به گزارش سایبربان

مسابقه‌ی سایبری Cyber Centurion با همکاری برنامه‌ی چالش امنیت سایبر انگلیس (Cyber Security Challenge UK) و شرکت صنایع دفاعی نورثروپ گرومن (Northrop Grumman) در شهر باکینگهام شایر برگزار شد. هدف از این مسابقه، ایجاد فرصتی برای دانش آموزان است که بتوانند صحنه‌ها و چالش‌هایی را تجربه کنند که روزانه بسیاری از متخصصین با آنها روبرو هستند. گروه‌های چهار تا شش‌نفره بین ۱۲ تا ۱۸ سال در این مسابقه شرکت کردند. این مسابقه به این شکل است که این افراد بایستی آسیب‌پذیری‌های کامل یک رایانه‌ی مجازی را دریافت کنند...

۱۵:۰۰ - ۱۳۹۴/۳۰/فروردين
به گزارش سایبربان

رابطه مثبت با افزایش طلاق

به نقل از شهروند، در ایران در سال‌های اخیر تبِ عضویت در شبکه فیس‌بوک خیلی بالاگرفته بود حالا اما یک سالی است که دور، دورِ وایبر و شبکه‌های اجتماعی موبایلی است که در عین مشابهت، ویژگی‌ها و قابلیت‌های متفاوتی دارند و البته درگیری بیشتری هم ایجاد می‌کنند. یکی از آنها عضویت در گروه‌های مختلف کاری، تفریحی، مشاعره، بحث و گفت‌وگو، خبرهای سیاسی و مانند این‌هاست که هر کدام از آنها گاه تا صدها نفر عضو دارند که بسیاری از آنها همدیگر را نمی‌...

۱۳:۱۶ - ۱۳۹۴/۳۰/فروردين
به گزارش سایبربان

انجمن فناوری اطلاعات بیت کم (Bitkom)، بامطالعه بر روی ۱۰۷۴ شرکت به این نتیجه رسیده است که ۵۱ درصد از شرکت‌های آلمانی در اثر جاسوسی‌های دیجیتال آسیب‌دیده‌اند. بیشترین بخشی که تحت تأثیر قرارگرفته، بخش صنعت خودرو بوده که ۶۸ درصد از این جاسوسی‌ها اختصاص به آن یافته است. صنعت داروسازی و بیمه نیز به ترتیب با ۶۶ و ۶۰ درصد، رتبه‌های بعدی را به خود اختصاص داده‌اند. طبق مطالعات این انجمن، ضرر مالی که به اقتصاد آلمان از این ناحیه رسیده، 51 میلیارد یورو در هرسال است. شرکت‌های سطح متوسط آلمان بیشترین آسیب را از...

۱۱:۵۶ - ۱۳۹۴/۳۰/فروردين
به گزارش سایبربان

طبق گفته‌های یک شرکت امنیتی آمریکایی، یک کمپین جاسوسی روسی از دو آسیب‌پذیری ناشناخته در نرم‌افزارها برای نفوذ به سامانه‌های هدف استفاده کرد. این کمپین اقدام‌ به جاسوسی علیه مسئولان دیپلماتیک آمریکایی و دیگر مسئولان دیپلماتیک در دیگر نقاط دنیا می‌کرد.
شرکت برجسته امنیتی فایرآی (FireEye)، گفت که هکرها از دو حفره امنیتی در نرم‌افزار Flash شرکت Adobe و سیستم‌عامل ویندوز شرکت مایکروسافت برای نفوذ استفاده کردند.
این کمپین جاسوسی به همراه دیگر شرکت‌ها برای نفوذ به رایانه‌های وزارت امور خارجه...

۱۱:۵۵ - ۱۳۹۴/۳۰/فروردين
به گزارش سایبربان

لین لابن (Sir Iain Lobban)، مدیر سابق ستاد ارتباطات دولت بریتانیا (GCHQ)، به گروهی از کارشناسانی که به امنیت سایبر استرالیا مشاوره می‌دهند، پیوست.
نخست‌وزیر استرالیا، تونی ابوت (Tony Abbot)، بیان کرد که تجربه لین لابن در شکل‌گیری استراتژی استرالیا برای حفاظت بهتر از شبکه‌های این کشور در برابر حملات سایبری بسیار ارزشمند است.
وی افزود: "در حال حاضر کشور استرالیا با تهدیدهای رو به رشد سایبری مواجه است."
همچنین وی بیان کرد: "از زمانی که در اواخر سال گذشته در گزارشی به امنیت سایبر دولت...

۱۱:۲۳ - ۱۳۹۴/۳۰/فروردين
به گزارش سایبربان

مارک زاکربرگ مدیرعامل فیس‌بوک دیروز از برنامه ارائه خدمات رایگان اینترنت در هند دفاع کرد؛ این در حالی است که برخی شرکت‌های فناوری هندی نسبت به این طرح نظر مساعدی ندارند.
به نقل از خبرگزاری فارس، زاکربرگ امیدوار است با اجرای این طرح بتواند اینترنت رایگان را برای برخی کشورهای درحال‌توسعه به ارمغان آورد و البته بتواند از همین طریق کاربران را به استفاده از فیس‌بوک و خدمات وابسته به آن ترغیب کند.
ابتکار عمل فیس‌بوک در این زمینه
Internet.org نام دارد و...

۱۰:۲۸ - ۱۳۹۴/۳۰/فروردين
به گزارش سایبربان

به نقل از روزنامه شهروند، این روزها البته با ادامه اختلالات در وایبر در ایران و کند شدن روند ارسال و دریافت پیام‌ها، بسیاری از مشتریان این نرم‌افزار در حال انتقال گروه‌ها و ادامه گفت‌وگوهای خودمانی‌شان به شبکه‌های اجتماعی دیگری به ویژه تلگرام هستند. زندگی در فضای مجازی برای بسیاری از ایرانیان چنان عادت شده که در این فضاهای مجازی تفریح می‌کنند، بحث سیاسی و فرهنگی می‌کنند، جوک و لطیفه می‌خوانند، موسیقی مبادله می‌کنند و حتی در گروه‌های وایبری و مشابه آن مراسم قصه‌خوانی و نقد و بررسی داستان...

۰۹:۳۲ - ۱۳۹۴/۳۰/فروردين