به گزارش سایبربان

وزیر ارتباطات هند در دیدار با یک هیات بلند پایه ژاپنی به رهبری وزیر اقتصاد این کشور در زمینه امن سازی جریان آزاد اطلاعات در بستر اینترنت و حفاظت از اطلاعات حساس دولتی گفتگو کردند.
هند به تازگی از ژاپن خواسته است تا به این کشور در مبارزه با جرائم سایبری، تروریسم سایبری و سرقت اطلاعات حساس دولتی کمک رسانی نماید. همچنین هند خواستار سرمایه گذاری هرچه بیشتر ژاپن در موضوع فناوری اطلاعات و ورود فناوری‌های نوین به کشور شده است.
یک منبع دولتی ژاپن در این زمینه گفته است که گفتگوهای طرفین در زمینه...

۱۹:۰۹ - ۱۳۹۴/۱۳/ارديبهشت
به گزارش سایبربان

هاردراک (Hard Rock) هتل‌های زنجیره‌ای در ایالات‌متحده و انگلیس است. این نقض اطلاعات توسط شرکت بین‌المللی هاردراک (HRI) تصدیق شد. شرکت هاردراک یک شرکت جدا از هتل‌های زنجیره‌ای آن است که پیش‌ازاین درباره این نقض اطلاعات هشدار داده بود.
نماینده‌ای از شرکت هاردراک بیان کرد: "ما از نقض اطلاعات در هتل‌های زنجیره‌ای هاردراک و کازینوها باخبر هستیم، اما از آن هیچ اطلاعاتی را فاش نکردیم و معتقدیم که این موضوع یک رویداد بی ارتباط با دیگر مسائل است."
این شکاف اطلاعاتی در اولین روز از ماه می توسط...

۱۵:۰۳ - ۱۳۹۴/۱۳/ارديبهشت
به گزارش سایبربان

اخیراً خبرگزاری کیودو نیوز (Kyodo News) در گزارشی اعلام کرد، بسیاری از شرکت‌های بزرگ ژاپن به دلیل نشت اطلاعات یا حملات سایبری دچار خسارت شده‌اند. گزارش خبرگزاری مذکور در ماه مارس با تحقیق بر روی صد شرکت پیشرفته‌ی فناوری صورت گرفت. درنتیجه بیش از نیمی از این شرکت‌ها در پاسخ خود اظهار کردند که طی پنج سال گذشته اطلاعات آنها نشت کرده است. یکی دیگر از دلایلی که برای نشت اطلاعات این شرکت‌ها ذکرشده، سهل‌انگاری مسئولین بوده است.
یکی دیگر از دلایل آن نیز کارمندان سابقی بودند که اطلاعات شرکت را از آن...

۱۰:۵۹ - ۱۳۹۴/۱۳/ارديبهشت
به گزارش سایبربان

به‌تازگی سازمان هوانوردی فدرال آمریکا سامانه‌ رایانه‌ای جهت کنترل ترافیک هوایی آمریکا ایجاد کرده که مطابق گزارش‌ها دچار آسیب‌پذیری و هدف برای هکرها است.
سازمان هوانوردی فدرال آمریکا گزارش داد که این سامانه جدید که ایی‌آر‌ای‌ام (ERAM) نامیده می‌شود، موجب شده است که احتمال ردیابی و هک شدن پروازها دو برابر شود، چراکه سامانه مذکور از دو میلیون کد برای پردازش داده‌های ترافیک هوایی استفاده می‌کند که این کدها می‌توانند آسیب‌پذیر باشند. همچنین این سامانه به‌عنوان یک بنیاد و اساس برای دیگر فناوری‌های...

۱۰:۱۴ - ۱۳۹۴/۱۳/ارديبهشت
به گزارش سایبربان

گروه هک CozyDuke، که یک Advanced Persistent Threat به شمار می‌رود، دارای شباهت‌های بسیاری با دیگر گروه‌های هک ازجمله MiniDuke، CosmicDuke و OnionDuke است. محققان امنیتی کسپراسکی اطلاعاتی را منتشر کردند که جزئیات حمله به کاخ سفید و وزارت خارجه امریکا را نشان می‌دهد.

بر اساس این گزارش طبق سنت نفوذ، هکرها ابتدا در ماه اکتبر به جمع‌آوری اطلاعات شبکه کاخ سفید و...

۰۷:۴۷ - ۱۳۹۴/۱۳/ارديبهشت