به گزارش سایبربان

این پیام توسط نرم افزار پیام رسان واتس آپ منتشر شده است. در متن این پیام آمده است که شما یک پیام حاوی یک فایل صوتی دریافت کرده‌اید. این پیام در حقیقت یک بدافزار است که توسط این نرم‌افزار پیام‌رسان منتشر شده است. در عنوان این پیام، نام یکی از کسانی آورده شده است که مشخصات آن در قسمت کاربران گوشی فرد قربانی قرار گرفته است.
همچنین این پیام حاوی یک فایل زیپ شده یا فشرده شده است که پیام صوتی ضبط شده در این فایل زیپ شده قرار گرفته است. بعد از دانلود و بازکردن این فایل زیپ شده، بدافزار مذکور بر روی...

۱۸:۱۴ - ۱۳۹۴/۲۷/ارديبهشت
به گزارش سایبربان

به نقل از سی نت، این ربات توسط سامی کامکار طراحی‌شده است. ربات مذکور مجهز به الگوریتم خاصی برای شناسایی ترکیب رمزی قفل‌های مختلف بوده و می‌تواند به‌سرعت احتمالات موجود در این زمینه را حدس بزند.

با توجه به متن‌باز بودن این ربات طراحی و ساخت آن توسط دیگر افراد در صورت بهره‌مندی از دانش مربوطه به‌سادگی ممکن است. این هکر و محقق امنیتی قبلاً نیز طرح‌های مشابهی را در این زمینه به اجرا گذاشته و ازجمله زنگ‌های در بی‌سیم را هک کرده است....

۱۶:۲۲ - ۱۳۹۴/۲۷/ارديبهشت
به گزارش سایبربان

به نقل از خبرگزاری مهر، کمپانی‌ها و شرکت‌های مختلف اپلیکیشن‌های بسیاری را تولید و روانه بازار فناوری می‌کنند تا بتوانند نگاه مخاطبان بیشتری را با خود همراه سازند. یکی از اپلیکیشن‌هایی که در سال‌های اخیر توانست مخاطبان بی‌شماری را به خود جلب کند، اپلیکیشن استارباکس «Starbucks» است.

استارباکس را می‌توان پیشگام در صنعت پرداخت الکترونیک و همین‌طور پرداخت موبایلی دانست. این اپلیکیشن برای اولین بار به کاربران آمریکایی اجازه داد تا پرداخت هزینه‌های خود را...

۱۶:۰۶ - ۱۳۹۴/۲۷/ارديبهشت
به گزارش سایبربان

به نقل از ایسنا، حملات پی‌درپی مهاجمان ناشناس به سامانه‌ی فن‌آوری اطلاعاتی مجلس فدرال آلمان (German Bundestag lower house of parliament) تا شامگاه جمعه همچنان ادامه داشته است. کارشناسان کامپیوتری مجلس فدرال مجلس، ازاین‌رو ارتباطات بخشی از شبکه‌های سامانه‌ اصلی را متوقف ساخته‌اند.

اشپیگل‌ آنلاین می‌نویسد که اطلاعات ذخیره‌شده‌ی مربوط به "کمیسیون تحقیق" درباره‌ی همکاری چندین ساله‌ سرویس اطلاعاتی آلمان...

۱۵:۵۹ - ۱۳۹۴/۲۷/ارديبهشت
به گزارش سایبربان

شرکت کوآلکوم از ساخت تراشه‌های تازه‌ای خبر داده که برای استفاده در محصولات سازگار با نسل جدید اینترنت موسوم به اینترنت اشیا قابل‌استفاده است.
به نقل از خبرگزاری فارس، این تراشه‌ها که QCA401x و QCA4531 نام دارند از حافظه بیشتری برخوردار بوده و می‌توانند طیف گسترده‌ای از درخواست‌ها را پاسخ دهند.
کوآلکوم اعلام کرده که در آینده محصولات بیشتری را برای همگام شدن با دنیای اینترنت اشیا تولید می‌کند و تراشه‌های این شرکت همگی از فناوری بی‌سیم...

۱۵:۱۳ - ۱۳۹۴/۲۷/ارديبهشت
به گزارش سایبربان

دولت چین به‌منظور برداشتن گامی بزرگ برای بالا بردن سرعت دسترسی به اینترنت و کاهش هزینه‌ها و درنتیجه افزایش تعداد کاربران آنلاین اینترنت در چین به اپراتورهای ارائه‌کننده اینترنت فشار آورد.

در هفته جاری سه اپراتور مخابراتی چین به‌منظور تحقق اهدافی نظیر گسترش پهنای باند و کاهش هزینه‌ها برای مشتریان طرح‌هایی را ارائه کردند، این موضوع یک ماه پس از انتخاب نخست‌وزیر چین صورت گرفت، زیرا نخست‌وزیر چین در سخنرانی‌های خود گفته بود این کشور نیاز به‌سرعت بالاتری برای دسترسی کاربران به...

۱۴:۴۲ - ۱۳۹۴/۲۷/ارديبهشت
به گزارش سایبربان

ایالات متحده آمریکا لایحه‌ای جدید با موضوعیت هک کردن سامانه شرکت‌ها، نهادها و غیره، تصویب کرد که البته بسیار عجیب به نظر می‌رسد. مطابق این قانون جدید اگر هک سامانه توسط خود شخص انجام بگیرد، عملی غیرقانونی به حساب می‌آید که در صورت دستگیری، شخص هکر مجازات قانونی خواهد شد، اما اگر شخص هکر، کس دیگری را به خدمت خود درآورد و او را ملزم به ارتکاب جرم کند دیگر غیرقانونی نخواهد بود و مجازات برای او در نظر گرفته نمی‌شود. اجرا شدن این لایحه، عواقب و خسارات جبران ناپذیری را بر جای خواهد گذاشت.

...
۱۴:۲۲ - ۱۳۹۴/۲۷/ارديبهشت
به گزارش سایبربان

یکی از مقامات سایبری پلیس فدرال آمریکا (FBI) اظهار داشت که با توجه به پیچیده‌تر شدن حملات سایبری و پیشرفت هکرها در سراسر دنیا، نقض داده‌ها در ایالات‌متحده به‌طور چشمگیری افزایش‌یافته است.

معاون بخش سایبری پلیس فدرال آمریکا، جیمز ترینور (James Trainor)، بیان کرد: «ما در شرایط معمول، هر سه هفته یک‌بار نقض داده‌های جدید و در مقیاس بزرگ را بررسی می‌کنیم، اما در حال حاضر این بررسی‌ها به دو تا سه روز یک‌بار کشیده شده است.»

...
۱۴:۲۰ - ۱۳۹۴/۲۷/ارديبهشت
به گزارش سایبربان

به نقل از خبرگزاری فارس، مقامات آمریکایی خبر دادند یک هکر توانسته چندین بار در جریان پرواز با هواپیماها به سیستم‌های امنیتی هواپیماهای آمریکا نفوذ کند.

پایگاه استرالیایی سیدنی مرنینگ هرالد به نقل از دفتر تحقیقات فدرال آمریکا خبر داد که یک کارشناس رایانه‌ای مطرح و هکر آمریکایی توانسته در سال‌های 2011 تا 2014 به سیستم‌های رایانه‌ای و امنیتی هواپیماهای آمریکایی نفوذ کند.

کریس رابرتس در ماه فوریه...

۱۱:۳۴ - ۱۳۹۴/۲۷/ارديبهشت
به گزارش سایبربان

اکنون این تصمیم توسط اپراتورهای تلفن همراه در اروپا پس از تخمین درآمد 69 میلیارد دلاری این شرکت‌ها در سال 2015 گرفته‌شده است. این میزان درآمد که با توجه به تصمیم این اپراتورهای بزرگ در حوزه ارائه خدمات تلفن همراه در اروپا صورت گرفته، تا در سال 2015 این میزان درآمد توسط این سایت‌ها کسب نگردد. قرار بود بخشی از این سودآوری‌های تبلیغاتی به این اپراتورها پرداخت گردد، اما در پی عدم تمایل این سایت‌ها در پرداخت مبالغی به اپراتورها، اکنون این سایت‌ها با زیان میلیاردی روبرو شدند.

...

۱۱:۰۰ - ۱۳۹۴/۲۷/ارديبهشت