به گزارش سایبربان

یکی از کارشناسان امنیت شرکت لاکهیلد مارتین در زمینه امنیت سایبری صنعت نفت و گاز در امارات و سایر کشورهای منطقه می گوید:"بسترهای نرم‌افزاری صنعت نفت و گاز در خاورمیانه، دارای آسیب‌پذیری‌های بالقوه‌ای در برابر حملات سایبری فاجعه‌آمیز است."
اندرو وادس ورث (Andrew Wadsworth) مدیر فرآیند کنترل امنیت شرکت لاکهیلد مارتین و زمین‌شناس سابق که دارای 30 سال تجربه در زمینه نفت و گاز نیز هست در این باره گفته است:" برخلاف جنگ‌های سنتی و مرسوم، حملات سایبری به سامانه‌های نرم افزاری بخش صنعت و انرژی، یک خطر...

۱۷:۴۴ - ۱۳۹۴/۰۶/ارديبهشت
به گزارش سایبربان

مگنتو یک نرم‌افزار است که وب‌سایت‌های تجارت الکترونیک (e-commerce) را معرفی می‌کند و به‌وسیله آن می‌توان خرید یا فروش کالا را به‌صورت آنلاین انجام داد.

شرکت‌های امنیتی گزارش دادند که کاربران این نرم‌افزار باید از آخرین نسخه ارائه‌شده آن، استفاده کنند. چرا که هکرها در طی دو ماه گذشته یک آسیب‌پذیری در این نرم‌افزار یافتند که در حال حاضر در نسخه‌های قبلی موجود است.

نتانل روبین (Netanel Rubin)، یکی از اعضای گروه...

۱۵:۲۴ - ۱۳۹۴/۰۶/ارديبهشت
به گزارش سایبربان

موسسه آفریقایی امنیت اطلاعات (African Institute of Information Security: AIIS) از دولت نیجریه خواست تا نسبت به طبقه‌بندی سیاست‌ها، قوانین و برنامه‌ریزی‌های خود در زمینه حفاظت از اطلاعات شهروندان اقدام نماید.
کایوده اییناده (Kayode Eyinade)، یک متخصص و تحلیل‌گر امنیت سایبر این موسسه در کارگاهی دو روزه که در شهر آبوجای، پایتخت نیجریه برگزار شد، این موضوع را مطرح کرد و خواستار وضع قوانینی شد که بر اساس آن دولت قادر باشد تا مجرمان این عرصه را شناسایی و تنبیه نماید.
کایوده در ادامه افزود:«اگر...

۱۵:۱۵ - ۱۳۹۴/۰۶/ارديبهشت
به گزارش سایبربان

به نقل از روزنامه ایران، طی 14 روز نخست امسال، اینترنت کشور بیش‌ترین مشکلات را داشت و بخش اعظم شکایت‌ها به کندی سرعت مربوط می‌شد مرکز رتبه‌بندی اینترنتی الکسا سال گذشته ایرانی‌ها را با بیش از 11 درصد مشترکان، بزرگ‌ترین گروه مخاطبان وایبر اعلام کرد.

از چند روز قبل در حساب کاربری خود روی وایبر با مشکل مواجه شده‌ام. هر زمان که می‌خواهم مطلبی به دوستانم بفرستم پیغام خطا برایم ظاهر می‌شود و برای ارسال انواع مختلف پیام و برقراری تماس‌های صوتی، یا سرعت آن بسیار کم است یا...

۱۴:۵۹ - ۱۳۹۴/۰۶/ارديبهشت
به گزارش سایبربان

بعدازاینکه آمریکا کشور روسیه را متهم به حمله به کاخ سفید کرد و روسیه منکر شد، اتهام جدیدی را علیه روسیه مطرح کرد. موضوع اتهام این بود که هکرهای روسی به ایمیل‌هایی که بین کارمندان و رئیس‌جمهور این کشور بود، دست یافتند. بنابر گزارش برخی خبرگزاری‌ها یک‌بار هکرها به آرشیو فایل‌های کاخ سفید نفوذ کرده بودند و به‌آسانی توانستند به اطلاعات هر حزب داخلی یا خارجی بیرون از دولت دست پیدا کنند که به‌طور منظمی شامل ایمیل‌های ارتباطی با اوباما و کارمندان ارشد دفتر او می‌شد.
بسیاری از کارمندان ارشد دفتر...

۱۴:۱۹ - ۱۳۹۴/۰۶/ارديبهشت
به گزارش سایبربان

به نقل از خبرگزاری مهر، محمدرضا کشاورزی بابیان اینکه کمیسیون عالی ارتقای محتوای مرکز ملی فضای مجازی پس از ۱۰ جلسه بررسی در خصوص پیوست فرهنگی موبایل، به جمع‌بندی رسید، اظهار داشت: هم‌اکنون موضوع پیوست فرهنگی موبایل باند پهن به تصویب این کمیسیون رسیده است.

وی بابیان اینکه این پیوست فرهنگی مربوط به الزامات فرهنگی اپراتورها در حوزه موبایل باند پهن است که هم‌اکنون در کشور، نسل سوم و چهارم آن ارائه‌شده است، ادامه داد: این آیین‌نامه شامل ساختار و قالب کلی در سطح کلان در بخش...

۱۳:۲۹ - ۱۳۹۴/۰۶/ارديبهشت
به گزارش سایبربان

در پی حمله سایبری به سایت شخصی محمدرضا عارف، این سایت برای دقایقی هک شده بود که با پیگیری مسئولان فنی این سایت و جلوگیری از حملات سایبری هکرها، سایت عارف مجدداً به حالت عادی بازگشت.

به نقل از ایلنا، مسئولان سایت با محکوم دانستن تصاویر توهین‌آمیز و اختلاف‌برانگیز گفته‌اند که پس از شناسایی منشأ این حملات، اقدامات لازم برای پیگیری این مسئله انجام خواهند داد.

شایان‌ذکر است بر اساس این گزارش در پیامی که در صفحه اول...

۱۱:۵۸ - ۱۳۹۴/۰۶/ارديبهشت
به گزارش سایبربان

به نقل از پايگاه خبري تحليلي پارس، گسترش اينترنت زمينه‌اي را به وجود آورده که طيف وسيعي از اطلاعات بدون هيچ‌گونه محدوديتي و فراتر از مرزهاي جغرافيايي در سراسر جهان منتشر شود و به نحو چشمگيري به يک رسانه ارتباطي و اطلاعاتي تبديل شود. ضمن اينکه مخاطبان و کاربران اينترنت هم به همان اندازه افزايش مداومي داشته‌اند. خصوصيت و ويژگي اينترنت و سهولت انتشار مطالب و اطلاعات و علاوه بر آن راحتي دستيابي به منابع اطلاعاتی در وب اعم از متن، صوت و تصوير و داده‌هاي گرافيکي متنوع، به‌اندازه‌ای شدت...

۰۹:۰۵ - ۱۳۹۴/۰۶/ارديبهشت