به گزارش سایبربان

محققان امنیتی آسیب‌پذیری در مرورگر Safari شناسایی کرده‌اند که با کد CVE-2015-1126 شناخته می‌شود. هکرها با استفاده از این آسیب‌پذیری می‌توانند، صفحات مخربی را ایجاد کرده و هنگامی‌که کاربر از آن دیدن می‌کند، به کوکی‌های HTTP هر سایتی دسترسی داشته باشند.

اکثر سایت‌ها به کاربران اجازه می‌...

۲۳:۵۱ - ۱۳۹۴/۲۹/فروردين
به گزارش سایبربان

از دسترس خارج شدن پایانه ارتباطات شبکه مالی بلومبرگ باعث وارد شدن یک شوک به بازارهای مالی دنیا شد.

 این پایانه برای چند ساعت از دسترس خارج شد و مدتی بعد از آغاز به کار بازارهای مالی اروپایی، مجدادا فعالیت خود را از سر گرفت. مسئولین بلومبرگ هرگونه ادعای حمله سایبری را رد می‌کنند اما هنوز دلیل مشخصی را برای این موضوع اعلام نکرده‌اند. آنها می‌گویند:" علت بروز این اختلال، صرفاً یک مشکل شبکه داخلی بوده است و هیچ علت دیگری برای این موضوع وجود ندارد. ما ترکیبی...

۱۷:۱۷ - ۱۳۹۴/۲۹/فروردين
به گزارش سایبربان

به نقل از فناوران، محی‌الدین بهرام محمدیان رییس سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی افزود: ایمیل دانش‌آموزی سال قبل، در پایه هفتم و هشتم متوسطه شروع شد. در آن پایه در درس کار و فناوری درسی تحت عنوان آموزش ایمیل داریم و برای اینکه دانش‌آموزان در یک محیط امن با ایجاد ارتباط آشنا شوند ایمیل دانش‌آموزی اختصاص داریم.

بهرام محمدیان یادآور شد: تجربه نشان می‌دهد که وقتی دانش‌آموزان ایمیلی...

۱۵:۵۵ - ۱۳۹۴/۲۹/فروردين
به گزارش سایبربان

این هشدار در وب‌سایت staysmartonline.gov.au منتشر شد. این هشدار منعکس‌کننده نظرات و توصیه‌های پلیس فدرال آمریکا (FBI) در مورد حملات سایبری گروه‌های مرتبط با داعش است.

این هشدار به دنبال حمله هکری اخیر به سامانه فرودگاه هوبارت ایالت تاسمانی کشور استرالیا صادرشده است. وب‌سایت این فرودگاه هک و پیغام‌های تهدیدآمیزی بر روی آن منتشر شد. البته وب‌سایت این فرودگاه مجدداً راه‌اندازی شده است. مسئولین فرودگاه نیز یک پیغام عذرخواهی بابت...

۱۵:۵۳ - ۱۳۹۴/۲۹/فروردين
به گزارش سایبربان

دفتر نخست‌وزیر فنلاند اعلام کرد، پست الکترونیک این دفتر که حاوی اسناد محرمانه‌ای درباره تحریم‌های اتحادیه اروپا علیه روسیه بوده، هک شده است.

به نقل از خبرگزاری ایسنا، دفتر نخست‌وزیر فنلاند اعلام کرد که پست الکترونیکی این دفتر هک شده و افرادی بدون اجازه به ایمیل‌های محرمانه مربوط به تحریم‌هایی که اتحادیه اروپا درصدد تصویب آن علیه روسیه بود، دسترسی پیدا کردند.

این ایمیل‌های محرمانه توسط نخست‌وزیر، دستیار و وزیر...

۱۵:۲۱ - ۱۳۹۴/۲۹/فروردين
به گزارش سایبربان

همکاری شرکت کسپرسکی با سازمان رسیدگی به جرائم پلیس هلند (NHTCU) موجب طراحی دستگاهی شده است که فایل‌هایی که توسط باج افزارهایی مانند کوین‌والت (CoinVault) قفل‌شده‌اند را بازگشایی می‌کند.
باج افزار کوین‌والت سامانه ویندوز را آلوده و فایل‌ها را رمزگذاری می‌کرد که این کار موجب می‌شد تا صاحبان این فایل‌ها به آنها دسترسی نداشته باشند. از ماه نوامبر 2015 هکرها از این باج افزار برای نگهداری اطلاعات کاربران و استفاده از این اطلاعات برای باج‌گیری از آنها استفاده می‌کردند.
اخیراً سازمان رسیدگی به...

۱۴:۱۹ - ۱۳۹۴/۲۹/فروردين
به گزارش سایبربان

این موتور قابلیت پردازش اطلاعات را تا بیش از 2 پتا بایت (1015 بایت) را دارد، این موضوع در حالی است که طبق یک گزارش در سال 2014، آرشیو کل اینترنت جهان چیزی در حدود 2000 پتا بایت اطلاعات است. با این تفاسیر و به گفته کارشناسان شرکت آکامای این سامانه به راحتی قادر است علاوه بر ایجاد یک محیط ایمن در حوزه اطلاعات از هرگونه ناامنی و حملات DDOS جلوگیری کرده و نیز حملات احتمالی را خنثی کند.

این سامانه که به هوش مصنوعی مجهز شده است می‌تواند بیش از...

۱۳:۲۰ - ۱۳۹۴/۲۹/فروردين
به گزارش سایبربان

اخیراً کشور اندونزی در تلاش است تا با ایجاد سازمانی برای امنیت سایبر، جلوی حملات سایبری آنلاین را بگیرد و از اطلاعات دویست و پنجاه میلیون شهروند خود که به‌صورت فزاینده‌ای به شکل آنلاین قرار دارد، محافظت کند. سه وزاتخانه‌ی امور سیاسی، قانونی و امنیتی این کشور به همراه وزارت دفاع آن متولی نظارت بر این سازمان جدید شدند و همچنین مسئول ساخت دیواره آتش قوی‌تری برای حفاظت از همه‌ی اطلاعات دیجیتال در فضای مجازی اندونزی گردیدند. وظیفه‌ی این سازمان جدید نظارت و متوقف کردن محتواهایی است که دولت این کشور آنها...

۱۱:۴۴ - ۱۳۹۴/۲۹/فروردين
به گزارش سایبربان

شرکت امنیتی «ترند میکرو» (TrendMicro) فعالیت‌های یک گروه هکری به نام اوپی‌اس (OPS: Operation Pawn Storm) را زیر نظر گرفته‌اند. به عقیده شرکت امنیتی «ترند میکرو» این گروه توسط دولت روسیه حمایت می‌شود. گروه اوپی‌اس در تلاش‌های گذشته خود مسئولان نظامی و دولتی آمریکا را هدف حملات سایبری قرار داده است.
اما اواخر ماه ژانویه محققان امنیتی متوجه شدند که این گروه توجه خود را به سمت یک هدف عجیب معطوف کرده است. این هدف سه نفر از کسانی هستند که با باراک اوباما از طریق یوتیوب مصاحبه کردند.
نام این سه...

۱۱:۱۶ - ۱۳۹۴/۲۹/فروردين
به گزارش سایبربان

گزارش جدیدی که پنج‌شنبه منتشر شد ایران را تهدیدی رو به رشد برای شبکه‌های رایانه‌ای آمریکا معرفی می‌کند که به طور فزاینده حملات دیجیتالی پیچیده‌ای را به انجام رسانده و به جاسوسی علیه اهداف ایالات متحده پرداخته است.
شرکت خصوصی امنیتی نورس و اندیشکده اینترپرایز آمریکا اعلام کردند بر اساس مطالعات آنان، تلاش‌های گسترده‌ی ایران در نفوذ، نشان‌گر تلاش این کشور برای یافتن زیرساخت‌های آسیب‌پذیری است که می‌توانند اهداف حملات سایبری آینده ایران باشند.
این موسسات معتقدند: «ایران به عنوان یک تهدید...

۱۰:۲۱ - ۱۳۹۴/۲۹/فروردين