به گزارش سایبربان

شرکت سنگاپوری-هنگ کنگی پاکنت (Pacnet)، ارائه دهنده خدمات دیتاسنتر و یکی از اپراتورهای آسیایی کابل‌های اینترنتی زیر دریا که از سال گذشته با عقد قراردادی به شرکت خدمات ارتباطی استرالیایی تلسترا (Telstra) پیوست، مورد هجوم هکرهای ناشناس قرار گرفت. طی این حمله سایبری اطلاعات حجم کثیری از مشتریان این شرکت، از جمله پلیس فدرال استرالیا افشا شده است.
مسئولین شرکت تلسترا معتقدندهیچ راهی برای فهمیدن اینکه چه حجمی ازاطلاعات کاربران، طی این حمله به سرقت رفته است وجود نداشته، اما کارشناسان پاکنت خلاف این...

۱۸:۲۴ - ۱۳۹۴/۳۰/ارديبهشت
به گزارش سایبربان

هفته گذشته در یک تظاهرات دانشجویی در اعتراض به سیاست‌های آموزشی دولت این کشور دو نفر از دانشجویان این کشور کشته شدند. از طرفی پلیس این کشور نیز برای آرام کردن اوضاع اعلام داشت که شخص شلیک‌کننده را بازداشت کرده است. در این تظاهرات تعداد زیادی از اساتید دانشگاه‌های شیلی نیز حضور داشتند.

به دنبال اعتراضات دانشجویان و برخورد خشونت‌آمیز پلیس شیلی با این اعتراضات؛ یک گروه هکری وب‌...

۱۶:۵۰ - ۱۳۹۴/۳۰/ارديبهشت
به گزارش سایبربان

شعبه فدرال رزرو سنت لوئیس بانک مرکزی آمریکا در 25 آوریل 2015 مورد حمله هکرها قرار گرفت. این حمله از نوع حمله مردمیانی (Man-in-the-middle) بود. در این حمله کاربران وب‌سایت بانک فدرال رزرو سنت لوئیس به وب‌سایت دیگری هدایت می‌شدند. فدرال رزرو، بانک مرکزی آمریکا است و 12 شعبه دارد که فعالیت‌های مهمی از قبیل تعیین سیاست‌های پولی کشور آمریکا را بر عهده دارد.

 

هکرها موفق نشدند که به...

۱۶:۳۹ - ۱۳۹۴/۳۰/ارديبهشت
به گزارش سایبربان

هکرها برای نمایش دادن خلاقیت و توانایی‌های خود بدافزار جدیدی را منتشر کردند که قابلیت کدگذاری اطلاعات قربانی را دارد. با استفاده از این روش هکرها به سامانه قربانی نفوذ می‌کنند و پس از نفوذ اقدام به کدگذاری کردن اطلاعات کاربر قربانی می‌کنند؛ به نحوی که کاربر دیگر نمی‌تواند فایل‌های خود را باز کند. پس از این، هکر مورد نظر در ازای دریافت پول از قربانی؛ اطلاعات او را کدگشایی می‌کند.
اولین نمونه از حمله این بدافزار در کشور استرالیا مشاهده شده است و بدون تردید در آینده، هکرها از این بدافزار برای...

۱۶:۲۳ - ۱۳۹۴/۳۰/ارديبهشت
به گزارش سایبربان

به گزارش کارشناسان فناوری، وای‌فای‌های عمومی بسیار آسیب‌پذیر هستند و استفاده از آنها ممکن است تصویرها و اطلاعات خصوصی افراد را در معرض خطر قرار دهد.
یکی از متخصصان امنیتی شرکت ایست (ESET)، محمد ینان (Mohamed Djenane)، اعلام داشت: «مجرمان سایبری از طریق وای‌فای عمومی اطلاعات، رمزهای عبور و پول کاربران را سرقت می‌کنند و روزبه‌روز توانایی خود را در این زمینه افزایش می‌دهند.» شرکت ایست، یک شرکت امنیتی آی‌تی است.
وی در ادامه بیان داشت که بدترین امر ممکن این است که ما بدون هیچ مدرکی فکر می‌...

۱۵:۴۰ - ۱۳۹۴/۳۰/ارديبهشت
به گزارش سایبربان

 اخیراً بیش از 140 شرکت فناوری بزرگ دنیا مانند اپل و گوگل، مایکروسافت، یاهو، توئیتر و فیس‌بوک تلاش کردند اوباما را متقاعد کنند که از پذیرفتن پیشنهاد‌هایی که موجب ایجاد «در پشتی» و تضعیف رمزگذاری برای تلفن همراه می‌شود خودداری کند.
این شرکت‌ها اظهار کردند که خواهان حفظ حریم خصوصی و محدود کردن قانون‌هایی هستند که موجب دسترسی به رمزگذاری داده‌ها می‌شود.
در قسمتی از این نامه آمده است:«رمزگذاری قوی، اساس امنیت اطلاعات اقتصادی جدید است.»
مایکل دنیل (Michael Daniel)، مدیر امنیت سایبر کاخ...

۱۵:۰۴ - ۱۳۹۴/۳۰/ارديبهشت
به گزارش سایبربان

اخیراً چهارمین اجلاس سالانه امنیت سایبر با موضوع امنیت سایبر در انرژی، آب و برق در پی اهمیت یافتن مسأله حمله به صنایع نفت، گاز، آب و برق در ابوظبی برگزار شد. افراد مهمی که در این اجلاس شرکت کردند عبارت بودند از: نماینده شرکت لاکهید مارتین و پلیس فدرال آمریکا، وزیر آب و برق عربستان سعودی، رئیس امنیت اطلاعات شرکت نفت مائرسک (Maersk) در قطر.
تمرکز اجلاس امسال بر روی جلوگیری از حملات سایبری، تشخیص سریع و پاسخ به این حملات بود. ازجمله بحث‌های دیگر، مسأله جلوگیری از جاسوسی سایبری، بهسازی امنیت...

۱۳:۵۱ - ۱۳۹۴/۳۰/ارديبهشت
به گزارش سایبربان

ایال بنیشتی (Eyal Benishti)، مؤسس و رئیس شرکت امنیتی اسرائیلی آیرون اسکیلز (Ironscales) در پاسخ به چگونگی مقابله با حملات فیشینگ گفت که بهترین کار برای مقابله، آموزش دادن به افراد است. وی افزود که شرکت آیرون اسکیلز، سامانه‌ای را طراحی کرده است که به کاربران این امکان شناسایی ایمیل‌های آلوده را می‌دهد. وی گفت:«هنگامی‌که ما از سامانه‌های سنتی استفاده نکنیم، کارمندان ما موفق می‌شوند. مغز ما بهترین سامانه در هر سازمانی برای تشخیص ایمیل‌های تقلبی خواهد بود.» این شخص کارمندانی را که هیچ‌گاه در دام چنین...

۱۱:۰۱ - ۱۳۹۴/۳۰/ارديبهشت
به گزارش سایبربان

به نقل از خبرگزاری ایسنا، تانک جدید Kurganets-25 روسیه یک خودرو جنگی پیاده‌نظام است که می‌تواند تا هشت سرباز را در کنار راننده، تیرانداز و فرمانده حمل کند.

این تانک بجای فرمان‌های سنتی از کنترل‌گر مبتنی بر یک دسته بازی دستگاه پلی‌استیشن سونی استفاده می‌کند.

تانک Kurganets-25 در روز ۹ مه (۱۵ اردیبهشت) برای نخستین بار در مراسم رژه یادبود هفتادمین سالگرد پیروزی روسیه...

۱۰:۱۱ - ۱۳۹۴/۳۰/ارديبهشت
به گزارش سایبربان

بر اساس گزارش خلیج تایمز، انتظار می‌رود فروشگاه جدید اپل در ماه آگوست سال جاری افتتاح شود. فضای فروشگاه بزرگ اپل درمجموع ۴۶۴٫۵۱۵ مترمربع خواهد بود و یک ورودی اصلی خواهد داشت.

شایعات راه‌اندازی بزرگ‌ترین فروشگاه جهانی اپل در امارات متحده عربی، سال گذشته مطرح شد اما همواره جزئیات آن نامشخص ماند. اپل قصد دارد بزرگ‌ترین فروشگاه خود را در Mall of the Emirates افتتاح کند؛ این مرکز خرید سال ۲۰۰۵ راه‌اندازی شد و بیش از ۷۰۰ فروشگاه...

۰۹:۵۷ - ۱۳۹۴/۳۰/ارديبهشت