به گزارش سایبربان

بر اساس اعلام اپل، حفره امنیتی شناسایی‌شده در OS X در آخرین به‌روزرسانی آن وصله شده است، اما محققان امنیتی توانستند روشی را بیابند که دوباره از این آسیب‌پذیری استفاده کنند.

آسیب‌پذیری RootPipe به هکرها اجازه می‌دهد تا سطح دسترسی کاربر را در اختیار بگیرند و بدافزارها را منتشر کنند و دیگر سامانه‌های موجود را نیز آلوده کنند.

محقق امنیتی Patrick Wardle در پرواز به سمت خانه خود توانست برای...

۲۳:۳۷ - ۱۳۹۴/۰۱/ارديبهشت
به گزارش سایبربان

مدیر اجرایی شرکت هووآوی می‌گوید:"چین تنها در صورتی می‌تواند امنیت اطلاعات خود را در درازمدت تضمین نماید که بازار خود را به روی بهترین محصولات فناوری دنیا باز نگه دارد. حال ممکن است که این محصولات داخلی و یا خارجی باشد."
طی ماه‌های اخیر، مقامات چینی از شرکت‌های فناوری این کشور خواسته‌اند تا برای حفظ امنیت زیرساخت  در برابر جاسوسی‌های خارجی، از محصولات داخلی در این صنعت استفاده کنند. بنابه اعتقاد برخی از کارشناسان، این طرح ممکن است که در کوتاه مدت مؤثر واقع شود، اما ممکن است...

۱۸:۵۶ - ۱۳۹۴/۰۱/ارديبهشت
به گزارش سایبربان

بر اساس گفته دادستان، واحد منطقه‌ای جرائم رایانه‌ای موفق شدند که هویت هکرهای مظنون را شناسایی کنند.
حمله موردنظر به وب‌سایت‌های Le Soir، La Libre Belgique،  La Derniere Heure و انتشارات گروه Sudpresse انجام‌شده است.
هکرها حتی به انتشارات منطقه‌ای فرانسوی که متعلق به گروه Rossoel بود، حمله کردند. هکرها وب‌سایت‌های انتشارت La Voix du Nord ، Union de Reims و l’Ardennais را هک کردند.
بر اساس اظهارت دادگاه، این دو نوجوان به ترتیب متولد سال‌های 1997 و 1999 هستند.
پیش‌ازاین در خبرها...

۱۵:۳۸ - ۱۳۹۴/۰۱/ارديبهشت
به گزارش سایبربان

تیم تحقیقاتی مایکروسافت یک فناوری جدید برای ردیابی حرکات دست بنام «هندپوز» (Handpose) را توسعه داده است که به انسان این امکان را می‌دهد تا از حرکات دست برای رنج وسیعی از ارتباطات الکتریکی استفاده کند. این ارتباطات شامل کنترل کردن پهبادها، ربات‌ها، استفاده در بازی‌های ویدئویی و موارد متعدد دیگری است.
فناوری «هندپوز» مایکروسافت بر اساس فناوری «کینکت» (Kinect) این شرکت است. فناوری «کینکت» فرصت‌های زیادی را برای تیم‌های تحقیقاتی شرکت‌های نرم‌افزاری بزرگ و دانشمندان سراسر دنیا فراهم کرد.
...

۱۵:۲۵ - ۱۳۹۴/۰۱/ارديبهشت
به گزارش سایبربان

اجلاس امنیت سایبر پاکستان به‌عنوان یک راهبر امنیت اطلاعات محسوب می‌شود که با حضور کشورها، متخصصان صنایع و مدیران منطقه در چهار روز متوالی از ۸ الی ۱۲ آوریل در شهر اسلام‌آباد تشکیل شد. شرکت‌کنندگان این اجلاس، ۵۰ شرکت بزرگ دنیا و تعدادی از کشورهای مرتبط با این اجلاس بودند. برگزارکننده این اجلاس، انجمن امنیت اطلاعات پاکستان (Pakistan Information Security Asscociation) بود. هدف از برگزاری آن نیز فراهم کردن پلتفرمی برای تمامی شرکت‌های مربوط در این اجلاس برای همراه شدن و همگرا شدن با تلاش‌هایی است که در...

۱۵:۱۸ - ۱۳۹۴/۰۱/ارديبهشت
به گزارش سایبربان

 در خلال اجلاس RSA که در سانفرانسیسکو برگزار می‌شود، شرکت فروش محصولات امنیتی چک پوینت و شرکت امنیت شبکه‌ی فایر آی (FireEye) به‌منظور محافظت مشتریان در برابر حملات پیشرفته‌ی سایبری اعلام همکاری کردند. به گزارش برخی خبرگزاری‌ها، با توجه به هک روزانه سازمان‌های مختلف در سراسر جهان، مشارکت چک پوینت و فایر آی این امکان را فراهم خواهد کرد که سازمان‌ها درک عمیق‌تری از تهدیداتی که متوجه مشتریان است پیدا کنند. با این همکاری، مشتریان با مجموعه‌ای از تهدیدات آشنا خواهند شد. همچنین مدیر ارشد اجرائی فایر آی...

۱۵:۰۰ - ۱۳۹۴/۰۱/ارديبهشت
به گزارش سایبربان

اریک زو (Eric XU) مدیرعامل هواوی، در سخنان اخیرش ابراز امیدواری کرد که به زودی شرکتش خدماتی در حوزه پرداز‌ش داده‌های ابری ارائه خواهد کرد که مشتریان از این خدمات شگفت‌زده خواهند شد. زو اضافه کرد، پیش از این شرکت‌هایی نظیر ماکروسافت و آمازون به این حیطه واردشده بودند ولی تفاوت‌های چندانی میان خدماتشان وجود نداشت درحالی‌که  خدمات ابری هواوی منحصربه‌فرد خواهند بود، این خبر زمانی منتشر گردید که غول الکترونیک چین شرکت علی‌بابا (Ali Baba) و سیاست...

۱۴:۴۳ - ۱۳۹۴/۰۱/ارديبهشت
به گزارش سایبربان

به نقل از خبرگزاری مهر، علیرضا شاه میرزایی در گفتگو با خبرنگار مهر، در مورد راه‌اندازی شبکه ملی اطلاعات که از سوی وزارت ارتباطات با تأخیر همراه است، اظهار داشت: با تغییرات در تنظیمات شبکه و نرم‌افزارها و نظام تعرفه گذاری، شبکه ملی اطلاعات قابل تحقق خواهد بود و در تعریف این شبکه، هیچ‌گونه قطع ارتباطی با اینترنت جهانی وجود نداشت و اساساً این پروژه از پروژه فیلترینگ جداست.

وی بابیان اینکه متأسفانه وزارت ارتباطات دائماً سخن از توسعه بسترهای فیزیکی شبکه...

۱۱:۲۳ - ۱۳۹۴/۰۱/ارديبهشت
به گزارش سایبربان

گوگل برای قسمت‌هایی از شرکت خود از قبیل جیمیل (Gmail)، یوتیوب (YouTube) و درایو (Drive) یک رمزگذاری پروتکل امن انتقال ابرمتن یا اچ‌تی‌تی‌پی‌اس (HTTPS) گذاشته است. این شرکت تصمیم دارد که سامانه‌های تبلیغاتی خود را به این پروتکل امنیتی، ایمن سازد. این شرکت اعلام کرد است که تا آخر ماه ژوئن امسال این سامانه‌های تبلیغاتی را به پروتکل مذکور مجهز خواهد کرد. رمزگذاری اچ‌تی‌تی‌پی‌اس، یک پروتکل امن برای انتقال اطلاعات در شبکه‌های کامپیوتری است که به‌صورت خاص در اینترنت توسعه‌یافته استفاده می‌شود.
نیل...

۱۰:۵۲ - ۱۳۹۴/۰۱/ارديبهشت
به گزارش سایبربان

 برنامه سایبر فرست، متخصصینی را تربیت خواهد کرد که بتوانند فضای سایبری انگلیس را حفاظت کنند. برای تشخیص استعدادهای جدید، این برنامه بر پایه‌ی برنامه‌ی چالش امنیت سایبر انگلیس (Cyber Security Challenge UK) و مسابقات ریاضیات ملی است. برنامه سایبر فرست به افراد مستعد بورس تحصیلی برای مطالعه‌ی موضوعاتی مثل ریاضیات، علوم، مهندسی و فناوری در مقطع کارشناسی می‌دهد. دولت انگلیس اظهار کرد که این برنامه می‌خواهد 20 استعداد جدید را که هرکدام چهار هزار پوند دریافت خواهند کرد. طبق گزارش GCHQ، روبرت هنیگن (Robert...

۱۰:۲۶ - ۱۳۹۴/۰۱/ارديبهشت