به گزارش سایبربان

اجلاس مشترک آمریکایی و اسرائیلی DCOI از چند کارگاه و یک میزگرد تشکیل شد:
کارگاه A: امنیت سایبر کنترل مسیر هوا
در این کارگاه در مورد حملات سایبری کنترل مسیر هوا بحث شد. از مباحث مهم مطرح‌شده این بود که آمریکا دارای سامانه‌ای است که به شکلی طراحی‌شده که حملاتی را که از...

۱۵:۱۴ - ۱۳۹۴/۳۱/ارديبهشت
به گزارش سایبربان

شرکت آمریکایی اینترنتی آکامای که در زمینه شبکه تحویل محتوا (CDN) فعالیت می‌کند، اعلام کرد که مرکز عملیات امنیتی جدیدی را در هند افتتاح کرد. مدیرعامل این شرکت، سیدهارس مالیک (Sidharth Malik)، گفت: «بسیار روشن است که بسیاری از کشورهای آسیایی همیشه مورد حملات بزرگ سایبری قرار می‌گیرند. این یک مطلب ثابت‌شده است که ما مراکز خود را در نقاطی که موردحمله سایبری قرار می‌گیرند نه‌تنها در آسیا بلکه در تمام دنیا گسترش می‌دهیم.»

...

۱۴:۴۸ - ۱۳۹۴/۳۱/ارديبهشت
به گزارش سایبربان

شرکت آکامای در مورد آخرین وضعیت اینترنت و پیش‌بینی‌ها در مورد اوضاع اینترنت جهان در سال 2015، گزارشی منتشر کرده است.
بر اساس گزارش اخیر شرکت آکامای، حملات هکری در سال 2015، بیشتر به صورت اختلال سرویس (DOS) یا اختلال سرویس توزیع‌شده (DDOS) خواهد بود و سایر انواع حملات سایبری، در رتبه‌های بعدی قرار خواهند گرفت.
این گزارش، تصویری از اوضاع تهدیدات سایبری در سال 2015 منتشر کرده و گفته است که حملات DOS و DDOS نسبت به سال گذشته به میزان صددرصد رشد خواهند کرد. بیشتر این حملات نیز اینترنت اشیا یا...

۱۴:۳۴ - ۱۳۹۴/۳۱/ارديبهشت
به گزارش سایبربان

مرکز تحقیقات پیو (Pew)، یک اندیشکده آمریکایی واقع در واشنگتن، گزارش داد که فقط کمتر از یک‌سوم شهروندان آمریکایی برای حفظ امنیت و حفاظت از داده‌های خود به دولت اعتماد می‌کنند.
این مرکز تحقیقاتی در ماه پاییز پژوهشی انجام داد که نتیجه آن در روز چهارشنبه (20 می) منتشر شد، این پژوهش نشان می‌دهد که عموم مردم آمریکا به دولت خود در حفظ اطلاعات حساس، ایمان ندارند.
این مرکز تحقیقاتی اظهار داشت: «با توجه به پژوهشی که در پاییز سال 2014 از تمامی آژانس‌ها، سازمان‌ها و نهادهای دولتی به عمل آمد، تعداد...

۱۳:۰۱ - ۱۳۹۴/۳۱/ارديبهشت
به گزارش سایبربان

مسئولین شرکت اعلام کرده‌اند در این حمله سایبری دیتابیسی که حاوی اطلاعات 1.1 میلیون مشتری بوده است مورد تهاجم قرار گرفته است. موضوع تکراری و کسل‌کننده در این میان، اظهارنظرهای مقامات آمریکایی در مورد مسببین این حمله است. طبق معمول سایر حملات در چند ماه اخیر، این بار نیز نام چین به عنوان یکی از متهمین این حمله سایبری عنوان شده است.

 

این...

۰۹:۴۵ - ۱۳۹۴/۳۱/ارديبهشت
به گزارش سایبربان

به نقل از خبرگزاری مهر، غلامرضا داداش زاده (معاون نظارت سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی)، در مورد انتشار برخی خبرها در سایت‌های اینترنتی و شبکه‌های اجتماعی مبنی بر ورود اپراتورهای تلفن همراه به حریم شخصی مشترکان با نصب یک اپلیکیشن روی سیم‌کارت، اظهار داشت: این موضوع را از طریق امنیت شبکه پیگیری خواهیم کرد.

وی بابیان اینکه در این زمینه به اپراتورهای تلفن همراه تذکر داده‌شده است خاطرنشان کرد: تا زمانی که صحت‌وسقم ورود اپراتورها به حریم خصوصی...

۰۸:۳۷ - ۱۳۹۴/۳۱/ارديبهشت
به گزارش سایبربان

به نقل از خبرگزاری مهر، این پروژه جدید Cicadas نام دارد که گرچه در لغت به معنای «جیرجیرک» است اما عنوان کوتاهی برای «هواپیماهای یک‌بارمصرف خودکار مخفی» است که توسط آزمایشگاه تحقیقات نیروی دریایی آمریکا دنبال می‌شود.

سبکی، یک‌بارمصرف بودن و هزینه اندک تولید سه ویژگی مهمی به شمار می‌آیند که در ساخت این پهپادها به‌خوبی به چشم می‌آید.

محققانی که این پروژه را به‌پیش می‌برند آینده‌ای را متصور می‌شوند که در آن پهپادهای موردنظرشان در دسته‌...

۰۷:۵۳ - ۱۳۹۴/۳۱/ارديبهشت
به گزارش سایبربان

به نقل از خبرگزاری مهر، تحول عظیمی در عرصه پرداخت‌های موبایلی درراه است و آن پرداخت صورت‌حساب‌ها با کمک اسکن عنبیه چشمی است. این اسمارت فون متفاوت  Arrows نام داشته و اولین اسمارت فونی است که با کمک اسکنر چشمی می‌تواند به پرداخت‌های موبایلی یا حتی باز کردن قفل گوشی یا ورود به سایت‌هایی که اکانت های شخصی دارند، بپردازد.

این اسمارت فون محصول همکاری مشترک  Fujitsu و اپراتور ژاپنی NTT DoCoMo است....

۰۷:۴۶ - ۱۳۹۴/۳۱/ارديبهشت