به گزارش سایبربان

کی‌ام‌پی (KPM: Kaspersky Password Manager) موجب می‌شود که اطلاعات کاربر در دستگاه‌های مختلف تحت ویندوز، مک، آندروید، آیفون و آی‌پد برای وی به‌صورت هم‌زمان، هماهنگ و قابل‌دسترس باشد، همچنین به‌وسیله این نسخه جدید، کاربر با کلمه عبوری که برای این نرم‌افزار انتخاب کرده‌ از طریق هرکدام از این دستگاه‌ها و در هر مکانی که باشد به آخرین اطلاعات محرمانه و کلمات عبور خود دسترسی خواهد داشت.

شرکت ایدکو نماینده آنلاین محصولات کسپرسکی اعلام...

۱۸:۰۰ - ۱۳۹۴/۰۹/ارديبهشت
به گزارش سایبربان

یک شرکت فنلاندی به نام کلیکی اوی (Klikki Oy) یک آسیب‌پذیری در سامانه ورد پرس کشف کرد. ورد پرس یک سامانه مدیریت محتوا برای سایت‌ها و وبلاگ‌ها است.

این آسیب‌پذیری به هکرها اجازه می‌دهد که کدهای مخرب را در قسمت نظرات سایت‌های مختلف ذخیره کنند، سپس زمانی که مدیر سایت وارد آن می‌شوند، می‌توانند سایت را به‌طور کامل از آن خود کنند.

این آسیب‌پذیری می‌تواند بر روی میلیون‌ها وب‌سایت سامانه ورد پرس تأثیر بگذارد. درواقع یک‌چهارم از 10 میلیون...

۱۶:۵۵ - ۱۳۹۴/۰۹/ارديبهشت
به گزارش سایبربان

بنا بر ادعای رسانه‌های غربی، این حمله احتمالاً کار مسئولین پکن است، اما اهداف و نیات این حملات هنوز مشخص نیست. بر اساس گزارش شرکت امنیتی فنلاندی F-Secure، کاربرانی که بر روی لینک «ورود به‌حساب فیس‌بوک» کلیک می‌کنند به دو وب‌سایت تصادفی دیگر هدایت می‌شوند. باوجوداینکه این حمله به‌سرعت در سطح اینترنت در حال رشد است و ویژگی ارتباطی فیس‌بوک (لینک ارتباط صفحه با فیس‌بوک) در وب‌سایت‌ها را سرقت کرده؛ اما به خود وب‌سایت فیس‌بوک هیچ‌گونه آسیبی وارد نکرده است. استفاده از فیس‌بوک در کشور چین، غیرقانونی است و...

۱۵:۳۰ - ۱۳۹۴/۰۹/ارديبهشت
به گزارش سایبربان

 کشور ترکیه ادعا کرد که حملات سایبری ایران موجب قطع رایانه‌ها، سامانه‌های فرودگاه‌ها، خطوط هوایی، بیمارستان‌ها، چراغ‌های راهنما، چراغ‌ها، آسانسورها، یخچال‌ها، آب و فاضلاب و همه‌چیز شد. به گزارش برخی خبرگزاری‌ها این حملات به دلیل ورود بدافزارهایی بود که به همراه ایمیل یا فلش وارد رایانه می‌شد. این فلش‌ها متصل به رایانه‌ای بودند که به‌نوعی به شبکه برق متصل بودند. همچنین گفته‌شده که این حملات به علت اظهارات اردوغان در مورد تهران بوده است. به‌علاوه این خبرگزاری اعلام کرد که ایران به بسیاری از کشورهای...

۱۳:۳۱ - ۱۳۹۴/۰۹/ارديبهشت
به گزارش سایبربان

به گزارش یک شرکت امنیتی در شهر بالتیمور ایالت مریلند آمریکا به نام لوکینگ گلس (Lookingglass)، یک گروه هکری در حال دستیابی به اطلاعات نظامی، برون‌مرزی و پلیس محلی اوکراین هستند تا بتوانند ایمیل‌های آنان را توسط بدافزارها باز کنند. این شرکت ادعا کرد که هدف از ایجاد این کمپین، استخراج یک دسته از اسناد طبقه‌بندی‌شده است که بتواند به جنگ زمینی علیه اوکراین به روسیه کمک کند. جیسون لوئیس (Jason Lewis) رئیس محققین این شرکت مثالی را در این زمینه زد. وی گفت در ماه ژانویه‌ی ۲۰۱۵ یک فایل متنی به زبان اوکراینی...

۱۱:۰۱ - ۱۳۹۴/۰۹/ارديبهشت
به گزارش سایبربان

به نقل از خبرگزاری فارس، این ربات که Raven II نام دارد به دنبال حمله‌ای ساده از نوع Dos از کنترل خارج‌شده است. با توجه به افزایش استفاده از ربات‌ها برای انجام فعالیت‌های پرستاری، پزشکی و آزمایشگاهی هک کردن آن‌ها و سوءاستفاده از این محصولات می‌تواند جان بیماران و سلامت افراد بستری‌شده را به خطر بیندازد.

موفقیت این حمله سایبری امنیت جراحی‌های روباتیک که از طریق اینترنت و از راه دور کنترل می‌شوند را با چالش‌...

۱۰:۳۷ - ۱۳۹۴/۰۹/ارديبهشت
به گزارش سایبربان

طی این لایحه قرار است به بخش عمده‌ای از فعالیت‌های ان‌اس‌ای در حوزه شنود و جمع‌‌آوری اطلاعات از طریق تماس‌های تلفنی در سراسر کشور پایان داده شود.

قانون جمع‌آوری اطلاعات سوابق کسب‌وکار و شنود تماس‌های تلفنی از بعد از حادثه 11 سپتامبر در آمریکا کلید خورد و تاکنون نیز ادامه پیداکرده است.

چندی است برخی از نمایندگان با استناد بر قانون آزادی و رعایت امنیت در فضای شخصی کاربران، معتقدند این روند می‌بایست پایان داده شود و قوانینی که در این حوزه وضع‌شده تغییراتی...

۱۰:۲۰ - ۱۳۹۴/۰۹/ارديبهشت
به گزارش سایبربان

شبکه‌های مخابراتی به عنوان جزء جدایی‌ناپذیر زندگی امروز بیش‌ترین سهم را در تبادل اطلاعات و اخبار بر عهده‌دارند. امروزه انتقال تماس، کنفرانس‌های تلفنی، نمایشگر شماره تلفنی و… همه و همه سرویس‌هایی هستند که از سوی مراکز مخابراتی و بر پایه شبکه‌های مخابراتی ارائه می‌شوند.

به نقل از جام جم آنلاین، درجایی که اطلاعات منتقل‌شده روی شبکه‌های کامپیوتری شکل صوتی به خود بگیرند «پروتکل صدا بر روی اینترنت» مطرح می‌شود البته شایان‌ذکر است که برای داشتن یک ارتباط از نوع صدا بر روی اینترنت...

۰۸:۴۳ - ۱۳۹۴/۰۹/ارديبهشت
به گزارش سایبربان

هکرهای روسی توانستند در حمله سایبری به سامانه‌های کاخ سفید، به ایمیل اوباما دست پیدا کنند. ماه نوامبر سال قبل میلادی نیز خیبری مبنی بر هک کاخ سفید منتشرشده بود، اما تأیید نشد که هکرهای روسی عامل آن بودند.

اما این بار محققان امنیتی مطمئن هستند که هکرهای روسی در پشت پرده این ماجرا هستند و توانسته‌اند به سامانه‌های کاخ سفید دسترسی پیدا کنند و داده‌های مهم ایمیل اوباما و دیگر کارکنان کاخ سفید را به دست آورند.

مقامات امریکا اعلام کردند، این هکرها همان هکرهای...

۰۸:۰۳ - ۱۳۹۴/۰۹/ارديبهشت