
به گزارش سایبربان

اندروید برای مدتی کوتاه در بین کاربران آفریقای جنوبی خود در رده دوم پس از سیستم‌عامل بلک‌بری قرارگرفته بود و این عقب‌افتادگی به معنای از دست رفتن محبوبیت این سیستم‌عامل در بین کاربران این کشور بود.

این بازماندگی همچنین موجب شده بود تا گوشی‌های اندرویدی نتوانند آن‌طور که باید درآمد موردنظر خود را از بازار آفریقای جنوبی کسب کنند.

اما در مدت سه ماه با تمهیداتی که کارشناسان شرکت اندروید اتخاذ کردند این روند ناخوشایند پایان یافت، به‌نحوی‌که پس از سه ماه کاربران...

۱۴:۲۱ - ۱۳۹۴/۰۵/خرداد
به گزارش سایبربان

 نخست‌وزیر رومانی، ویکتور پونتا (Victor Ponta) در جریان اجلاس مهم امنیت سایبر بخارست گفت: «من مایلم در مورد اهمیت همکاری‌های منطقه‌ای توضیح دهم. وقتی نوبت امنیت سایبر می‌شود، شما نمی‌توانید به‌تنهایی عمل کنید و اگر چنین کنید قطعاً شکست خواهید خورد. هرقدر ما...

۱۴:۱۹ - ۱۳۹۴/۰۵/خرداد
به گزارش سایبربان

مدتی پیش هکرها به شبکه رایانه‌ای داخلی مجلس آلمان حمله کردند اما موفق نشدند که به اطلاعاتی حساس دست پیدا کنند؛ اطلاعاتی مانند اسناد مربوط به سازمان امنیت ملی آمریکا (NSA) و اسناد سازمان اطلاعات و امنیت برون‌مرزی آلمان (BND).

...

۱۳:۵۶ - ۱۳۹۴/۰۵/خرداد
به گزارش سایبربان

این گروه به وب‌سایت مجلس سنا و وزارت بهداشت کشور تایلند رخنه کردند و اطلاعات باارزش زیادی از قبیل نام کاربری و رمز عبور حساب‌های کاربری کارکنان این سازمان‌ها را سرقت کردند. این گروه اعلام کردند که به دلیل کوتاهی کردن دولت تایلند در مبارزه با قاچاق انسان در این کشور و نرخ بالای قاچاق انسان وب‌سایت مجلس سنا و وزارت بهداشت را هک کردند.
این گروه، همان گروه هکری است که سامانه‌های مرکز تجارت جهانی را هک کردند و با این حمله هکری جدید بار دیگر به تیتر خبری رسانه‌های دنیا تبدیل شدند.
اکثر...

۱۳:۴۸ - ۱۳۹۴/۰۵/خرداد
به گزارش سایبربان

این هکرهای ناشناس، 1700 حساب کاربری کارکنان وزارت دفاع ایتالیا، افسران این وزارت خانه، تجار و روزنامه‌نگارهای مرتبط با وزارت دفاع ایتالیا را به سرقت برده و در سطح اینترنت منتشر کردند.

تصویر وب‌سایت هک شده

اطلاعات منتشرشده شامل اسامی افراد...

۱۳:۴۴ - ۱۳۹۴/۰۵/خرداد