به گزارش سایبربان

هکرهای مخالف رییس جمهور سوریه به وبگاه سفارت ازبکستان در کویت حمله کردند و اقدام به انتشار پیام خود بر روی صفحه این وبگاه نمودند. در این پیغام، هکرهای مهاجم در ادعایی عجیب و مضحک گفته‌اند که بشار اسد، رییس جمهور سوریه مورد حمایت آمریکاست و هم اکنون آمریکا با حمایت از دولت سوریه می‌خواهد تا بیشتر مردم سوریه را از بین ببرد. همچنین در این پیغام از سکوت مجامع بین‌المللی در برابر فجایع سوریه نیز انتقاد شده است.
هکری که ادعا می‌کند این کار را انجام داده است، بانام Dr.SHA6H شناخته می‌شود و یکی از...

۱۸:۵۸ - ۱۳۹۴/۰۳/خرداد
به گزارش سایبربان

درحالی‌که موضوع هسته‌ای ایران و مذاکرات با آمریکا یکی از موضوعات مهم دنیاست و طبق نظر مقام معظم رهبری باید برداشتن تحریم‌ها همزمان با مذاکرات باشد، آمریکا ادعا کرده است که در صورت برداشتن تحریم‌های اقتصادی از ایران تحریم‌های سایبری را شروع خواهد کرد. به‌علاوه مقامات آمریکایی ادعا دارند ایران از قدرت سایبری خود علیه آمریکا استفاده می‌کند و ایران را متهم به جاسوسی‌های سایبری از آمریکا می‌کنند. بعد از بیانیه لوزان، کاخ سفید یک دستور اجرائی جدید اعلام کرد که به آمریکا اجازه می‌دهد کشورها و افرادی را...

۱۴:۴۹ - ۱۳۹۴/۰۳/خرداد
به گزارش سایبربان

پرتو شکاف (Beam splitter) وسیله‌ای‌ است که پرتو نور را به دو کانال اطلاعات مجزا تقسیم می‌کند که هریک می‌توانند حاوی اطلاعات جداگانه‌ای باشند. راجش منون (Rajesh Menon) و همکارانش در بخش مهندسی برق و رایانه دانشگاه یوتا می‌گویند کوچک‌ترین پرتو شکاف را ساخته‌اند که ابعاد آن ۲.۴x۲.۴ میکرون، پنجاه برابر نازک‌تر از موی انسان است.

پیش‌ازاین کوچک‌ترین وسیله‌ مشابه ابعادی بیش از ۱۰۰...

۱۴:۲۰ - ۱۳۹۴/۰۳/خرداد
به گزارش سایبربان

به نقل از خبرگزاری ایسنا، آژانس امنیت ملی آمریکا برای هک کردن لینک‌های اطلاعاتی به بازارهای اپلیکیشن دو شرکت گوگل و سامسونگ و واردکردن نرم‌افزارهای جاسوسی خود درگوشی‌های هوشمند برنامه داشته است.

پایگاه خبری اینترسپت اعلام کرد که این سازمان اطلاعاتی آمریکایی این برنامه را با همکاری گروه موسوم به اتحاد پنج چشم متشکل از انگلیس، کانادا، نیوزلند و استرالیا پیش برده است.

در این...

۱۴:۰۰ - ۱۳۹۴/۰۳/خرداد
به گزارش سایبربان

به نقل از خبرگزاری مهر، سردار غلامرضا جلالی امروز در مراسم افتتاحیه دومین نمایشگاه صنعت بومی سایبری با اشاره به شکل‌گیری ادبیات جنگ و دفاع در فضای سایبری از سال ۲۰۰۶ تاکنون، گفت: بر این اساس رویکردهای پدافند سایبری در برنامه اصلی کشورها قرارگرفته است و ما نیز در قرارگاه پدافند سایبر، تهاجمات و تهدیدات در حوزه زیرساخت‌های پراهمیت و حساس کشور را مدیریت و کنترل می‌کنیم.

وی بابیان اینکه هم‌اکنون ۲۳ کشور در دنیا ساختار دفاعی سایبری دارند، از تهاجمات سایبری به‌عنوان جنگ متمدنانه...

۱۳:۲۱ - ۱۳۹۴/۰۳/خرداد
به گزارش سایبربان

نیروی زمینی آمریکا سعی دارد احتیاجات استراتژیک و تاکتیکی آینده جنگ سایبری را برای این کشور تهیه کند. این ابزارها شامل  فناوری‌هایی برای دفاع علیه سلاح‌های آفندی سایبری است که به شبکه‌های آمریکا حمله می‌کنند. در کنار نیروی زمینی، نیروی هوایی این کشور نیز به دنبال فناوری‌های جدیدی است که موجب آگاهی بخشی در مورد فضای سایبر می‌شود. این نیرو برای اجرای این کار، برنامه‌ای با عنوان مأموریت آگاهی‌بخشی برای مأموریت اطمینان‌بخشی "Mission Awareness for Mission Assurance" در نظر دارد. اخیراً در گزارشی که مارکت...

۱۰:۳۷ - ۱۳۹۴/۰۳/خرداد
به گزارش سایبربان

به‌طورمعمول تمام افرادی که قصد دارند تلفن همراه خود را به فروش برسانند، آن را به تنظیمات کارخانه‌ای برمی‌گردانند تا تمامی اطلاعات ذخیره‌شده در گوشی همراهشان به‌طور کامل پاک شود و ردی از فایل‌های چندرسانه‌ای و اطلاعات کاربری حساسشان باقی نماند. این کار که به عقیده بسیاری بهترین روش تلقی می‌شود اکنون به یک هشدار تبدیل شده زیرا امروزه کارشناسان امنیتی طبق تحقیقات و آزمایشاتی اثبات کرده‌اند این روش ایمن نیست، به‌طوری‌که طبق نتایج بدست‌آمده این روش دارای نقاط ضعف امنیتی بسیار زیادی است.

...
۱۰:۰۰ - ۱۳۹۴/۰۳/خرداد
به گزارش سایبربان

یک کارشناس امنیتی به نام تروی هانت (Troy Hunt) یک پژوهشی در سایت haveibeenpwned.com انجام داد که با مراجعه به این سایت می‌توانید از هک شدن یا نشدن حساب کاربری خود مطلع شوید.

تروی هانت به مدت دو سال به جمع‌آوری و تحلیل پایگاه داده‌های آسیب‌پذیر پرداخت و در حال حاضر شما می‌توانید با مراجعه به سایت وی، فهرستی بلند از شرکت‌ها و فضاهای آلوده را در آن مشاهده کنید.
لازم به ذکر است که شرکت‌هایی که در این فهرست ذکرشده است، همان شرکت‌هایی هستند که مجرمان...

۰۹:۳۱ - ۱۳۹۴/۰۳/خرداد
به گزارش سایبربان

شرکت هوافضا و صنایع جنگ‌افزار اسرائیلی البیت سیستمز (Elbit Systems) اعلام کرد که توافق‌نامه‌ای را برای خرید بخش سایبری و جمع‌آوری اطلاعات شرکت مشاوره اطلاعاتی نایس سیستمز (NICE systems) که آن‌هم اسرائیلی است، امضا کرده است. شرکت البیت سیستمز خود دارای واحد سایبری و جمع‌آوری اطلاعات به نام سایبر بیت (Cyberbit) است که در اوایل امسال افتتاح شد. همچنین بخش سایبری و جمع‌آوری اطلاعات شرکت نایس سیستمز، راه‌حل‌هایی برای سازمان‌های انتظامی و اطلاعاتی فراهم می‌کند. طبق برخی اخبار، درآمد سالانه این بخش شرکت...

۰۹:۲۱ - ۱۳۹۴/۰۳/خرداد