به گزارش سایبربان

به دنبال افزایش توانایی‌های کشورهای مختلف در عرصه حملات سایبری سازمان‌های اطلاعاتی فرانسه، در رأس آنها اداره کل امنیت خارجی فرانسه (General Directorate for External Security) در حال تلاش برای افزایش قدرت سایبری این کشور است.
اداره کل امنیت خارجی فرانسه (DGSE) سازمان اطلاعات خارجی فرانسه است، درواقع این سازمان مهم‌ترین سازمان اطلاعاتی فرانسه است. اداره کل امنیت خارجی فرانسه همانند دیگر سازمان‌های اطلاعاتی فرانسه زیر نظر وزارت دفاع فرانسه فعالیت می‌کند.
بر اساس اطلاعات منتشرشده از اسناد...

۱۹:۰۹ - ۱۳۹۴/۱۹/ارديبهشت
به گزارش سایبربان

مدیریت مجموعه شرکت‌های منطقه‌ای آلاسکا در آمریکا در تلاش است تا 3.8 میلیون دلاری را که از آنها سرقت شده و به حسابی در هنگ‌کنگ واریز شده است، از روش‌های قانونی بازیابی کنند و به این مجموعه برگردانند. مقامات دولتی این منطقه ادعا می‌کنند که این میزان پول در طی یک حمله سایبری از آنها به سرقت رفته است.
آنها می‌گویند که در طی این حمله، تعدادی از شرکت‌ها مورد یک حمله موفقیت‌آمیز سایبری قرار گرفتند و احتمال دارد که این حمله از یک کشور آسیایی و یا اروپای شرقی سازمان دهی شده باشد.
یکی از مقامات...

۱۸:۵۳ - ۱۳۹۴/۱۹/ارديبهشت
به گزارش سایبربان

وبگاه یکی از شبکه‌های رادیویی فنلاند به نام رادیو راپو (RAPU) که دفتر آن در شهر هلسینکی فنلاند قرار دارد مورد حمله اختلال سرویس توزیع شده قرار گرفت. این حملات زمانی صورت گرفت که این شبکه رادیویی اقدام به پخش برنامه‌هایی در مورد بحران درگیری در اوکراین نموده بود.
همزمان با این حمله سایبری برخی از منابع خبری ادعا کردند که گزارش‌هایی از جانب روسیه منتشر شده است مبنی بر این که این شبکه رادیویی اقدام به تبلیغات ضد روسیه در بحران اوکراین نموده است. نوع اعلام این خبر مبین این مطلب است که نویسنده قصد...

۱۷:۲۴ - ۱۳۹۴/۱۹/ارديبهشت
به گزارش سایبربان

بر اساس یافته‌های این گزارش، به نظر می‌رسد که این تعداد قربانی به‌اندازه‌ای نبوده است که قربانیان را مجاب کند که رفتار خود را در فضای سایبری تغییر دهند. به‌طوری‌که نیمی از این قربانیان برای تغییر رفتار خود هیچ‌گونه اقدامی نکرده‌اند.
در گزارش منتشرشده توسط مجله آمریکایی Consumer Reports، بیان‌شده است که نسبت به سال 2013، بیست‌وهشت درصد رشد در حملات سایبری در کشور آمریکا وجود داشته است.
بر اساس گزارش منتشرشده مرکز آمریکایی منابع سرقت هویت (Identity Theft Sources)، در سال 2014، 783 مورد...

۱۵:۳۱ - ۱۳۹۴/۱۹/ارديبهشت
به گزارش سایبربان

کارشناسان امنیتی شرکت زی‌اسکیلر (zScaler) گروهی از هکرها را کشف کردند که به‌وسیله آسیب‌پذیری سامانه مدیریت وردپرس اعتبار و اطلاعات کاربران آن را به سرقت می‌بردند. اسکالر یک شرکت امنیتی است که امنیت اینترنت، سایت‌ها و شبکه‌ها را تأمین می‌کند. همچنین این شرکت در اکتشاف آسیب‌پذیری‌ها و تولید آنتی‌ویروس نیز فعالیت دارد.
این هکرها به‌وسیله یک در پشتی (backdoor) این سرقت را انجام می‌دادند. به این صورت که به‌محض وارد شدن کاربر از طریق صفحه ورود به سامانه (login page) اطلاعات ورود وی را رمزگذاری و به...

۱۵:۱۲ - ۱۳۹۴/۱۹/ارديبهشت
به گزارش سایبربان

در نمایشگاهی که جمعه این هفته در شهر نیویورک شروع به کارکرد، بزرگ‌ترین شرکت‌های حوزه فناوری‌های هوشمند شرکت کردند، ای‌تی‌اند‌تی (AT&T) نیز همانند سال‌های گذشته با محصولات جدیدی در این حوزه شرکت نمود که ازجمله مهم‌ترین فناوری‌هایی که به این نمایشگاه‌ آورد می‌توان به موارد زیر اشاره نمود.

ارتباط میان اتومبیل و خانه به‌صورت هوشمند

این سامانه که بر مبنای اتصال بخش‌های کنترلی خانه و ماشین به اینترنت بنا گذاشته‌شده است...

۱۵:۰۸ - ۱۳۹۴/۱۹/ارديبهشت
به گزارش سایبربان

گروه مهندسی رشته برق دانشگاه واشنگتن از آسیب‌پذیری نسل جدیدی از ربات‌ها که از شبکه‌های عمومی استفاده می‌کنند، خبر داد. این گروه اظهار داشت که استفاده این ربات‌ها از شبکه عمومی، ایجاد اختلال در آنها به‌وسیله یک حمله سایبری رایج را در پی خواهد داشت.
 یکی از کاندیدای مقطع دکترا در رشته مهندسی برق این دانشگاه، تامارا بوناکی (Tamara Bonaci)، گفت: "ما می‌خواهیم نسل جدیدی از ربات‌ها را به وجود آوریم که نسبت به تهدیدهایی که از آنها آگاه هستیم، آسیب‌پذیر نباشند. تهدیدهایی که ممکن است به یک بیمار،...

۱۳:۵۸ - ۱۳۹۴/۱۹/ارديبهشت
به گزارش سایبربان

به نقل از خبرگزاری تسنیم، چارلز هاروی اکلستون 62 ساله که برای کمیسیون تنظیم مقررات هسته‌ای آمریکا فعالیت می‌کرده، در جریان تحقیقات انجام‌شده توسط  پلیس فدرال تحت پیگرد قرارگرفته است. نامبرده سعی کرده است تا پس از ورود به یک سفارتخانه خارجی، اسناد و اطلاعات طبقه‌بندی‌شده هسته‌ای را واگذار کند.

این کارمند سابق وزارت انرژی آمریکا که به خاطر 4 مورد اتهام احتمالاً تا 50 سال زندان محکوم خواهد شد، قصد داشته تا در ازای دریافت پول،...

۱۳:۳۸ - ۱۳۹۴/۱۹/ارديبهشت
به گزارش سایبربان

چین در جدیدترین بررسی لایحه امنیت ملی خود به دنبال ایجاد یک حاکمیت سایبری است. این حاکمیت به این صورت است که به مقامات چین صلاحیت رسیدگی قضایی به فناوری اطلاعات سراسر چین را می‌دهد. همچنین در پیش‌نویس این لایحه آمده است که کشور چین قصد دارد سامانه‌های حفاظتی ملی برای اینترنت و امنیت اطلاعات تشکیل دهد و حاکمیت فضای اینترنت این کشور را حفظ کند.
ازجمله موادی که در این لایحه وجود دارد این است که چین باید امنیت و کنترل اینترنت، هسته فناوری اطلاعات، زیرساخت‌های حیاتی، اطلاعات مهم و سامانه‌های...

۱۳:۰۸ - ۱۳۹۴/۱۹/ارديبهشت
به گزارش سایبربان

در حال حاضر سرورهای کوچکی که به پردازنده  Xeon E7 V3مجهز شده‌اند، قرار است در آینده نزدیک جایگزینی باشند برای سروهای عظیمی که وظیفه‌شان پردازش داده‌هایی با الگوریتم پیچیده بوده است.

اینتل امیدوار است به‌زودی سرمایه‌گذاری‌های کلانی در حوزه تولید این پردازنده‌ها صورت گیرد و با توجه به اینکه ارائه خدمات ابری توسط شرکت‌های بزرگ به‌سرعت در حال رشد است و ازآنجایی‌که رکن اساسی فعالیت در این حوزه سرعت در پردازش داده‌ها است، احساس نیاز بیشتر نسبت به قبل وجود...

۱۱:۰۷ - ۱۳۹۴/۱۹/ارديبهشت