به گزارش سایبربان

احتمالاً این میزان اطلاع‌رسانی نسبت به استفاده از پیام‌رسان بهتر در ابتدا بسیار مفید به نظر می‌رسد و نشأت‌گرفته از دلسوزی برخی کاربران برای اطرافیان خود است ولی عامدانه و یا از روی دلسوزی باید به این موضوع اشاره شود که بسیاری از مسائل در این اطلاع‌رسانی‌ها توسط منابع پیام عامدانه پنهان باقی خواهد ماند.

ازجمله این اطلاعاتی که در این پیام‌ها از آن ذکری به عمل نیامده است، می‌توان به موارد زیر اشاره نمود:

1- عدم محدودیت در حجم فایل...

۲۰:۱۵ - ۱۳۹۴/۲۰/ارديبهشت
به گزارش سایبربان

مرکل ضمن اشاره به اینکه تبادل اطلاعات با آمریکا در رابطه با این موضوع ادامه دارد تأکید کرد جاسوسی کشورهای دوست و همسایه علیه یکدیگر برازنده نبوده و کار درستی نیست

نخست‌وزیر آلمان ضمن اشاره به اینکه از امکان کنترل سازمان اطلاعات آلمان برخوردار بوده و این امری بسیار مهم است گفت از سوی دیگر وظایف سرویس‌های مخفی برای تأمین امنیت لازم و ضروری است و باید مخفی بماند

آنگلا مرکل گفت: مابین امنیت و...

۱۸:۰۸ - ۱۳۹۴/۲۰/ارديبهشت
به گزارش سایبربان

به نقل از خبرگزاری تسنیم، آدرس آی‌پی (IP = Internet Protocol Address) شناسه‌ای است که به هر دستگاه متصل به اینترنت یا شبکه‌ای که از پروتکل اینترنت استفاده کند، داده می‌شود. این شناسه کاملاً مجزا بوده و پروتکل به‌وسیله آن می‌فهمد که داده‌ها یا درخواست‌ها به کدام کامپیوتر فرستاده یا از کدام‌یک دریافت خواهد شد.

با توجه به افزایش دستگاه‌هایی که از پروتکل اینترنت استفاده می‌کنند، در آینده نزدیک هیچ آی پی آدرس نسخه ۴ آزادی باقی...

۱۵:۲۴ - ۱۳۹۴/۲۰/ارديبهشت
به گزارش سایبربان

این گروه هکری که به نام «تیم هاگاش» (Hagash Team) معروف است، آدرس‌های پست الکترونیک و رمز عبور ایمیل‌های هشت تن از کارکنان اداره پلیس بالتیمور به همراه آدرس IP برخی از سامانه‌های مورداستفاده این اداره را بر روی یک وب‌سایت اینترنتی منتشر کرد.
این حمله هکری به دنبال اعتراض‌های مردم در بزرگ‌ترین شهر ایالت مریلند یعنی بالتیمور انجام شد. این اعتراض‌ها به دلیل کشته شدن جوان بیست‌وپنج‌ساله آمریکایی، «فردی گری» (Freddie Gray) در بازداشتگاه به دست پلیس شهر مریلند انجام شد. شش تن از افسران دخیل در این...

۱۵:۰۳ - ۱۳۹۴/۲۰/ارديبهشت
به گزارش سایبربان

در این مقاله سعی داریم به نکات قابل‌تأملی که شاید از دیدگاه بسیاری از مخاطبان این شبکه‌ها جامانده باشد اشاره‌کنیم.

وایبر به‌عنوان یک نرم‌افزار پیام‌رسان باقابلیت ارسال پیام‌های صوتی، متنی و تصویری هم‌اکنون توانسته در مدت‌زمان کمی پس از تولید یعنی از سال 2010 تا ابتدای سال 2015، دویست میلیون کاربر را در سراسر جهان را به خود جلب کند.

جالب است بدانید ایده این پیام‌رسان در ابتدا توسط 4 نفر از اعضای ارتش اسرائیل برای ارتباط درونی میان سربازان مطرح شد و مدتی نیز...

۱۴:۴۱ - ۱۳۹۴/۲۰/ارديبهشت
به گزارش سایبربان

این باج افزار از طریق پیام‌های ایمیل کوتاه منتشر می‌شود و در قالب یک فایل پیوست شده که ظاهراً یک رزومه است به کارمندان بررسی‌کننده رزومه‌ها ارسال می‌شود و از آنها درخواست می‌کند تا آن را دانلود کنند.
این پیام خیلی کوتاه و قانونی به نظر می‌رسد.
هنوز مشخص نیست که آیا این حملات هدفمند هستند یا اینکه هکرها تعداد زیادی از آنها را از طریق ایمیل ارسال می‌کند تا اینکه شاید قربانی پیدا کنند.
هکرها برای اینکه فعالیت‌هایشان مشکوک به نظر نرسد، توضیح مختصری راجع به کارجویان درون متن ایمیل نوشته...

۱۴:۳۲ - ۱۳۹۴/۲۰/ارديبهشت
به گزارش سایبربان

با توجه به ماشین‌های فوق پیشرفته امروز و با توجه به پیشرفت روزانه فناوری در سراسر جهان، این امکان وجود که دارد که ماشین‌ها نیز مانند رایانه‌ها و گوشی‌های هوشمند هک شوند.
مجله آمریکایی کانسیومرریپورتس (Consumer Reports) از یک آزمایش که توسط اداره ملی تأمین امنیت بزرگراه‌ها (NHTSA) انجام شد، خبر داد. اداره ملی تأمین امنیت بزرگراه‌ها قسمتی از وزارت ترابری آمریکا است که وظیفه آن کنترل ترافیک و کاهش تصادفات و خسارات مالی و جانی در این کشور است.
در این آزمایش یک لپ‌تاپ درون اتومبیل قرار می‌...

۱۴:۰۴ - ۱۳۹۴/۲۰/ارديبهشت
به گزارش سایبربان

غول تجارت الکترونیک چین که پیش‌ازاین با سرمایه‌گذاری بر روی سرویس‌هایی نظیر Ouya، Meizu،SnapChat توانسته بود سود کلانی به دست آورد اکنون به دنبال تسخیر فضاهای مناسب تجارت الکترونیک در دنیا است.

...

۱۳:۲۷ - ۱۳۹۴/۲۰/ارديبهشت
به گزارش سایبربان

کره جنوبی ادعا کرد که کره شمالی با افزایش نیروی انسانی خود در نظر دارد که توانایی‌های جنگ سایبری خود را بالا ببرد. یکی از مقامات نظامی کره جنوبی گفت: «کره شمالی با استخدام شش هزار و هشت‌صد هکر، هزار و هفت‌صد متخصص و پنج هزار و صد گروه پشتیبانی موافقت کرده است. به نظر می‌رسد کره شمالی برای جنگ آنلاین، نیروهای خود را افزایش می‌دهد. این کار در کنار برنامه‌های موشکی و هسته‌ای این کشور است.» این تعداد، ۹۰۰ نفر بیش‌تر از تعدادی است که بخش فرماندهی سایبری سئول در ماه اکتبر سال گذشته گزارش داده بود.
...

۱۱:۴۵ - ۱۳۹۴/۲۰/ارديبهشت
به گزارش سایبربان

کمیته اجرایی شهر هوشمند دبی (Smart Dubai Executive Committee) از مجهز شدن اماکن عمومی این شهر به وای فای تا آخر امسال خبر داد. دبی با مجهز کردن خود به سرویس وای فای در اماکن عمومی قصد دارد که شهروندان، دسترسی ایمن‌تر و مطمئن‌تری به اینترنت داشته باشند. مرکز مخابرات این شهر در مورد تجهیز بیش از ۳۰۰ منطقه به سرویس وای فای تا آخر امسال اظهار امیدواری کرد. یکی از مقامات اجرایی دبی گفت: «اقدام به تجهیز دبی به وای فای، یک‌قدم برای تبدیل این شهر به هوشمندترین شهر دنیا است.»
یکی از نکاتی که در اینجا...

۱۰:۱۴ - ۱۳۹۴/۲۰/ارديبهشت