به گزارش سایبربان

شرکت آی‌تی‌وی، یکی از سرویس‌های عمومی-تجاری رسانه‌ای و تلویزیونی در انگلیس، گزارش داد که قطارهای این کشور در معرض خطر سرقت و تصادف هستند. این شرکت علت این آسیب‌پذیری را نصب آزمایشی سامانه علامت‌دهی دیجیتال که برای امنیت بیشتر خطوط راه‌آهن بود، اعلام کرده است.

طبق گزارشی از مشاور دولت انگلیس، دیوید استاپلز (David Stupples)، سامانه مدیریت ترافیک راه‌آهن اروپا (ETRMS) نسبت به بدافزارها آسیب‌پذیر است و هکرها می‌توانند به آن نفوذ...

۱۷:۴۱ - ۱۳۹۴/۰۷/ارديبهشت
به گزارش سایبربان

رئیس سابق سازمان امنیت ملی آمریکا، کیث الکساندر (Keith Alexander) که طی دهه اخیر، مقابله با تهدیدات سایبری را بر عهده داشت، در مورد عدم آمادگی آمریکا برای مقابله با حملات سایبری به زیرساخت‌های انرژی هشدار داد. همچنین وی افزود که ما به یک سیستم دفاعی هوایی برای حفاظت از تمام بخش‌های انرژی خود مثل نفت، نیروگاه‌های برق و شبکه‌های آن نیاز داریم. این رئیس بازنشسته، انگلیس، آمریکا، روسیه، ایران و رژیم صهیونیستی را جزء اداره‌کنندگان جنگ سایبری در بالاترین سطح برشمرد. به‌علاوه رئیس کنونی سازمان امنیت ملی،...

۱۷:۳۴ - ۱۳۹۴/۰۷/ارديبهشت
به گزارش سایبربان

حمله گسترده سایبری در سال 2007 میلادی به استونی سبب شد تا این کشور شیوه متفاوتی را برای مقابله با حملات سایبری اتخاذ نماید.
استونی گروهی از متخصصان داوطلب کامپیوتری را تحت عنوان ارتش دم‌اسبی (ponytail army) استخدام کرده است تا از کشور در برابر حملات سایبری محافظت کنند. نیروی ذخیره کشور یا همان انجمن دفاع از استونی دارای یک واحد سایبری است که متشکل از صدها شهروند داوطلب ازجمله معلمان، حقوق‌دانان و اقتصاددانان است.
این کشور 1.3 میلیون نفری از کشورهای حوزه دریای بالتیک، به عنوان یکی از...

۱۶:۵۸ - ۱۳۹۴/۰۷/ارديبهشت
به گزارش سایبربان

این آزمایش در فرودگاه Ornskoldsvik در شمال شرقی سوئد توسط یک هواپیمای مسافربری با سیستم کنترل از راه دور انجام پذیرفت و هواپیما در باند فرودگاه، بر زمین نشسته و سپس به پرواز درآورده شد.

این هواپیمای مسافربری در ۱۵۰ کیلومتری منطقه Sundsvall از سوی برج مراقبت فرودگاه کنترل می‌شد و در حین فرود از سوی دوربین‌های فیلم‌برداری و حس گرها لحظه به لحظه مورد نظارت قرار می‌گرفت....

۱۶:۰۴ - ۱۳۹۴/۰۷/ارديبهشت
به گزارش سایبربان

اینفوسیس (InfoSys) اکنون به عنوان یک شرکت هندی در سطح بین‌المللی خدماتی نظیر، مشاوره در توسعه اقتصادی کلان و توسعه بازار‌ فناوری اطلاعات ارائه می‌دهد و شعبه اصلی این شرکت در شهر بنگلور هند واقع است.

این شرکت 34 ساله در حال حاضر با سرمایه گذاری در حوزه رایانش ابری، از طریق نظارت بر روی سلامت محصولات و خدمات، اقدام به ایجاد یک فضای امن برای مبادلات اقتصادی در بستر اینترنت کرده است.

با اینکه طبق گزارش‌های مالی، این شرکت تاکنون بابت...

۱۴:۳۴ - ۱۳۹۴/۰۷/ارديبهشت
به گزارش سایبربان

به نقل از ایسنا و به گفته محمود واعظی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، عبور از نسخه ۴ اینترنت و رسیدن به آی پی ورژن ۶ برای تعامل با دنیا یک الزام محسوب می‌شود و باید هرچه سریع‌تر از این مرحله عبور کنیم و این امر فقط نیازمند یک اقدام جمعی است.

به عقیده وی برنامه‌های پنجم توسعه و انتظارات مردم مهم‌ترین علت برای جلوگیری از گسترش شکاف تکنولوژی بین ایران و کشورهای دنیاست به‌گونه‌ای که عبور از آی پی ۶ بر اجرای طرح شبکه ملی اطلاعات هم تأثیرگذار است.

جهانگرد، رئیس سازمان فن‌آوری...

۰۹:۵۹ - ۱۳۹۴/۰۷/ارديبهشت
به گزارش سایبربان

طبق تحقیقاتی که گروه امنیتی این شرکت انجام دادند مشخص شد این نام امنی بین ماه‌های فوریه تا جولای سال 2014 رخ‌داده است.

کشف یک ناامنی در بخش ارائه‌کننده خدمات این شرکت، خبر از نفوذ عده‌ای را به این بخش که بدون اجازه در طول 5 ماه به اطلاعات شخصی مشترکان کالیفرنیایی دسترسی داشتند.

کارشناسان بر این باورند ایجاد این ناامنی به جهت باز کردن کدهای عبوری گوش‌های همراه و دسترسی به اطلاعات شخصی کاربران این شهر بوده است. تخمین زده‌اند بیش از 500 کاربر تلفن همراه در...

۰۹:۱۸ - ۱۳۹۴/۰۷/ارديبهشت
به گزارش سایبربان

محققان امنیتی در تلفن همراه سامسونگ و یک تلفن اندرویدی دیگر که از آن نام برده نشده است، آسیب‌پذیری شناسایی کرده‌اند که باعث می‌شود تا هکرها به پایگاه داده اثرانگشت‌های ذخیره‌شده دسترسی داشته باشند.

به‌منظور محافظت از پایگاه داده اثرانگشت‌ها، سامسونگ از رمزنگاری استفاده می‌کند، اما به دلیل وجود آسیب‌پذیری در این تلفن همراه، دقیقاً قبل از رمزنگاری ، هکر می‌تواند به اثرانگشت دسترسی داشته باشد.

تلفن‌های هوشمند از فناوری TrustZone به‌...

۰۷:۳۲ - ۱۳۹۴/۰۷/ارديبهشت