به گزارش سایبربان

سایت‌های وردپرس که از پلاگین WP-Super-Cache استفاده می‌کنند در معرض خطر حمله هکرها قرار دارند. پلاگین WP-Super-Cache یکی از پلاگین‌های محبوب است که به‌منظور بهینه‌سازی سرعت سایت‌های وردپرس استفاده می‌شود. این پلاگین با ایجاد فایل‌های استاتیک HTML از بلاگ‌های دینامیک به بهبود سایت‌های وردپرس کمک می‌کند.

آسیب‌پذیری خطرناک cross-site scripting یا XSS، در این...

۲۳:۵۶ - ۱۳۹۴/۱۸/فروردين
به گزارش سایبربان

بعد از امضای قانون تحریم اقتصادی مجرمان سایبری توسط آمریکا و اعتراض سخنگوی وزارت خارجه چین نسبت به وضع این تحریم‌ها، حال این سؤال پیش می‌آید که آیا واقعاً وضع تحریم اقتصادی علیه افراد و یا گروه‌های ترتیب‌دهنده حمله سایبری بر عیله آمریکا، چاره حل این مشکل خواهد بود یا خیر؟
بر طبق قوانین جدید، حملات سایبری به آمریکا، زین پس هم‌تراز با تهدیدات و خشونت‌های فیزیکی خواهد بود و مجازات متناسب با آن در نظر گرفته خواهد شد. سؤال دیگر این است که اعمال تحریم در مقیاس جهانی چه آثار و تبعاتی خواهد داشت؟...

۱۷:۴۶ - ۱۳۹۴/۱۸/فروردين
به گزارش سایبربان

ادوارد اسنودن، پیمانکار سابق سازمان امنیت ملی آمریکا (NSA)، بیان کرد که این سازمان اسلحه را به سمت مردم نشانه گرفته و از آنها می‌خواهد که عملیات جاسوسی این کشور را بنام مقابله با تروریسم بپذیرند.

اسنودن در یکی از هتل‌های مسکو که مقابل دفتر مرکزی سابق KGB قرار داشت، با کمیدین انگلیسی جان الیویر (John Oliver) یک مصاحبه انجام داد. KGB اداره اطلاعات و امنیت اتحاد جماهیر شوروی سابق است...

۱۶:۳۹ - ۱۳۹۴/۱۸/فروردين
به گزارش سایبربان

به گفته جاشوآ هسکت (Joshua Hesketh)  یکی از مدیران ارشد لینوکس در استرالیا، به‌احتمال‌زیاد این اطلاعات لو رفته شامل نام و نام خانوادگی، آدرس پستی، پست الکترونیکی، شماره تلفن و کدهای عبوری میهمانان اجلاس است، نشت این اطلاعات موجی از نگرانی و ناراحتی را در بین شرکت‌کنندگان این اجلاس‌ها ایجاد کرده است، البته هسکت به این موضوع اشاره داشت که اطلاعات مالی کاربران شامل اطلاعات لو رفته نیست.

این نقض در سروری به وقوع پیوست که وظیفه آن حفظ اطلاعات کسانی بود که...

۱۵:۱۹ - ۱۳۹۴/۱۸/فروردين
به گزارش سایبربان

به نقل از خبرگزاری ایسنا، محققان شرکت Festo نام تیم مورچه‌ها را BionicANT گذاشته‌اند که بخش دوم این نام به معنای «فناوری‌های شبکه‌بندی خودکار» است. درواقع، این سامانه‌های تولیدشده مبتنی بر اجزای هوشمند و سازگار پذیر بوده که قادر به عملکرد تحت نظارت کلی هستند.

این حشرات مصنوعی صرفاً مانند نسخه‌های بزرگ‌تر مورچه‌های طبیعی به نظر نمی‌رسند، بلکه شرکت سازنده توانسته از رفتار همکاری گونه مورچه‌های واقعی از طریق...

۱۳:۵۵ - ۱۳۹۴/۱۸/فروردين
به گزارش سایبربان

شرکت وایا یک شرکت آمریکایی- اسرائیلی است و به‌عنوان یک شرکت فناوری در زمینه نرم‌افزارهای حمل‌ونقل تلفن همراه فعالیت می‌کند. شرکت مذکور به‌عنوان یک شرکت نوپا، دو سال قبل کار خود را در نیویورک آغاز کرد و توسط نخبگان فناوری واحد 8200 تأسیس شد. همچنین دارای دو دفتر است که یکی از آنها در نیویورک و یکی دیگر تل‌آویو است. همچنین طی دو سال اخیر،37 میلیون دلار بودجه خود را افزایش داده و به‌تازگی نیز 27 میلیون دلار برای کمک به گسترش شبکه اینترنتی حمل‌ونقل سرمایه‌گذاری کرده است. پایه‌گذاران این شرکت، دنیل راموت...

۱۳:۱۴ - ۱۳۹۴/۱۸/فروردين
به گزارش سایبربان

به گزارش خبرگزاری فارس، تحقیقات روانشناختی محققان دانشگاه یادشده نشان می‌دهد افراد در زمان گشت‌وگذار در وب و استفاده از مرورگرهای اینترنتی به این تصور می‌رسند که اطلاعاتی که مشاهده می‌کنند در مغزشان باقی می‌ماند، اما واقعیت این‌طور نیست.
البته افراد بر مبنای همین تصور غلط خود رفتار و از این بابت احساس غرور می‌کنند. کاربران اینترنت به علت جستجوی گسترده در فضای سایبر تصور می‌کنند یک پایگاه داده بزرگ در ذهنشان دارند، اما این اطلاعات در ذهن آنان ثبت نمی‌شود و پس از مطالعه فراموش می‌شود.
برخی...

۱۱:۵۰ - ۱۳۹۴/۱۸/فروردين
به گزارش سایبربان

گروه هکتیویست Anonymous قبلاً نیز رژیم صهیونیستی را به «هولوکاست الکترونیکی» تهدید کرده بود. این تهدید به دلیل حملات نظامی اخیر رژیم صهیونیستی به فلسطین صورت گرفته بود.
در ابتدای ماه مارس، گروه Anonymous ویدئویی را در سایت یوتیوب منتشر کرد که در آن آغاز یک حمله سایبری جدید علیه رژیم صهیونیستی در روز هفتم آوریل را اعلام کرده بود. این تهدیدها هرساله اتفاق میفتد.
هکرهای این گروه قول دادند که وب‌سایت‌ها و سرورهای دولت رژیم صهیونیستی، وب‌سایت‌های ارتش، بانک‌ها و موسسه‌های عمومی این رژیم را از...

۱۱:۲۹ - ۱۳۹۴/۱۸/فروردين
به گزارش سایبربان

سیستم محافظتی رایانه‌های شرکت Dell توسط آنتی‌ویروس‌ شرکت ملوربایتس (Malwarebytes) به طور بالقوه تشخیص داده می‌شود. شرکت ملوربایتس یک شرکت امنیت اینترنت است که از نرم‌افزارهای رایانه‌ها، گوشی‌های هوشمند و شرکت‌ها محافظت می‌کند.
سیستم محافظتی این رایانه‌ها به ‌طور خودکار فعال می‌شوند و به همین دلیل کاربرانی که وصله امنیتی سالمی از این سیستم ندارند، می‌توانند تنها با بازدید یک سایت تقلبی که نام "dell" در دامنه آن دیده شود، آلوده شوند.
روز جمعه (3 آوریل) ادم کجاوا (Adam Kujawa)، یکی از...

۱۰:۵۴ - ۱۳۹۴/۱۸/فروردين
به گزارش سایبربان

هنوز شش هفته از فعالیت رسمی صفحه یوتیوب کودکان نگذشته که بسیاری از انجمن‌ها و گروه‌های مدافع حقوق کودکان با ارائه شکایات خود به کمیسیون امنیت فضای مجازی منتظر حکم دادگاه هستند.

این شکایات از زمانی بیشتر جدی شد که برنامه‌هایی مبنی بر ارتباط کودکان در دنیا با این شبکه توسط بسیاری از دولت‌ها تدوین و لازم الجرا شد. این گروه‌ها معتقدند حال که این شبکه قرار است اولین ارتباط جدی کودکان با فضای دیجیتال و رسانه باشد می‌بایست تمامی تأثیرات روحی و روانی آن بر کودکان مورد نظارت قرار...

۱۰:۰۳ - ۱۳۹۴/۱۸/فروردين