به گزارش سایبربان

این ادعایی است که وزارت دفاع آمریکا (DOD) در جدیدترین گزارش خود با عنوان تحولات نظامی و امنیتی جمهوری خلق چین در سال 2015 منتشر کرده است. مقامات آمریکایی، ماه‌هاست که تبلیغات گسترده‌ای را برای بزرگنمایی و اغراق در زمینه توان سایبری کشورهایی نظیر چین، روسیه، کره شمالی و جمهوری اسلامی ایران آغاز کرده‌اند. همزمانی این گونه فعالیت‌های آمریکا با تصویب لایحه تحریم کشورهای مهاجم سایبری توسط اوباما و یا همکاری مشترک آمریکا با ژاپن و تلاش گسترده این کشور برای ورود موضوع حملات سایبری به سازمان ملل، می‌تواند...

۱۸:۴۶ - ۱۳۹۴/۲۱/ارديبهشت
به گزارش سایبربان

کره جنوبی هم راستا با تلاش مقامات آمریکایی در بزرگنمایی خطر سایبری کره شمالی و بسیج افکار عمومی بر علیه مقامات پیونگ یانگ، این بار دست به تشکیل اجلاسی در راستای مقابله با تهدید سایبری کره شمالی زده است.
موسسه کره‌ای لیبرال دموکراسی در سئول (KILD)، به تازگی میزبان سمیناری در رابطه با تشخیص راه‌حل‌ها در فضای سایبری و تهدیدات ملی بوده است که محور اصلی این همایش بررسی عمیق‌تر فناوری‌های هکری کشور کره شمالی و تهدیدات آن برای کره جنوبی بوده است.
پارک چون شیک (Park Chun Shik)، رییس قبلی موسسه...

۱۷:۴۱ - ۱۳۹۴/۲۱/ارديبهشت
به گزارش سایبربان

پلیس فدرال آمریکا (FBI) دو برنامه‌نویس رایانه را به دلیل فروش غیرقانونی نرم‌افزارهای هک شده به مردم دستگیر کرد. این دو شخص مسئول ساخت نرم‌افزاری به نام "فوتوبوکت" (Photobucket) بودند. این نرم‌افزار هک شده به کاربران آن اجازه می‌دهد تا به عکس‌های شخصی و خصوصی کاربران دیگر این نرم‌افزار که از آن جهت ذخیره‌سازی عکس‌های خود استفاده می‌کنند، دسترسی داشته باشند. فوتوبوکت نرم‌افزاری است که کاربران آن عکس‌ها، فیلم‌ها و اطلاعات شخصی خود را به دلیل امنیت...

۱۵:۵۰ - ۱۳۹۴/۲۱/ارديبهشت
به گزارش سایبربان

دانشگاه ایالت کانزاس دوره آموزشی امنیت سایبر پهباد برگزار می‌کند. این دوره از ماه ژوئن امسال آغاز می‌شود. دانشجویانی که در دوره کارشناسی ارشد پردیس این دانشگاه که واقع در شهر سالینا است، ثبت‌نام کردند می‌توانند در این دوره شرکت کنند. همچنین کلاس‌های دوره مذکور به‌صورت آنلاین برگزار می‌شود. کرت بارنهارت (Kurt Barnhart)، رئیس انجمن تحقیق پردیس این دانشگاه بیان کرد که دانشجویان ما باید درک بهتری از آسیب‌پذیری‌های سامانه‌های کنترل پهباد داشته باشند و بدانند که چگونه باید از آنها در برابر حملات حفاظت...

۱۵:۳۲ - ۱۳۹۴/۲۱/ارديبهشت
به گزارش سایبربان

یک مقام ارشد وزارت بازرگانی آمریکا اعلام کرد که آمریکا بیست گروه را برای یک مأموریت امنیت سایبر به رومانی و لهستان می‌فرستد. زمان این مأموریت از روز یازدهم الی سیزدهم ماه می است. البته نکته مهمی که در اینجا وجود دارد، برگزاری اجلاس امنیت سایبر در شهر بخارست، همزمان با ایام این مأموریت است. برخی از خبرگزاری‌های غربی مدعی شدند که شرکت‌های انرژی در آمریکا، لهستان، رومانی، اسپانیا، فرانسه و ایتالیا در سال گذشته موردحمله سایبری قرار گرفتند و این حملات از جانب روسیه بود. به همین دلیل می‌خواهند با این...

۱۱:۳۷ - ۱۳۹۴/۲۱/ارديبهشت
به گزارش سایبربان

با توجه به اینکه خلاف‌کاران  سایبری در حال تکامل‌اند،  متصدیان امنیت  فناوری اطلاعات و محیط سایبری باید محتاط باشند.
به نقل از سازمان فناوری و اطلاعات، بر اساس گزارش ئی.ویک، این موضوع یکی از پیام‌های جلسه‌ای به میزبانی تحلیلگران مؤسسهٔ اس‌اِی‌ان‌اس (SANS institute) در کنفرانس جاری آر اس اِی (RSA) بود.
اد اسکودیس از آموزشیاران مؤسسهٔ اس اِی ان اس و مدیرعامل شرکت کانتر هک چلنجز (Counter Hack Challenges) در این...

۱۰:۱۹ - ۱۳۹۴/۲۱/ارديبهشت
به گزارش سایبربان

به نقل از خبرگزاری ایسنا، ابداع جدید «احسان فرخنده»، «برایان شیدل» و «شین جان چوی» می‌تواند به شکل اطلاعات قابل خوانش توسط دستگاه مانند بارکد، جزئیات ایمنی یا کدهای کیوآر باشد که برای کاربران بی‌معنی محسوب می‌شود.

ایده جدید بر این اساس است که آیفون‌ها در آینده از دو نمایشگر برخوردار باشند که یکی توسط کاربر قابل‌مشاهده بوده و دیگری به شکل نامرئی در زیر آن به انتقال داده‌های مخفی بپردازد.

این مفهوم موسوم به «انتقال نور نامرئی از...

۰۹:۰۶ - ۱۳۹۴/۲۱/ارديبهشت
به گزارش سایبربان

این کنفرانس که موقعیتی برای در میان گذاشتن آخرین اطلاعات داخلی مایکروسافت با اهالی رسانه و فعالان حوزه IT در آمریکا محسوب می‌شود و درواقع برخلاف کنفرانس Build این گردهمایی محفلی است نسبتاً غیر فنی که امسال طرفداران زیادی را به خود جلب کرده است. برخی معتقدند علت اصلی این امر مدیریت تغییر در مدیریت این شرکت است. 

ساتیا نادلا مدیر مایکروسافت، در کنفرانس امسال به‌صراحت اعلام کرد که مدت‌هاست این ایده را با دستیاران خود در میان...

۰۸:۴۵ - ۱۳۹۴/۲۱/ارديبهشت
به گزارش سایبربان

با گذر زمان به‌خصوص در چند سال گذشته، روش‌های استفاده‌شده توسط هکرها بهتر و پیچیده‌تر شده‌اند به صورتی که به‌منظور پیاده‌سازی آن نیاز به زمان بیشتری است. استفاده از قدرت پردازنده کارت گرافیک یکی از این روش‌های جدید است.

محققان امنیتی دو نوع بدافزار را شناسایی کرده‌اند که به‌جای استفاده از CPU از قدرت Graphic Processor Unit یا GPU استفاده می‌کند تا قدرت محاسبات و مخفی‌کاری خود را بالا ببرد.

...
۰۰:۱۴ - ۱۳۹۴/۲۱/ارديبهشت