به گزارش سایبربان

خبرگزاری اشپیگل آلمان، از یک حمله هکری به پایگاه داده‌های مشتریان این شرکت هواپیمایی خبر داد. این شرکت هواپیمایی اعلام کرد که حمله انجام‌شده باعث از دسترس خارج شدن اطلاعات برخی از مشتریان شد، اما خوشبختانه دامنه آن وسیع نبوده و اطلاعات دیگر مشتریان تحت تأثیر قرار نگرفته است. هویت هکرها مشخص نشده است و گروه یا فرد خاصی نیز مسئولیت این حمله را بر عهده نگرفته است. این چندمین خبر تهاجم سایبری به صنعت هوانوردی در دنیاست که طی چند روز اخیر منتشر می‌شود.پیشتر نیز اخباری مبنی بر تهاجم سایبری به...

۱۸:۱۸ - ۱۳۹۴/۲۲/فروردين
به گزارش سایبربان

نیروی هوایی آمریکا مشغول بررسی این موضوع است که چگونه هکرها می‌توانند با کشف آسیب‌پذیری‌ها و حفره‌های امنیتی، نتایج فاجعه باری را به وجود بیاورند.
ژنرال بیل بندر (Bill Bender) یکی از افسران ارشد اطلاعات نیروی هوایی آمریکا می‌گوید:"اگر ما به پنج هسته اصلی مأموریت‌های نیروی هوایی آمریکا نگاه کنیم، باید در پی یافتن جوابی برای این سؤال باشیم که ما چگونه می‌توانیم در فضای رقابت سایبری امروزی، به فعالیت‌های خودمان به صورت امن ادامه دهیم؟ فعالیت‌های اصلی نیروی هوایی شامل فرماندهی و کنترل عملیات، حرکت...

۱۷:۰۴ - ۱۳۹۴/۲۲/فروردين
به گزارش سایبربان

این نظرسنجی توسط شرکت میر براون (Mayer Brown) از نوامبر 2014 تا فوریه 2015 انجام ‌شده است و در روز چهارشنبه (8 آوریل) منتشر شد. اکثر پاسخ‌دهندگان به این نظرسنجی از بخش‌های مالی، خدماتی و مراقبت‌های بهداشتی و درمانی بودند.
مدیران و مشاوران 15 شرکت صنعتی بیان کردند که پس از وقفه در عملیات کسب‌وکار آنها که توسط یک حمله سایبری اتفاق افتاد، بسیار نگران موضوع نقض اطلاعات شخصی هستند.
کمتر از 10 درصد آنها اظهار داشتند که سرقت اطلاعات تجاری، بزرگ‌ترین تهدید در کسب‌وکارها به‌حساب می‌آید.
...

۱۳:۵۷ - ۱۳۹۴/۲۲/فروردين
به گزارش سایبربان

برای اولین بار، سازمان پنتاگون خرید سلاح جدید خود را منتشر کرد. این سلاح جدید مربوط به امنیت سایبر می‌شود.
فرانک کندل (Frank Kendall)، مدیر خریدوفروش پنتاگون، در یک کنفرانس مطبوعاتی گفت: "امروزه امنیت سایبر یک مشکل فراگیر است. این مشکل فراگیر می‌تواند بسیار خطرناک و تأثیرگذار بر روی برنامه‌های ما از طریق متوقف کردن آنها باشد."
آسیب‌پذیری‌های سلاح‌ها و تجهیزات سایبری پنتاگون، موجب فشارهای زیادی بر روی این سازمان شده است.
در سال 2007، هکرهای چینی توانستند، شبکه‌ها و پیمانکاران دفاعی...

۱۰:۲۳ - ۱۳۹۴/۲۲/فروردين
به گزارش سایبربان

در راستای توسعه مخابراتی، دولت زامبیا اذعان داشت 65 میلیون دلار از بودجه این کشور را صرف احداث برج‌های مخابراتی در جنوب آفریقا توسط 3 اپراتور مخابراتی خود خواهد کرد.

اکنون بسیاری از مردم در آفریقا توسط گوشی همراه خود از اینترنت بهره می‌برند و این حجم از استفاده صرفاً به کیفیت سامانه‌های ارائه‌دهنده اینترنت و نحوه سرویس‌دهی وابسته بوده است. طبق آخرین آماری که توسط دو مرکز GeoPoll (پژوهشکده مطالعاتی) و Wrox (سازمان تحلیل، تجزیه و...

۰۹:۵۴ - ۱۳۹۴/۲۲/فروردين
به گزارش سایبربان

به نقل از خبرگزاری ایسنا، محققان دانشگاه میشیگان به سرپرستی «دیوید بلاو» در مدت یک دهه تحقیق، موفق به طراحی و ساخت کوچک‌ترین رایانه جهان در ابعاد پنج میلی‌متر شدند. ابعاد مینیاتوری این رایانه از طریق کاهش انرژی موردنیاز دستگاه برای کار کردن، حاصل شد.

این رایانه از دستگاه‌هایی مانند صفحه‌کلید و ماوس استفاده نمی‌کند و برنامه‌ریزی و شارژ دستگاه از طریق نور انجام می‌شود.

با انعکاس نور در فرکانس بالا، امکان ارسال...

۰۸:۱۷ - ۱۳۹۴/۲۲/فروردين
به گزارش سایبربان

اواخر سال 2014، شرکت ESET استفاده از آسیب‌پذیری CVE-2012-0158 توسط هکرها را شناسایی کرد. این آسیب‌پذیری مربوط به ListView / TreeView ActiveX controls در کتابخانه MSCOMCTL.OCX می‌شود که از نوع آسیب‌پذیری سرریز است. بااینکه این آسیب‌پذیری بیش از یک سال است که توسط مایکروسافت وصله شده است، اما هکرها توانسته‌اند سامانه‌های بانک‌های روسیه را شناسایی کنند که دارای این آسیب‌پذیری بوده و از آن استفاده کنند...

۰۷:۱۸ - ۱۳۹۴/۲۲/فروردين