به گزارش سایبربان

گروهی از هکرها که طبقه نخبگان هکری را تشکیل می‌دهند از جانب نهادهای امنیتی انگلستان مأمور انجام حملات هکری علیه نهادهای مالی و پولی انگلیس شده‌اند و گزارش این کار را به بانک مرکزی این کشور ارائه می‌دهند.
بسیاری از مؤسسات مالی بزرگ انگلیسی و ارائه‌دهندگان خدمات دریافت و پرداخت، از ابتدای سال جاری هدف حملات مکرر این گروه هکری قرارگرفته‌اند و بعد از حملات این هکرها حفره های امنیتی جدیدی در سامانه‌های مالی و بانکداری انگلیس پدیدار شده است. این گروه از هکرها مدعی هستند که کار...

۱۸:۴۷ - ۱۳۹۴/۲۹/ارديبهشت
به گزارش سایبربان

هکرها با استفاده از این روش به حجم عظیمی از اطلاعات ارزشمند دسترسی پیدا می‌کنند. این نوع حملات همچنین نشان‌دهنده افزایش فزاینده راه‌های جدیدی است که توسط هکرهای چینی مورد استفاده قرار می‌گیرند. محققان امنیتی شرکت فایرآی (FireEye) این نوع حملات را قهوه سیاه (BLACKCOFFEE) می‌نامند.
بنا بر ادعای شرکت امنیتی فایرآی؛ استفاده از این نوع حملات نشان‌دهنده پیشرفت هکرها در استفاده از وب‌سایت‌های عمومی برای انجام حملات هکری است.
این تیم هکری چینی که APT17 نام دارد، قبلاً نیز سازمان‌های دولتی آمریکا...

۱۵:۰۹ - ۱۳۹۴/۲۹/ارديبهشت
به گزارش سایبربان

این نشست برای تنظیم اولویت‌های تحقیق در مورد صنعت ملی انرژی همراه با دانشگاه قطر (Qatar New Research Complex) و دولت پیرامون سه چالش بزرگ کشور قطر یعنی امنیت انرژی، امنیت آب و خصوصاً امسال بر روی امنیت سایبر بود. بعد از حملات سایبری ۲۰۱۲ بر روی شرکت‌های نفت رس گس (RasGas) قطر و سعودی آرماکوی عربستان (Saudi Armaco)، رهبری قطر به فکر حل چالش‌های امنیت سایبر افتاد. او این کار را با کمک کمیته‌های ملی که تمرکز آنها بر روی تقویت همکاری میان بخش عمومی و خصوصی، هماهنگ کردن راهبردهای امنیت ملی و مقررات ملی و...

۱۵:۰۳ - ۱۳۹۴/۲۹/ارديبهشت
به گزارش سایبربان

هکرها با سوءاستفاده از ویژگی تماس تصویری واتس‌اپ، کاربران این نرم‌افزار پیام‌رسان را فریب می‌دهند تا شماره‌های تلفن آنها را برای انجام حملات هکری آینده جمع‌آوری کنند.
آقای جان کوم (Jan Koum)، رئیس واتس‌اپ در ماه آوریل پیامی در صفحه فیس‌بوک خود منتشر کرد و در آن ادعا کرده بود که تعداد کاربران واتس‌اپ حداقل 800 میلیون نفر است و این مسئله نرم‌افزار پیام‌رسان واتس‌اپ را به بستری مناسب برای هکرها تبدیل کرده است.
پس از اعلام شرکت واتس‌اپ مبنی بر پشتیبانی نرم‌افزار پیام‌رسان این شرکت از تماس...

۱۴:۴۸ - ۱۳۹۴/۲۹/ارديبهشت
به گزارش سایبربان

به نقل از خبرگزاری مهر، مرکز ملی فضای مجازی با همکاری سازمان پدافند غیرعامل و شرکت صنایع الکترونیک ایران (صاایران) نخستین نمایشگاه بومی امنیت سایبری را باهدف شناسایی و همراهی با شرکت‌های فناوری در حوزه امنیت سایبر، یکشنبه سوم خردادماه جاری برگزار می‌کند.

این نمایشگاه که با عنوان «بهره‌برداری از محصولات بومی، تضمین امنیت پایدار» برپا می‌شود و تا ششم خردادماه در مرکز ملی فضای مجازی دایر خواهد بود.

۱۳:۵۴ - ۱۳۹۴/۲۹/ارديبهشت
به گزارش سایبربان

به نقل از وزارت بهداشت، سمینار بین‌المللی سلامت همراه، با حضور شرکت‌کنندگانی از داخل و خارج از کشور به همت مرکز تحقیقات سیاست‌گذاری سلامت دانشگاه علوم پزشکی شیراز در حال برگزاری است.
کامران باقری لنکرانی رئیس این سمینار گفت: برنامه‌ریزی بر روی سلامت همراه می‌تواند زمینه‌ای را فراهم نماید که مردم راحت‌تر از خدمات سلامت استفاده کنند اما این نکته قابل‌توجه است که این فناوری نمی‌تواند جایگزین خدمات بالینی شود ولی موجب می‌شود که خدمات بالینی عمق و تأثیر بیشتری یابد.
رئیس سمینار بین‌...

۱۳:۲۵ - ۱۳۹۴/۲۹/ارديبهشت
به گزارش سایبربان

معاون وزیر بازرگانی آمریکا، بروس اندروز (Bruce Andrews)، گفت: «این مرکز برای مشارکت میان بخش دولتی و خصوصی است که اقداماتی نظیر آموزش کارمندان، آزمایش فناوری‌های جدید و شبیه‌سازی حملات سایبری و تبادل نظرات میان رهبران شرکت‌ها، نمایندگان مقامات و متخصصین سایبری غیرنظامی را انجام می‌دهد. قسمتی از بودجه این مرکز توسط سازمان تجارت و توسعه آمریکا (US TDA) و شرکت آمریکایی امنیت رایانه فدلیس سایبر سکیوریتی (Fedelis Cybersecurity) تأمین می‌شود. این مرکز جدید نشان می‌دهد که چگونه نمایندگان شرکت‌ها و مؤسسات...

۱۳:۱۵ - ۱۳۹۴/۲۹/ارديبهشت
به گزارش سایبربان

یک گروه تحقیقی سامانه‌ای جدید طراحی کردند که دستیابی به رمزهای عبور را برای هکرها دشوار می‌کند. این سامانه در کنفرانس برنامه‌های امنیتی رایانه سال 2015 که در لس‌آنجلس برگزار شد، ارائه گردید. این کنفرانس سالیانه یک‌بار در نقاط مختلف جهان برگزار می‌شود که در آن کارشناسان و محققان امنیتی و رایانه‌ای گرد هم می‌آیند.
یکی از دانشجویان مقطع دکترای دانشگاه پوردو هند، محمد المشکاه (Mohammed Almeshekah)، بیان کرد که هدف از ساخت این سامانه مقاومت در برابر هکرهایی است که رمزهای عبور را سرقت می‌کنند. این...

۱۱:۵۲ - ۱۳۹۴/۲۹/ارديبهشت
به گزارش سایبربان

به نقل از خبرگزاری مهر، هکرها با استفاده از تروجان به سیستم‌های رایانه‌ای نفوذ کرده و امنیت سایبری شبکه‌های اینترنتی را تهدید می‌کنند. سالانه کشورهای مختلفی هدف هکرها و بدافزارها قرار می‌گیرند اما برزیل رتبه اول بیشترین تروجان‌های مخرب بانکی را به خود اختصاص داده است. نتایج تحقیقات منتشرشده حاکی از آن است که هکرهای سایبری از یک برنامه اجرایی برای پخش تروجان‌ها استفاده می‌کنند که دارای جزئیات بسیار پیچیده‌ای است.

تحقیقات شرکت ESET نشان می‌دهد، برنامه‌...

۱۱:۲۷ - ۱۳۹۴/۲۹/ارديبهشت
به گزارش سایبربان

اجلاس GCCS ازجمله بزرگ‌ترین اجلاس‌های امسال بود که ترکیبی از نمایندگان دولت‌ها، بخش‌های خصوصی و غیرنظامی، سازمان‌های بین‌المللی، شرکت‌های فناوری و امنیتی و متخصصین دانشگاه‌ها در آن شرکت کردند. سه دوره‌ی قبلی این اجلاس به ترتیب در لندن، بوداپست و سئول برگزار شد.

اهداف این اجلاس به‌قرار ذیل بود:

    بهبود سطح همکاری در فضای سایبر؛ این همکاری‌ها درزمینه‌ی مبارزه، تعقیب مجرمین سایبری و اتخاذ معیارهایی برای امنیت در اینترنت می‌شود.

    بهبود و ارتقای توانایی‌های سایبری و ارائه‌ی...

۱۰:۴۵ - ۱۳۹۴/۲۹/ارديبهشت