به گزارش سایبربان

محققان امنیتی Dr Ang Cui و Red Ballon آسیب‌پذیری را در تلفن‌های اترنتی شرکت Avaya شناسایی کردند که توسط ویرایشگر متن ساده که دارای کدهای پایتون است، هک می‌شود. به‌منظور استفاده از این آسیب‌پذیری باید به شبکه تلفن دسترسی داشت. به‌وسیله ویرایشگر متن می‌توان به تلفن دسترسی root داشت.

 

...

۲۲:۲۲ - ۱۳۹۴/۰۳/ارديبهشت
به گزارش سایبربان

یکی از فرماندهان بخش امنیت سایبری کاخ سفید گفت که آمریکا باید توانایی این را داشته باشد تا بدترین اتفاقات سایبری علیه این کشور را متوقف کند به نحوی که هرکسی که آمریکا را تهدید ‌کند از کرده خود پشیمان شود.
در اجلاس اخیر RSA، مایکل دنیل (Michael Daniel)، هماهنگ‌کننده امنیت سایبری کاخ سفید، گفت که آمریکا باید توانایی‌های حمله‌ سایبری خود را برای جلوگیری از حملات سایبری که منافع آمریکا را تهدید می‌کند، افزایش دهد. او همچنین افزود که ابتدا قوانین اساسی جنگ سایبری باید بررسی شوند.
اول آوریل...

۱۴:۴۶ - ۱۳۹۴/۰۳/ارديبهشت
به گزارش سایبربان

براساس گزارشی از شرکت سیمنتک، در سال 2014، هندوستان پس از آمریکا دومین کشوری است که از طریق شبکه‌های اجتماعی هدف حملات سایبری قرار گرفته است.
تارن کارا (Tarun Kaura)، مدیر فروش سیمنتک هندوستان، گفت: "در حالی که ایمیل‌ها هم چنان راه مناسبی برای مجرمان سایبری هستند، اما مجرمان سایبری در حال تجربه کردن روش‌های جدیدی بر روی تلفن‌های همراه و شبکه‌های اجتماعی هستند تا بتوانند با تلاش کمتر به کاربران بیشتری برای هک کردن دسترسی پیدا کنند و رشد روزافزون کاربران شبکه‌های اجتماعی در...

۱۴:۲۰ - ۱۳۹۴/۰۳/ارديبهشت
به گزارش سایبربان

عربستان سعودی به دنبال تقویت بازار فروش و بخش بازاریابی خود، اقدام به مشارکت با شرکت‌های Cisco،IBM ،JCCS و Juniper کرده است و این برنامه را حدفاصل سال‌های 2015 الی 2019 میلادی به اجرا خواهد گذاشت.
گزارش منتشر شده در این رابطه توسط موسسه تحقیقات و بازاریابی جهانی (REASEARCH AND MARKET)، برنامه کنونی و جنبه‌های رشد در مدیریت خدمات بازار در عربستان سعودی در فاصله بین سال‌های 2015 الی 2019 را منتشر کرده و مراحل این برنامه را در چهار دسته، تقسیم‌بندی کرده است.
این چهار دسته شامل حمایت سخت‌...

۱۳:۴۳ - ۱۳۹۴/۰۳/ارديبهشت
به گزارش سایبربان

مطابق این گزارش، اطلاعات شخصی ساکنین بیش از 30 شهر و استان کشور چین دارای آسیب‌پذیری هستند.

گزارشی از خبرگزاری رسمی دولت چین، شین‌هوآ (Xinhua-run)، نشان می‌دهد، آسیب‌پذیری‌هایی که اطلاعات شخصی شهروندان شامل شناسه کاربری، رفاه اجتماعی، خانواده و اطلاعات پزشکی را در معرض خطر قرار می‌داد، تقریباً به طور کامل از بین رفته‌اند.

سامانه پچینگ اسکای "Patching the Sky"، اطلاعات امنیتی و مقامات کشور چین را جمع‌آوری کرده...

۱۰:۳۰ - ۱۳۹۴/۰۳/ارديبهشت
به گزارش سایبربان

این راهبرد جدید پنتاگون به وزارت دفاع آمریکا هشدار می‌دهد که باید از عملیات سایبری به‌عنوان یک حربه برای تخریب مواضع دشمن استفاده کند و کنترل شبکه‌ها و زیرساخت‌های حیاتی مرتبط با بخش نظامی را به دست آورد. این سند جدید نشان می‌دهد که پنتاگون می‌خواهد در مأموریت سایبری خود، نقش روشن‌تری از خود به نمایش بگذارد؛ زیرا می‌تواند سیاست‌های بازدارنده‌ای در زمینه‌ی امنیت سایبر برای مقابله با دشمنان فراهم کند. در این راهبرد، مواضع دفاعی آمریکا در مورد سایبر با وضوح بیشتری بیان‌شده است. راهبرد مذکور برای اولین...

۱۰:۱۸ - ۱۳۹۴/۰۳/ارديبهشت
به گزارش سایبربان

بر اساس گزارش CNN این حملات و کدهای جاسوسی در سال 2013 و 2014، حدود 48000 کامپیوتر در بخش‌های بانکی، خبری و اپراتورهای اتمی کره جنوبی را هدف قرار داده است.
جاشوآ جیمز (Joshua James)، یکی از متخصصین جرم‌شناسی در دانشگاه هالیم کره جنوبی (Hallym University) می‌گوید:" کدهای مورد استفاده در حملات صورت گرفته سبب می‌شد تا رایانه بالاجبار راه‌اندازی مجدد شود و بعد از شروع به کار مجدد، تمامی اطلاعات موجود در آن پاک می‌شد."
در طی حملات سال 2013 بر علیه سامانه بانکداری کره جنوبی، مشتریان برخی از...

۰۹:۱۳ - ۱۳۹۴/۰۳/ارديبهشت
به گزارش سایبربان

به گفته کارشناسان امنیت در روز دوشنبه (20 آوریل) نزدیک به 1.500 نرم‌افزار در آی‌فون‌ها (iPhones) و آی‌پدها (iPads) شامل یک آسیب‌پذیری هستند که سامانه حفاظت از ارتباطات را از بین برده و به هکرها اجازه می‌دهد که به این ارتباطات دسترسی داشته باشند.

گزارش کارشناسان نشان می‌دهد که این آسیب‌پذیری در سیستم‌عامل آی‌اواس بر روی کنفرانس‌های مهم امنیتی که به‌وسیله صحبت کردن از طریق تلفن همراه انجام می‌شود، فیلم‌های وب‌سایت فلیکستر (...

۰۸:۵۵ - ۱۳۹۴/۰۳/ارديبهشت
به گزارش سایبربان

در این مانور ۴۰۰ متخصص امنیت سایبر گرد هم می‌آیند و گروه‌هایی شرکت خواهند کرد که نماینده‌های ۱۶ کشور هستند. این مانور در شهر تالین استونی در راستای ارتقای توانایی‌های ناتو در زمینه‌ی دفاع سایبری برگزار می‌شود. این مانور به این گروه‌ها امکان می‌دهد که نقش هکرها و کاربران یک سامانه را بازی کنند که حملات و دفاع به زیرساخت‌های حیاتی را انجام می‌دهند. هدف از برگزاری این مانور در امسال، تهدیدات بالقوه‌ای است که به علت ویندوز ۱۰ به وجود آمد. این مانور در حالی برگزار می‌شود که تنش‌ها در اروپای شرقی به دلیل...

۰۸:۵۴ - ۱۳۹۴/۰۳/ارديبهشت